הלל 18, קומה 2

מרכז העיר ירושלים

972-2-5025544+

תמיד זמינים בשבילכם

ראשון - שישי 08:00 - 16:00

שעות פעילות

נוטריון בירושלים

לתפקידו ופעילותו של נוטריון בירושלים וגם באופן כללי, ניתן למצוא ביטוי כבר מתקופת התנ"ך בה שימשו הנוטריונים כסופרי המלך והיו מורשים לחתום בשם המלך בחותם המלך כנוטריונים. משרתו של הנוטריון הפכה לממוסדת בתקופת רומא העתיקה ובארץ ישראל ידוע על שימוש במשרת הנוטריון בתקופה של השלטון העות'מני וכן בהכרה שהעניק שלטון המנדט הבריטי למשרת הנוטריון. 

בשנת 1976 התקבל חוק הנוטריונים במדינת ישראל שחוקק על בסיס וברוח אמנת האג. אמנת האג מציגה ומפרטת את כל הדרכים שבאמצעותן מסמך שהופק והונפק בכל אחת מהמדינות שחתומות על אמנת האג יכול לקבל הכרה משפטית ולהיות מאושר למעשה בכל המדינות שחתומות על האמנה וזאת באמצעות אישור מיוחד הקרוי אפוסטיל. על אמנת האג חתומות ארה"ב, רוב מדינות אירופה, מדינות רבות באמריקה הלטינית, אוקראינה וכן רוב המדינות באפריקה ובאסיה. 

מהי ההגדרה של נוטריון?

תוכן עניינים

רבים מאיתנו לא יודעים מהו נוטריון, עד שהם נזקקים לשירותיו של אחד כזה. נוטריונים הם עורכי דין בעלי הסכמה מיוחדת לחתום ולערוך מסמכים משפטיים מסוגים שונים. עורכי דין אלו קיבלו רישיון מיוחד, אחרי שעבדו לפחות עשר שנים ברציפות בתפקידם המשפטי. חתימתם על מסמכים מסוגים שונים מהווה אסמכתא ואישור לתקינות ולאמינותם של המסמכים. לכן, הבחירה בנוטריון חייבת להיות מושכלת ואחרי מחשבה, כי הרי מדובר פה במישהו שחייב להיות אמין במיוחד. הנוטריונים המופיעים במדריך שלנו נבחנו ואושרו ככאלו הנותנים שירות אמין.

תפקידו וסמכויותיו של נוטריון

תפקידי נוטריון בירושלים הינם רבים ומגוונים והוא מהווה סמכות משפטית מקצועית שניתן להיעזר בשירותיה במגוון רחב של מקרים ומצבים המחייבים התערבות ומומחיות משפטית. תפקידיו של הנוטריון מוסדרים בחוק הנוטריונים התשל"ו – 1976 כחלק מסעיף 7 שקובע שנוטריון מוסמך: 

 • לאמת ולאשר חתימה על מסמכים
 • לאשר שאדם שחותם על מסמך כלשהו בשם זולתו, אכן היה מוסמך לכך.
 • לאשר נכונותם של העתקי מסמכים
 • לאשר נכונות של תרגומי מסמכים
 • לקבל ולאשר הצהרה ותצהיר
 • לאשר כי אדם פלוני חי
 • לאשר את הנכונות של רשימת מצאי
 • עריכת העדה של מסמכים סחירים
 • לערוך מסמך מסוים או לבצע בו כל פעולה אחרת שעשייתה או עריכתה בידי נוטריון מוסמך מותרת או דרושה ע"פ הדין, לרבות דין במדינת חוץ.
 • לעשות שימוש בסמכותו של נוטריון ציבורי וזאת על פי דין אחר.
 • לאמת ולאשר הסכמי ממון הנערכים בין בני זוג שנכרתים ונחתמים לפני הנישואין.
 • לנוטריון סמכויות נוספות שהינן מעבר לסמכויות שמוצאות ביטוי במסגרת סעיף 7 בחוק הנוטריונים והן:

על פי סעיף 22 בחוק הירושה, נוטריון מוסמך לעשייה, עריכה ורישום של צוואה מול ובפני רשות וקובע שמעמדו של נוטריון בעניין זה הינו כדין שופט. סעיף 28 בחוק אימוץ ילדים התשמ"א קובע שלבקשה לקבלת אישור עמותה לאימוץ בין ארצי נדרש לצרף חוות דעת משפטית מקצועית בכל הנוגע להליכי האימוץ המקובלים והנהוגים במדינות שבהן העמותה מבקשת לפעול ולחוות הדעת יצורפו החוקים שנוגעים ורלוונטיים לעניין באותן המדינות וזאת כאשר הם מתורגמים לעברית וחתומים באישור של נוטריון.

