עורך דין אזרחי

מהו עורך דיו אזרחי ומה תפקידו?

כמעט כל אדם בוגר שמתגורר וחי במדינה מערבית ומודרנית יזדקק, במהלך חייו, לעורך דין אזרחי כמה פעמים. עורך דין אזרחי הינו איש מקצוע חיוני במגוון מצבים ומלווה את הלקוחות שלו ברגעי שבר, התחדשות, שמחה וכן ברגעים ובמצבים של הסתבכות.

מהו משפט אזרחי?

כדי להבין את התחומים והמצבים שבהם יש צורך בשירותיו המקצועיים של עורך דין אזרחי, יש להבין תחילה, מהו המשפט האזרחי באופן כללי. משפט אזרחי או משפט פרטי, הינו אוסף של מספר ענפי משפט שמטרתם והמשותף להם הוא שכולם נועדו להסדרת היחסים בין פרטים ובין תאגידים שונים בחברה. המשפט האזרחי עוסק בדיני חוזים, בהתחייבויות והתקשרויות בין פרטים וזאת באמצעות דיני נזיקין, זכויות קניין, מערכות יחסים אישיות ודיני משפחה, יחסי עבודה ועוד. ענף ותחום המשפט האזרחי שבא לידי ביטוי בתביעות אזרחיות, הינו שם וכינוי כולל למספר תחומי משנה משפטיים שמסדירים מערכות יחסים שמתנהלות בין פרטים – אנשים או חברות לבין עצמם. התחום הזה חולש על כמה אספקטים ומסדיר זכויות רכוש – דיני קניין, התחייבויות שונות בין פרטים בתחומי דיני נזיקין  וחוזים ונוגע גם במערוכת יחסים שקיימות בתאים משפחתיים – דיני משפחה. לתחום המשפט האזרחי יש תפקיד מרכזי ומשמעותי בעיצובם של היחסים שמתקיימים בחברה האנושית והוא תורם לצמיחה ולשגשוג של המערכת הזו, מבחינה חברתית ומבחינה כלכלית.

מהם ההבדלים בין תביעות אזרחיות לתביעות מסוגים אחרים?

כידוע, לצידו של המשפט האזרחי, מתקיימים גם המשפט הציבורי, אשר תפקידו הוא הסדרת התנהלותם של גופים ציבוריים ומערכת היחסים המתנהלת בינם לבין הפרטים (שוב – חברות או אנשים) והמשפט הפלילי אשר נסב סביב הנורמות אותן מטילה המדינה על הפרטים שבתוכה באמצעות חוקים ותקנות. ההבדל המרכזי בין משפט אזרחי למשפט הפלילי או למשפט הציבורי, מתמקד בעובדה כי ההליכים החלים בו (לדוגמה – תביעות אזרחיות) מתבצעים בין שני פרטים כשהמדינה עצמה אינה מהווה צד בהליך, לא כמאשימה ואף לא כעותרת. מכאן, נובעים גם ההבדלים הנוספים כזהות התובע (בתביעה אזרחית – כל פרט רשאי להגיש תביעה כנגד כל פרט אחר בגין עוולה שנעשתה לו והיא מנוגדת לחוקי המדינה. זאת, לעומת המשפטים הפליליים, אשר בהם בתפקיד התובע משמשים גוף ממשלתי זה או אחר או אף המדינה-עצמה.

עורך דין אזרחי

קבלת ייעוץ וייצוג מידי עורך דין בהליך האזרחי

המסגרת החוקית שבה מתחיל ונכלל הליך ייצוג מידי עורך דין בתחום המשפט האזרחי הינה דיני השליחויות. בהתאם לדינים הללו, שליחות זו נוצרת כאשר לקוח ממנה עורך הדין לפעול מטעמו ובשמו בנושא ועניין מסוים. מינוי סופי של עורך דין אזרחי שייצג אתכם מתבצע, ברוב המקרים, באמצעות חתימת הלקוח על מסמך ייפוי כוח והעברת תשלום מלא או חלקי. לעיתים, בשל סיבות שונות ולאחר התחלת קיום יחסי עורך דין – לקוח, נוצר צורך להפסיק אותם. צורך זה עשוי לנבוע מבקשה של הלקוח או בעקבות החלטה שקיבל עורך הדין. מצבים של הפסקת הייצוג נחלקים לשניים: הפסקה של הייצוג המשפטי בהליך שאינו תלוי ועומד והפסקה של הייצוג בהליך שהינו תלוי ועומד. במידה ומדובר בשלב מאוחר בהליך המשפטי, שבו לא נותר זמן רב לטיפול בתיק, בית המשפט ייטה שלא לשחרר את עורך הדין מהתפקיד.