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 02-5025544

החשיבות והמשמעות של חתימת נוטריון בירושלים

נוטריון הינו עורך דין שמוסמך לאשר, לערוך ולאמת מסמכים משפטיים שונים בהתאם לחוק בישראל. חתימת נוטריון על מסמכים משפטיים מהווה אישור למהימנות ואמיתות המסמכים מבחינת מערכת בתי המשפט וזאת לאחר שהנוטריון אימת את זהותו של האדם שחתום על המסמך ולאחר שבוצעה בדיקה שהחתימה נעשתה בוודאות מרצון חופשי. חשוב לדעת שחתימתו של נוטריון מהווה ומשמשת כראיה בפניהן של רשויות שונות וכן בפני בתי משפט הן בארץ והן בעולם.

חוק הנוטריונים

עד לשנת 1976 שבמהלכה נחקק חוק הנוטריונים, היה קיים פיצול בין נוטריון שנחשב לעובד מדינה לבין עורך דין פרטי שהציע והעניק שירותים של אימות נוטריוני. כיום, עורך דין שמעוניין להציע ולספק שירותי נוטריון מחויב לעבור ולצלוח הכשרה מקצועית ייעודית, להיחשב כאזרח ישראלי, להיות חבר בלשכת עורכי הדין וכן לעסוק בתחום של עריכת דין עשר שנים ומעלה וללא הורשעה בעבירה שנושאת קלון. לאחר סיום והשלמת ההשתלמות המקצועית, ועדה שיושבת במשרד המשפטים תחליט האם לאשר את הבקשה של עורך הדין להיות ולהיחשב נוטריון ובמידה והבקשה תאושר יהיה עליו לחתום בספר הנוטריונים.

צוואה נוטריונית

חשוב לציין שנוטריון מומלץ בירושלים, מוסמך ורשאי על פי חוק, להעניק שירותים משפטיים ולבצע את עבודתו בבית הלקוח, במשרד, בבתי חולים ובמקומות אחרים בהתאם לצורך וזאת בהתאם ובכפוף לנאמר ולקבוע בחוק הנוטריונים. יש מקרים שבהם אדם מעוניין לערוך צוואה או להורות על צוואתו וזאת בעת שהוא מאושפז ושוכב בבית החולים או שהוא נמצא בבית אבות ולכן נוטריון בירושלים רשאי ויכול להגיע אליו, להעניק לו מענה משפטי מקצועי ולבצע את עבודתו. נוטריון מומחה בירושלים כפוף לאתיקה מקצועית ולכללים ונהלים מחייבים וכמובן כפוף גם לשיפוט המשמעתי בלשכת עורכי הדין. תפקידו של הנוטריון הינו לסייע לכם במגוון רחב של תחומים וזאת בהתאם לתפקידיו כפי שהם מוגדרים וקבועים בחוק הנוטריונים. אחד התפקידים והשירותים החיוניים של נוטריון בירושלים הוא לספק עבורכם אישור נוטריוני שמעניק למסמך מסוים תוקף משפטי הן בארץ והן בחו"ל.

אישור נוטריון

אישור הניתן על ידי נוטריון, על פי חוק ותקנות הנוטריונים, מהווה ראיה מקובלת ומספקת בהליך משפטי וזאת ללא צורך בהצגת ראיות נוספות. דרך וצורת העדת מסמך נוטריוני ואישור שלו מוגדרת ומוסדרת במסגרת תקנות הנוטריונים שקובעות, בין היתר, שאישור נוטריוני ייחתם ע"י נוטריון ויוטבע בחותמו – חותם לחץ שעשוי ממתכת. במידה והאישור הנוטריוני יכלול כמה גיליונות, הגיליונות יחוברו יחדיו בסרט אדום ויודבקו בתו אדום שעליו מוטבע חותם של הנוטריון.

אגרת הנוטריון

תשלום עבור פעולת ושירות הנוטריון מוסדר וקבוע בהודעת הנוטריונים – שכר שירותים, התשע"א, והיא מחייבת את כל הנוטריונים הרשומים והפועלים בארץ. את הודעת הנוטריונים ניתן למצוא ואפשר לעיין בה באתר משרד המשפטי. חשוב לזכור שלשכר הנוטריון תידרשו להוסיף מע"מ בהתאם לחוק. בטרם פנייתכם לנוטריון בירושלים, תוכלו לדעת מראש מה העלות הצפויה שכרוכה בקבלת השירות. 

התייעצות עם נוטריון בירושלים

ישנם מצבים ומקרים בהם תידרשו לפנות לנוטריון מיומן ומומחה בירושלים על מנת לקבל אישור לייפוי כוח שניתן והועבר לכם מקרוב משפחה וזאת במטרה שתטפלו בנכסיו או על מנת לקבל אישור צוואה בה הורישו לכם הון ורכוש רב. האישור הזה נדרש משום שיש צורך להוכיח שמי שחתום על המסמך, חתם עליו בדעה צלולה ועשה את הפעולה מרצון ובהסכמה חופשית ועל מנת לאמת את החתימה שקיימת בו.

כיצד נקבע תעריף נוטריון בירושלים?