בחירה נכונה של עורך דין אזרחי מומלץ

עורך דין אזרחי מהווה את אחד מגורמי ואנשי המקצוע המלווים אותנו בזמנים וצמתים חשובים בחיינו. עורך דין אזרחי מנוסה ומומלץ נמצא שם עבורנו כאשר אנו רוכשים דירה ראשונה, כאשר אנו מעוניינים לבצע עסקה חשובה וגדולה, בסכסוכי עבודה שלנו ולעתים גם בסכסוכים משפחתיים שלנו. משום כך, חשוב לבחור איש מקצוע ראוי ונכון עבורכם וזאת על פי מספר דגשים:

 • תחום התמחות ספציפי

ענף המשפט האזרחי הינו תחום מורכב ורחב מאוד לכן, בבואכם לבחור עורך דין אזרחי חשוב לבדוק מראש האם עורך הדין  הינו בעל התמחות וניסיון בדינים הספציפיים שבהם נדרש לכם סיוע משפטי. התמחות שכזו אמורה לכלול גם ניסיון ורקורד של הצלחות מוכחות בתחום.

 • חוות דעת והמלצות על עו"ד אזרחי

מומלץ לפנות לעורך דין מוכר, בעל מוניטין וכזה שקיבלתם עליו המלצות, ממכרים שונים,  מלקוחות שלו ומכל אדם אחר שמבחינתכם ניתן לסמוך עליו ועל דעתו.

 • יחסי אנוש

יחסי אנוש של עורך הדין שילווה וייצג אתכם הינם חשובים במיוחד, משום שאחרי הכול, ברוב המקרים, אנו זקוקים לעורך דין דווקא ברגעים רגישים ומורכבים בחיינו. עורך דין אזרחי שיש לו יחסי אנוש טובים יעזור לכם לעבור ולצלוח גם תקופות פחות טובות ונוחות וזאת בהצלחה ובנעימות.

תפקידו ושירותיו המשפטיים של עורך דין אזרחי

כאמור, המשפט האזרחי חולש ומשתרע על פני תובענות ותחומים רבים, כאשר דיני חוזים, מטבעם, נוגעים לאנשים רבים ולישויות רבות. מהסיבה הזו, כל הסכם שנערך ונחתם בין שני צדדים או יותר הינו כפוף לדיני החוזים ובכך, הוא גם כפוף להפרות חוזיות שונות. עורך דין אזרחי בודק ובוחן את החוזה או ההסכם בעין מקצועית ומסוגל להעריך בצורה נכונה את ההפרות שנטענות על ידי מי מהצדדים. רובן של התובענות האזרחיות שמוגשות, מוערכות בשווי כספי, כלומר, אפשר לבצע הערכה כספית של שווי התובענה. המקרה הנפוץ ביותר הינו הסכם חוזי שמי מהצדדים הפר אותו. למשפט האזרחי מצטרף חוק הגנת הצרכן שנועד להגן על הצרכן מחוזים דרקוניים או חוזים אחידים שפועלים לטובתו של התאגיד החזק. החוק למעשה מעניק לצרכן כוח – "שיניים" ואת התאגיד הוא מחייב לעמוד בתנאי החוק.

החשיבות בקבלת ייעוץ וייצוג מידי עורך דין אזרחי

הערך והחשיבות בקבלת ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי ונכון טרם חתימה על חוזים והסכמים ידועים לכל. הסיוע המשפטי נדרש למגוון צרכים ומטרות: לבחון ולאמוד את התנאים של ההסכם – החוזה, לוודא שכל הרצונות של הלקוח מופיעים ומעוגנים בהסכם, להימנע מהונאות ועוד. לשם כך, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין אזרחי. משרד עורכי דין שמתמחה בתחום המשפט האזרחי מספק מענה מלא, שלם ומושלם ללקוחותיו בתובענות שונות: כספיות, דיני צרכנות ובנקאות, תובענות מכוח חוזים, עיצוב ועריכת הסכמים, ייצוג אמין ומקצועי בבתי המשפט ועוד.

באילו נושאים עוסק ענף המשפט האזרחי?

ענף המשפט האזרחי עוסק במספר נושאים, בהם:

 • דיני חוזים
 • מיסים
 • מקרקעין
 • דיני משפחה
 • נזיקין
 • ביטוח
 • ועוד…

תחום המשפט האזרחי נועד להסדיר את ההתנהלות בין פרטיים, תאגידים וחברות לבין עצמם, בנושאים שונים: משפחתיים, חברתיים, מסחריים ופיננסיים. בכל תחום במשפט האזרחי קיימים חוקים, סדרי דין ותקנות ספציפיים שחלים על התחומים האלו.

דיני המשפט האזרחי

משפט אזרחי מורכב מריבוי חוקים הנוגעים לכולנו,  הן כאזרחים פרטיים והן בעולם העסקי, בעת: עריכת צוואה, ירושה, עריכת חוזים, מכר ורכישה, נזקי גוף, מתנה, כשרות משפטית, ביטוח, שמירה, יחסי שכנות בבתים משותפים ועוד. נוכח השכיחות בצורך בקבלת ליווי וייצוג מקצועי בתחום המשפט האזרחי, ישנה יוזמה חקיקתית שמקודמת שהמטרה שלה הינה לרכז את כל הנושאים וההיבטים האזרחיים בחוק אחד. המטרה בהצעת החוק הינה חיזוק ושיפור הוודאות המשפטית וביסוס תורת משפט כוללת בתחום, ריענון ומודרניזציה של החוקים האזרחיים. אולם, על אף שאת ההצעה הזו יזמה הממשלה, היוזמה הזו לא הבשילה מאז שהוצעה לחקיקה חדשה לפני כעשור.

עקרונות היסוד במשפט האזרחי

התכלית של המשפט האזרחי הינה:

 • הגינות, סבירות והבטחת צדק.
 • קידום וודאות, יעילות וביטחון במשפט.
 • יצירת התאמה בין כל הסדרי המשפט האזרחי.
 • שמירה והגנה על זכויות מוקנות.
 • הגנה על והסתמכות ראויות וציפיות של הצדדים.

החשיבות של המשפט האזרחי

תחום המשפט האזרחי נוגע לכל אזרח במדינה ומשום כך, היקף החקיקה הרלוונטית בתחום זה הינו עצום וכולל תחומי משפט מגוונים רבים שעורך דין מומחה במשפט האזרחי מחויב להתמצא ולהיות בקיא בהם על מנת שיוכל להציע ייצוג משפטי איכותי וטוב ביותר עבור הלקוחות שלו. עורך דין אזרחי נוגע במגוון ערכים ונושאים צרכניים וחברתיים שחשובים לכל אזרח, שמחפש פתרון ומענה לעוולות שונות שהוא חש שבוצעו כלפיו או כלפי החברה כולה.

עבודתו והתמחותו של עורך דין אזרחי

כאמור, המשפט האזרחי הינו רחב ומסועף למדי ונוגע בתחומי חיים רבים. נוכח המורכבות הרבה של התחום הזה, מערכת חוקים מסועפת ומגוונת ושינויים שנעשים בתקנות ובחוק מעת לעת, נדרשת מעורבות של עורך דין אזרחי שהינו בעל שליטה ובקיאות בחוק, כולל השינויים והעדכונים. מסגרת עבודתו של עורך דין אזרחי כוללת, בין היתר: ביצוע הערכה מקצועית מראש בנוגע לסיכויי ההצלחה של התיק, איסוף חומרים, עדויות וראיות רלוונטיים, גיבוש אסטרטגיית עבודה אפקטיבית שנועדה לפעול בנחישות וביעילות למיצוי ומימוש הוגן של מלוא זכויות לקוחותיו. עורך דין אזרחי מתמחה גם בליטיגציה ומעניק ללקוח ייצוג מקצועי ואיכותי בבית המשפט. משום כך, על עורך דין אזרחי להיות מיומן ובקיא בהכנתם והגשתם של כתבי הטענות, בהצגת הטיעונים המשפטיים השונים במשפט עצמו, בחקירת עדים וכו'. על מנת להצליח ולזכות בתביעה אזרחית, חשוב לקבל ליווי וסיוע מידי עורך דין אזרחי שהינו בעל ידע וניסיון מקיף במגוון תחומי הדין האזרחי.