בעת פנייה לנוטריון מקצועי ומוסמך בירושלים, חשוב לדעת שעלות מגוון השירותים שניתנים משתנה על פי סוג השירות לו אתם זקוקים, עם זאת קיים מחירון הכולל תעריפים קבועים כפי שקבע משרד המשפטים עבור כל שירות שכזה ואליו מחויבים כל הנוטריונים, המחירון מתעדכן בכל שנה. חוק תקנות הנוטריונים קובע שחל איסור על נוטריון לגבות מחיר גבוה או נמוך עבור השירות וזאת בהשוואה לתעריף שנקבע במחירון עבור שירותי הנוטריון. לדוגמא: טווח המחירים לקבלת אישור צוואה החתומה ע"י אדם יחיד הינו 270 – 290 ₪ ומחיר אימות חתימת יחיד נע בין 160 עד 170 ₪.

לאחר שקיבלתם, מהנוטריון שעימו אתם רוצים לעבוד, הצעת מחיר, תוכלו לבדוק בקלות האם המחיר שהוצע והוגש לכם אכן תואם לתעריף במחירון שירותי הנוטריון כפי שנקבע ע"י משרד המשפטים. בדיקה זו ניתן לבצע באתר משרד המשפטים בו תוכלו למצוא את המחירון המעודכן הכולל פירוט כל התעריפים למגוון שירותים השונים וכך ניתן להשוות להצעת המחיר שקיבלתם מהנוטריון עבור אותו שירות. במידה ותראו שקיימת התאמה, תוכלו לחוש בטוחים ורגועים שאתם עובדים עם נוטריון הוגן, מנוסה ובעל ידע ומומחיות מקצועיים שיפעל מולכם וילווה אתכם בהגינות ויעניק לכם מענה ושירות איכותי ומדויק.

קריטריונים למציאת ובחירת נוטריון בירושלים

ברוב המקרים, אדם ממוצע אינו נדרש לקבל שירותים מעורך דין או נוטריון בחיי היומיום. זוהי גם הסיבה שרבים נתקלים בקושי בבחירת נוטריון ראוי ומתאים בפעמים הבודדות שבהן הם כן זקוקים לו. על מנת למצוא ולבחור נוטריון בירושלים בעל ניסיון, מיומנות ובקיאות בתחום, כדאי להכיר כמה קריטריונים ברורים שיסייעו בידכם למצוא את הנוטריון המתאים לכם. מי שמעוניין לשכור את שירותיו המקצועיים של נוטריון בירושלים במהרה יגלה שישנם רבים כאלו ועובדה זו אינה מפתיעה כלל, שכן ירושלים הינה העיר המאוכלסת ביותר במדינת ישראל ובנוסף, שוכנים בה מוסדות שלטון ומשפט ראשיים: כנסת ישראל, בתי המשפט השונים ובית הדין הגבוה לצדק, משרדי ממשלה ועוד. כל אלה מביאים רבים שאינם נמנים עם תושבי עיר הבירה להזדקק לשירותי נוטריון ירושלמי מנוסה ומומלץ למגוון צרכים ומטרות: אישורים, תרגומים, הצהרות שונות, חתימה על מסמכים, אימות של תעודות ועוד. אילו קריטריונים יש להכיר ולבדוק לפני שאתם שוכרים נוטריון בירושלים?

רישיון

כל נוטריון חייב להוציא ולהחזיק ברישיון כדי שיוכל לעסוק במקצוע. הרישיון הזה ניתן מטעם משרד המשפטים אך ורק לעורכי דין בעלי ניסיון שעומדים בקריטריונים השונים הנדרשים על פי החוק בהם עבר נקי ללא עבירות שיש עימן קלון. נוטריון שעובד במדינת ישראל יכול ורשאי לספק ולהנפיק אישורים גם למדינות אחרות, אולם את הרישיון הוא חייב לקבל אך ורק ממשרד המשפטים בישראל.

שפות תרגום

לעיתים יש צורך בתרגום נוטריוני של מסמכים כלשהם מהשפה העברית לשפות זרות ולהיפך. הדרישות הקבועות בחוק הינן שהנוטריון חייב להכיר ולהיות בקיא באותן השפות ברמה גבוהה ומקצועית. אפשרות נוספת הינה לתרגם את המסמך הרלוונטי ע"י מתרגם מקצועי ומוסמך ולאחר מכן לאשר את המסמך המתורגם אצל נוטריון בירושלים ששולט בשפה. במקרים בהם  מדובר במסמכים שמיועדים לגוף זר יש לברר האם יש להם רשימה ספציפית של נוטריונים מוסמכים שאיתם ורק איתם הם עובדים, לדוגמה, השגרירות בגרמניה מספקת רשימה שכזו.

תחומי התמחות

נוטריונים בדומה לעורכי דין, הינם בעלי ניסיון ובקיאות במגוון תחומי התמחות. יש מטלות ומשימות שנחשבות כפשוטות יחסית ויהיו ניתנות לביצוע על ידי כל נוטריון ואחרות שידרשו מיומנות ספציפית ומיוחדת וניסיון רב. למשל, ייפוי כוח עסקי כולל סעיפים רבים ומורכבים שמספקים הגנות שונות מפני ניצול למייפה הכוח. תחום נוסף הינו הוצאת והנפקת אישורים לשגרירויות ומוסדות בחו"ל ותרגום לשפות שאינן נפוצות ופופולריות.

המלצות

בדומה לכל בעל מקצוע אחר, נסו למצוא נוטריון בירושלים שקיבלתם עליו המלצות בנוגע לרמת ואיכות השירות, מידת שביעות הרצון, יחס אישי ואדיבות ומחיר הוגן. נוטריון טוב ומומלץ צובר עם השנים קהל לקוחות רחב שיוכל להמליץ ולתת לגביו חוות דעת ומילה טובה בפורומים שונים ותנו להמלצות מגורמים ומאנשים שאתם סומכים עליהם משקל ראוי בבחירה.

ותק וניסיון בירושלים

לעבודה הנוטריונית בעיר ירושלים יש משמעויות ייחודיות. במקרים ובמצבים רבים יהיה יתרון בפנייה לנוטריון ירושלמי מנוסה וותיק שמכיר היטב את בתי המשפט ומשרדי הממשלה ואת הדרישות הייחודיות שלהם. נוטריון ירושלמי מקומי בעל ותק ומוניטין יוכל להעניק לכם שירות יעיל, איכותי ומהיר יותר וגם מחיר זול באופן יחסי, שכן הוא נמצא בסביבה ויש לו גישה קלה ונוחה לכל המקומות והמוסדות שמולם הוא יידרש לעבוד ולהתנהל. השירות הטוב והאיכותי יחסוך לכם הוצאות מיותרות על השלמות או תיקונים שעולים כסף נוסף. כאשר מחפשים ברחבי האינטרנט אחר נוטריון בירושלים, מגיעים לתוצאות רבות שעלולות לבלבל יותר משהן יכולות לעזור.  במידה ותבחנו את התוצאות על פי הקריטריונים שהצגנו בפניכם, ללא ספק תגיעו לבחירה הטובה והמוצלחת ביותר עבורכם של נוטריון.

נוטריון מומלץ בירושלים

רבים מכירים את המשפט הידוע: "לא כל עורך דין הוא נוטריון אולם כל נוטריון הוא עורך דין" ובהתאם לכך גם באופן מעשי, הנוכחות והמעמד של נוטריון הינו של עורך דין מוביל, בכיר ומכובד שייצג את האינטרסים שלכם במקרים שדורשים חתימת נוטריון או אימות חתימה. למרות שתפקיד הנוטריון קיים כבר מתקופת הרומאים, הרי שגם  כיום, זהו תפקיד נחשב שיש פעולות מסוימות שלא ניתן לבצע בלעדיו, לדוגמא, תרגום נוטריוני נחשב לתחום תרגום איכותי וחשוב במיוחד.

מה כוללת עבודת נוטריון ומה חשיבותה?

 • אימות חתימה על אישורים, מסמכים וחוזים
 • מתן ייפוי כוח
 • אימות מסמכים
 • אימות תרגומים

איך לבחור נוטריון?

בבואכם לבחור נוטריון, חשוב לדעת לאילו פרטים והיבטים יש לשים לב: ראשית יש לבדוק אילו סמכויות ומהי מידת הניסיון שיש לנוטריון וזאת מכיוון שיש נוטריונים בעלי התמחויות וסמכויות שונות זה מזה. לאחר מכן, חשוב לוודא שהנוטריון מחזיק ברישיון נוטריוני שהינו תקף בארץ. בשלב הבא בדקו מהי העלות שהנוטריון גובה עבור השירות ובהקשר הזה כדאי לדעת ששכר טרחה של נוטריונים הינו קבוע בחוק וחל איסור לגבות מחיר גבוה יותר מהסכום הקבוע. לדוגמא, העלות עבור שירות תרגום מסמך שכיר עשויה להגיע ל – 1,842 ש"ח. זכרו, שכאשר מדובר בנוטריונים, הרי שאמינות הינה שם המשחק וחשוב שלא להתפשר בנושא.

חוק הנוטריונים

בשנת 1976 נחקק חוק הנוטריונים והוקמה במשרד המשפטים מחלקה מיוחדת שמסדירה רישוי נוטריונים. בכך הפך המקצוע למוסדר במדינת ישראל. בנוסף, המחלקה אחראית לוודא חתימות נוטריונים על גבי אישורים ומסמכים שונים המיועדים לשימוש הן בארץ והן בחו"ל. כמו כן הועדה הינה בעל הסמכות להעמיד נוטריונים לדין משמעתי בשל תלונות שהוגשו כנגדם.

מי רשאי ומורשה להיות נוטריון?

רישיון נוטריון מטעם משרד המשפטים ניתן למי שעומד בקריטריונים הקבועים בחוק ושנמצא שהוא כשיר לעסוק במקצוע. עליו להיות בעל אזרחות ישראלית או לחילופין תושבות קבע במדינת ישראל, עסק 15 שנים לפחות במקצוע בישראל או 10 שנים ששנתיים מהן בישראל, חבר בלשכת עורכי הדין, ללא הרשעות בעבירה פלילית במדינת ישראל או במדינות אחרות ולא הורשע מעולם בדין המשמעתי בלשכת עורכי דין. הרישיון מונפק וניתן ע"י וועדת רישיונות מיוחדת שמתמנה ע"י שר המשפטים והיא מורכבת מ -7 אנשי מקצוע – נציגים שכוללים: משפטן, נוטריון, נציגי ציבור וחברים בלשכת עורכי הדין.

כללי האתיקה של נוטריון 

על פי חוק הנוטריונים, ישנם כמה סעיפים שכל נוטריון חייב לקיים. לפניכם חלק מכללי האתיקה החלים על כל נוטריון: 

 • על הנוטריון חלה החובה לשמור על הכבוד של המקצוע וזאת על מנת שלא לפגוע באמון הציבור ובמוניטין של עמיתיו למקצוע.
 • נוטריונים מחויבים למלא את עבודתם במסירות ובנאמנות וזאת תוך מתן כבוד לכל הלקוחות וביצוע מלאכתם המקצועית בהגינות וביושר.
 • נוטריון לא ינסה לשדל על מנת להשיג עבודה ולא יערוך ויעשה פרסומת למשרדו ולו.
 • העבודה תיעשה ותתבצע רק בשמו של הנוטריון ולא בשמם של אחרים והוא לא ייתן למישהו אחר לבצע את העבודה בשמו.
 • נוטריון מחויב לשמור על אמינות, יושרה ועל סודיות מוחלטת, בנוסף הוא אחראי לדאוג שכל העובדים שלו יקפידו גם כן לשמור על סודיות מוחלטת.
 • בחוק הנוטריונים קבועים כללים שעל פיהם ובהתאם להם ניתן להעמיד לשיפוט משמעתי נוטריונים וזאת במידה שהם הפרו ועברו על כללי האתיקה או נקטו בפעולות שקר ורמאות ביודעין:

גובה השכר הינו גבוה או נמוך מהשכר שמוסכם בחוק.

חרגו מסמכותם

הורשעו בעבירה הגוררת עמה קלון

לא קיימו ומילאו את שמוטל עליהם על פי החוק.

מי הם נוטריונים?

נוטריונים הינם עורכי דין מנוסים שעברו תהליך הסמכה מיוחד המאפשר להם לערוך ולחתום מסמכים משפטיים שונים. הסמכות לביצוע פעולות נוטריוניות מותנית בהסמכה ובקבלת רישיון נוטריון מטעם משרד המשפטים. רישיון נוטריוני ניתן אך ורק לעורכי דין בעלי ניסיון מתאים שפועלים לפחות עשר שנים ברצף בתפקידם. חתימת נוטריון על אישורים, תרגומים ומסמכים משפטיים שונים בהתאם לחוק הנוטריונים – התשל"ו 1976, תיחשב מבחינת בית המשפט כאישור וראיה לגבי המקוריות של המסמכים. בנוסף חתימת נוטריון  מהווה אסמכתא לגבי זהות החותמים על מסמך מסוים וכן על העובדה שהחתימה על המסמך התבצעה מרצון  חופשי שלהם. 

המשמעות של חתימת נוטריון

נוטריון הינו גורם ובעל מקצוע ייחודי שאין לו מתחרים וזאת משום שחתימה שלו הינה משמעותית ביותר במגוון רחב של מקרים וסיטואציות ויש לה משקל משפטי רב  בכל הנוגע להפיכת שורה של מסמכים לקבילים לצורך עדות בבית המשפט.

שירותים ייחודיים השמורים לנוטריון

העתק נאמן למקור

אחד התפקידים החשובים, המועילים והמעניינים בתפקידיו של הנוטריון הוא אישור של העתק נאמן למקור. שירות זה חיוני כאשר מוסדות הממשל והרשויות השונות מבקשים הוכחה שצילום מסמכים שנשלחו אליהם הינם בוודאות זהים למסמכים המקוריים. לצורך כך דרושה מומחיות וסמכות של נוטריון שמשווה בין שני המסמכים ובמידה והשפה שבה המסמך כתוב לא מוכרת לנוטריון במידה מספקת וברמה גבוהה, הוא לא יוכל להעניק את חתימתו הנדרשת והרצויה. שירות מעניין נוסף הינו תרגום נוטריוני שנדרש לא אחת מטעמן של רשויות בארץ ובחו"ל. במקרה זה מטרת השירות הינה לוודא כי התרגום אמין למקור. סיטואציות המצריכות ומחייבות להיעזר בשירות זה מתמקדות בדרך כלל בתרגום תעודת בגרות וגיליוני ציונים, תעודת לידה, תעודת נישואים, תעודת יושר וכו'. על מנת שנוטריון בירושלים יוכל לספק אישור מסוג זה, עליו להיות בעל שליטה מלאה פת המקור ובשפת היעד. בנוסף, הנוטריון חייב להיות זה שערך את התרגום ועבר עליו. כאשר שני התנאים הללו מתקיימים, המסך המתורגם יכול להוות ראיה ועדות קבילה בבית המשפט וזאת ללא צורך במסמכים ובנספחים נוספים שישמשו עדויות תומכות.

ייפוי כוח נוטריוני

ייפוי כוח נוטריוני דרוש במקרים ובמצבים שבהם אדם אמור לחתום על מסמכים כלשהם, אולם מסיבות שונות אין לו אפשרות ונבצר ממנו להגיע למקום. ייפוי כוח נוטריוני מעיד על כך שאדם מסוים שהשם שלו מופיע במסמך אמנם רשאי להוסיף את החתימה שלו וזאת במקום האדם המקורי שהיה אמור לחתום על המסמך. המשמעות של ייפוי כוח נוטריוני היא שהמסמך עבר בדיקה מדוקדקת ומקצועית בידי נוטריון מוסמך וזאת במטרה  לוודא להבטיח שפעולה זו של מתן אישור החתימה התרחשה ונעשתה בהסכמתו ובידיעתו של האדם המקורי שהיה אמור להיות חתום על המסמך. תפקידו של נוטריון בירושלים הינו לזהות את כל הנוכחים החותמים על המסמך, כאשר ברוב המקרים הייפוי הנוטריוני נדרש במצבים של הגשת בקשה להלוואה מהבנק, לצורך ביצוע והשלמת עסקת מקרקעין וכן במקרים שבהם אדם כלשהו טס לחו"ל ומותיר ייפוי כוח נוטריוני לאדם שניתן לסמוך עליו או קרוב משפחה שמאפשר לו לבצע מגוון פעולות שונות בשמו.

ייפוי כוח נוטריוני לבנק

ייפוי כוח הינו מסמך משפטי שבאמצעותו בעלים של חשבון בנק מעניק זכות ואפשרות לאדם אחר לבצע בשמו פעולות בנקאיות שונות בחשבונו. אך ורק הבעלים שחשבון הבנק רשום על שמם, הינם מורשים ורשאים להעניק את ייפוי הכוח. חשוב להגדיר בצורה ברורה במסמך מסודר מהן הפעולות שמיופה הכוח יהיה רשאי לבצע בחשבון הבנק לדוגמא, האם הוא יהיה מורשה לחתום בשמו של בעל החשבון על הוראות קבע. במקרים שבהם אנשים מתכוונים ליטול משכנתא, הרי שנדרשת חתימת נוטריון לבנק עבור המשכנתא.

צוואה נוטריונית

על פי סעיף 22 בחוק הירושה נקבע שצוואה נוטריונית הינה צוואה שנוסחה, נערכה ונחתמה בנוכחות של נוטריון. צוואה נוטריונית הינה ייחודית בכך שהמצווה יכול לומר בעל פה את דברי הצוואה או בכתב וזאת בפני הנוטריון. במידה ומדובר בצוואה בעל פה, הרי שהנוטריון מקריא את דברי המצווה והמצווה נדרש להצהיר שזו אכן צוואתו. צוואה נוטריונית שנערכת בעל פה מספקת כמה יתרונות: ראשית אין צורך בעדים ושנית, ישנה חזקה משפטית שמונעת טענות שונות בנוגע לזיוף. בכל מקרה, צוואה נוטריונית חייבת להיות ערוכה ע"י נוטריון. לניסוח הצוואה יש משמעות וחשיבות רבה וזאת מכיוון שתקיפותה נקבעת בבית המשפט. עריכת צוואה מהווה נושא ועניין רציניים שמצריכים ידע והבנה במגוון נושאים והיבטים כגון: תחום המעמד האישי, מיסוי ומקרקעין ועוד. עריכת צוואה הינה פעולה מורכבת שחייבת להתבצע באחריות,  שכן היא צריכה להיות ערוכה ומנוסחת בצורה נכונה וללא פגמים. בנוסף, עליה להיות מובנת וברורה על מנת שלא לגרור כמה פרשנויות שעלולות להוביל למחלוקות וסכסוכים בין בני המשפחה. לשם כתיבת צוואה כפי שנדרש ועל מנת שהיא תהיה קבילה בבית המשפט ותקבל תוקף משפטי, רצוי ואף הכרחי שהמצווה ייעזר בשירותיו של נוטריון מנוסה ומקצועי בירושלים. במידה והמצווה מתפקד, ניתן לקיים את הפגישה במשרדו של הנוטריון ובמקרים מסוימים הנוטריון יגיע לבית, למשרד, או לבית חולים על מנת לספק את השירות.

תרגום ומתן תוקף משפטי למסמכים

הסמכות של נוטריון בירושלים להעניק שירות של תרגום נוטריוני הינה חיונית ובעלת חשיבות רבה. תרגום מסמכים משפטיים חייב להתבצע בצורה ראויה ומקצועית, כאשר הגורם המתרגם חייב להיות בקיא ולשלוט הן בשפת המקור והן בשפת היעד באופן מלא. ישנם מקרים רבים שבהם ישראלים נדרשים להיעזר בשירות תרגום נוטריוני של מגוון מסמכים המיועדים למוסדות שונים בחו"ל. כאשר יש צורך להגיש מסמכים רשמיים שונים דוגמת: תצהירים, תעודות ומסמכים אחרים בשפה העברית למוסד בחו"ל ניתן ומומלץ לפנות למשרד נוטריון בירושלים. משרד נוטריון בירושלים מעניק אישורים וחתימה על הצהרת מתורגמן בשלל שפות בהן: סינית, ספרדית, גרמנית ועוד. בהתאם לחוק הנוטריונים, הנוטריון רשאי והינו בעל הסמכות לאשר את ההצהרה של המתורגמן. תרגום נוטריוני מהווה הוכחה לכך שהתרגום מהימן ומשקף בצורה ובמידה מדויקת את שנכתב בשפת המקור. שירות תרגום נוטריוני יחסוך לכם זמן יקר ולעתים אף עלויות העלולים לרדת לטמיון בעת ניסיון לתרגם מסמך חשוב ע"י אדם שאינו בקיא די הצורך בתחום.

שירותים נוטריונים נפוצים

שירותי נוטריון הינם שירותים מקצועיים שאנשים נזקקים להם מעת לעת. השירותים הללו ניתנים אך ורק ע"י נוטריונים מוסמכים. באופן כללי ישנם כמה סוגים שונים של שירותי נוטריון, אך אפשר לומר שהסמכות והתפקיד המרכזי והעיקרי של נוטריון הינו לערוך ולאשר מסמכים משפטיים. מכאן ניתן להבין את החשיבות הרבה בקבלת שירותים נוטריוניים מידי נוטריון מוביל ומנוסה בירושלים וזאת כאשר אנשים זקוקים לסיוע ועזרה מקצועיים בטיפול במסמכים משפטיים.

משרד נוטריון בירושלים מעניק מגוון שירותים נוטריונים בתחומים שונים בהם:

 • אימות חתימות – ישנם מקרים שבהם יש צורך לאמת חתימה שמופיעה על מסמך מסוים וזאת לפני הגשתו לבית המשפט.
 • אישור נכונות העתק – חלק מתפקידו של הנוטריון הינו לאשר שההעתק של מסמך מסוים שנמצא בידינו אכן מתאים ותואם לתוכן כפי שמופיע במסמך המקורי.
 • תרגום נוטריוני – תרגום נוטריוני עשוי לחסוך זמן יקר בניסיון לתרגם מסמך כלשהו ע"י מישהו שאינו בקיא דיו בשפת המקור או בשפת היעד. 
 • אישור אפוסטיל – אישור בינלאומי הנוגע למסמכים שונים בהם: תעודת נישואין, תעודת לידה, תעודת בגרות, גיליון ציונים ועוד. אישור אפוסטיל חתום בידי נוטריון נועד להעניק תוקף משפטי לתעודה או מסמך מסוימים במדינה זרה.
 • אישור של הסכם ממון – הסכם ממון הינו למעשה חוזה שנערך ונחתם בין בני זוג שמתייחס לאופן וצורת חלוקת הרכוש המשותף במקרה של גירושין או פרידה. אישור של נוטריון להסכם ממון יאפשר לבני הזוג לגבש ולהגיע להחלטה הנכונה והמתאימה לשני הצדדים וכן אפשרות להחיל שינויים בהסכם במידת הצורך וזאת בנוכחות הנוטריון.
 • צוואה נוטריונית – צוואה שנערכה ונחתמה בנוכחות של נוטריון. ישנם מספר יתרונות ברורים לניסוח ועריכת צוואה בידי נוטריון: קיום החזקה המשפטית שעליה אדם מסוים חתום, כך ניתן למנוע מעשי רמייה, טעויות וניסיונות זיוף. בנוסף, כאשר מדובר בצוואה שנחתמה בפני ובנוכחות נוטריון, הרי שאין צורך בעדים.

מתוקף תפקידו הנוטריון מחויב לפעול על פי החוק ולהגן על החוק גם במקרה שבו זה מנוגד לאינטרסים של הלקוח שפונה אליו. כאשר עורך דין מעוניין לבקש להיות מוסמך לנוטריון, עליו לשנות לגמרי את צורת וקו המחשבה שלו כפי שנבנו לאורך התקופה שבה שימש כעורך דין. עורך דין שלא מסוגל לשמור ולהגן על החוק לא אמור לחשוב לנסות להתמנות לנוטריון. 

ההבדלים בין עורך דין לנוטריון

בקרב רבים יש נטייה לחשוב שכל עורך דין משמש כנוטריון, אולם אלה  אינם פני הדברים. ברוב המדינות, עורכי הדין ונוטריונים משתייכים ללשכות נפרדות, המשמעות היא שקיימת לשכת עורכי דין ולשכה נפרדת עבור נוטריונים. כלומר, עורכי דין אינם נחשבים ופועלים כנוטריונים ולהיפך. למעשה, הדבר היחיד שמקשר בין שני המקצועות הללו הינו ההשכלה המשפטית שמשותפת לשניהם.

עורך דין, מתוקף התפקיד שלו מחויב לקחת צד בכל מגוון הסוגיות והמקרים שבהם הוא עוסק. עורך הדין מעניק ייעוץ משפטי מקצועי ללקוחותיו כיצד עליהם לנהל ולהתנהל בעניינם, כיצד נכון מבחינתם לחשוב קדימה ואיך לראות את המצב והתמונה הכוללת והכללית. מתוקף תפקידו, עורך הדין, מזדהה באופן מלא עם הלקוחות ובמסגרת החוק הוא מסייע ללקוח המיוצג על ידו לנצל פרצות בחוק שעשויות לפעול לטובתו. השורה התחתונה הינה שהתפקיד של עורך דין הינו לסייע ללקוחות שלו ולהגן עליהם בכל הכלים המשפטיים הקיימים במסגרת החוק. 

השוני בין תפקידו של עורך דין לנוטריון נובע מכך שהנוטריון לא שם את טובת הלקוח מעל לכל, אלא מה שמנחה אותו הינו אך ורק החוק. לנוטריון מקצועי ואמין למעשה אין לקוחות אלא רק חוק בלבד ומשום כך עליו להקפיד להגן ולשמור על ביצוע החוק באופן מלא. הכוונה היא שכאשר עורך דין מייעץ ומסייע ללקוח בהכנת כתב הגנה, הוא מייעץ לו כיצד לנהוג, מה לכתוב, מהן הפעולות והצעדים הטובים ביותר עבורו וכן מה לא לומר ולכתוב בכתב ההגנה. לעומת זאת, נוטריון מוודא שהמסמך נוסח ונערך בהתאם לכללי החוק ושכל האלמנטים משולבים בו בהתאם לחוק.

פרמטרים שמתייחסים לשני המקצועות

נוטריון הינו עורך דין שפועל בתחום וממלא את התפקיד 10 שנים לפחות וקיבל רישיון מתאים מוועדת רישיונות שמונתה בידי שר המשפטים. עורך דין שמבקש להתמנות ולעבוד כנוטריון חייב להיות בעל עבר נקי מכל רבב וללא הרשעות פליליות לעומת עורך דין שעליו לא חל תנאי זה. תפקידו העיקרי של נוטריון בירושלים הינו לאשר, להעיד ולאמת מסמכים משפטיים שונים בהתאם לחוק. הפרמטר האחרון הינו שכר הטרחה. במסגרת מילוי תפקידו ומתן שירותים מקצועיים, עורך דין יכול ורשאי לגבות דמי טרחה בהתאם לראות עיניו. לעומת זאת, כאשר מדובר בנוטריון, שכר הטרחה הינו קבוע וזאת בהתאם לחוק, אולם לא כל התעריפים הינם קבועים והם מתעדכנים מעת לעת על ידי משרד המשפטים.

החשיבות והיתרונות של שירותי נוטריון

שירותי נוטריון הינם חיוניים ולעתים אף הכרחיים במגוון מקרים וסיטואציות שבהם יש צורך בסיוע משפטי. נוטריון הינו עורך דין מנוסה שקיבל רישיון מתאים מטעם משרד המשפטים וזאת לאחר שעבר הסמכה מקצועית ועמד בכל הקריטריונים והפרמטרים הנדרשים על פי חוק. נוטריון בירושלים מספק ללקוחותיו מענה למגוון רחב של מטרות בהן: אימות חתימות, תרגום נוטריוני, אישור ואימות מסמכים שונים, ייפוי כוח נוטריוני, צוואה נוטריונית ועוד. הייחודיות בתפקידו של נוטריון הינה שהוא אינו רואה את רק את טובת הלקוח, אלא החוק בלבד הוא זה שמנחה אותו. במסגרת עבודתו הנוטריון מגן על החוק ללא פשרות ומבלי לנסות לאתר פרצות שונות הקיימות בו.

משרד עורכי דין ונוטריון מוביל ומנוסה

משרד עורך דין ונוטריון שמעון האן מספק שירותים משפטיים מקצועיים ללקוחותיו במגוון תחומים ונושאים. צוות המשרד כולל עורכי דין ומשפטנים בכירים, מובילים ומנוסים המתמחים בדין האזרחי – מסחרי, עסקאות מקרקעין ונדל"ן, ליטיגציה מסחרית, ייצוג תובעים ונתבעים בהליכי הוצאה לפועל, שירותי נוטריון ועוד. במידה ואתם מחפשים אחר נוטריון מנוסה ומוביל בירושלים, הרי שמשרד עורכי הדין האן הוא הכתובת הנכונה עבורכם. אנו נלווה אתכם באחריות, מקצועיות ויחס אישי לאורך כל הדרך עד להשגת התוצאה הרצויה והשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר. אנו מתמחים ומציגים רקורד של הצלחות גם בניהול תיקים הנחשבים למורכבים במיוחד ומשקיעים כל מאמץ על מנת להעניק ללקוחותינו את השירות והמענה הטובים והאיכותיים ביותר.

ט.ל.ח

אין לראות באמור כייעוץ משפטי ו/או תחליף לו, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה.

כל הזכויות בתוכן זה שמורות לשמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון

אין לראות את האמור כייעוץ משפטי, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה.

מאמרים נוספים

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 02-5025544

Call Now Button02-5025544