משרד עורך דין ונוטריון מוביל בתחום המשפט האזרחי – מסחרי

משרד עורכי דין ונוטריון האן, מעניק ללקוחותיו הפרטיים והעסקיים הרבים שירותי ייעוץ, ליווי וייצוג מקצועיים ומקיפים בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי על רבדיו השונים. עורכי הדין שפועלים במשרדנו הינם בעלי מומחיות ומיומנות בתחומי דין רבים ולאורך השנים, צברו ניסיון רב במתן ייעוץ, ליווי וייצוג לקוחות בתיקים רבים ומגוונים בהם גם תיקים הנחשבים למורכבים וסבוכים במיוחד. אנו מאמינים שלכל אדם מגיע לקבל ייעוץ וייצוג משפטי הולם שניתנים על ידי אנשי מקצוע מומחים, מהימנים ומנוסים שעומדים לצדו בשעה שהוא נאבק על מימוש ומיצוי זכויותיו בערכאות המשפטיות השונות. בכל שאלה, בקשה ופנייה, אנו עומדים לשירותכם ונשמח לשתף פעולה עד להשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר והשגת התוצאה המשפטית הרצויה מבחינתכם וכל זאת באחריות, מסירות ויחס אישי.

ט.ל.ח

אין לראות באמור כייעוץ משפטי ו/או תחליף לו, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה

כל הזכויות בתוכן זה שמורות לשמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון

Picture of שמעון האן

שמעון האן

היכרות עם משרד עו"ד האן בראשות עו"ד שמעון האן. הצוות שלנו עוסק בטיפול בתיקי לשון הרע בצורה המקצועית ביותר. יש לנו את הכישורים והניסיון לייצג לקוחות בכל הרמות של הליכי לשון הרע. מלשון הרע ,הוצאת דיבה ובריונות ברשת, ראינו הכל. הרקורד שלנו מדבר בעד עצמו, עם שורה של ניצחונות עבור הלקוחות שלנו.

אבל אנחנו לא רק מומחי לשון הרע; אנחנו גם מקצוענים במשפט אזרחי-מסחרי. הצוות שלנו יודע את הדברים שלו בכל הנוגע לעסקאות מורכבות, נדל"ן, חוזים ועוד. בנינו מוניטין של מצוינות, ומושכים לקוחות גדולים בארץ ובחו"ל.

במשרד עורכי הדין האן, אנו מאמינים שלכולם מגיע ייעוץ וייצוג משפטי מהשורה הראשונה. המגע האישי והמקצועיות הבלתי מעורערת שלנו מייחדים אותנו. כשאתה בוחר בנו, אתה מקבל תומכים עזים שילחמו על זכויותיך, במיוחד במקרים של לשון הרע. סמוך על משרד עורכי הדין ונוטריון שמעון האן עבור כל הצרכים המשפטיים שלך.

עורך דין שמעון האן
לקבלת ייעוץ ללא עלות!

מלאו את הפרטים ועורך דין שי סולטן יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

חוות דעת
Moran-Lee Kogan
Moran-Lee Kogan
משרד תותח על! יחס אישי וסופר מקצועי
Kobi Halifa
Kobi Halifa
שמי נטלי חליפה קיבלתי שירות מעו"ד נמרוד האן טיפל בי בצורה הכי טובה מדוייקת עם המון איכפתיות ממליצה בחוםם
אור רחמני
אור רחמני
ממליצה בחום!!!הייתי קרוב ל10 שנים בחובות להוצאה לפועל עד שהכרתי את שמעון.שמעון עזר לי לסגור חוב עצום במחיר מצחיק.מעבר למקצועיות המדהימה מדובר בבנאדם מדהים,ישר והגון!תודה רבה כל הכל אין כמוכם בעולם!!
בשמת רוטליין
בשמת רוטליין
פניתי לעו״ד נמרוד האן במצוקה ותסכול קשים, נמרוד קודם כל הקשיב לי במלוא תשומת הלב, הכיל והרגיע אותי מהשניה הראשונה.נתן לי תחושה שאיכפת לו מהמקרה שלי על אף אינספור המקרים ששומע כל יום.דאג להסביר לי על כל ההליך בפרטי פרטים וכמובן פתר לי את הבעיה ! מומלץ בחום רב;)
Eliav Bar-El
Eliav Bar-El
משרד מקצועי ומוערך! מאד מלווים ועוזרים. ממליץ בחום!
רחל רבינוביץ
רחל רבינוביץ
משרד מדהים, אנשים מוכשרים אחד אחד. ממליצה בחום!
אברהם מרציאנו Avraham Marziano
אברהם מרציאנו Avraham Marziano
הדבר החשוב ביותר הוא אנושיותתודה רבה לכם על טיפול מסור ואכפתי, תמיד כאן לייעוץ והכוונה, לא דוחים אותך ומספרים סיפורים אלא עושים עבודה מקצועית ויסודיתממליץ בחום
עדי טדגי
עדי טדגי
תודה ענקית על יחס אישי שירות אדיב ומקצועי ביותר!
צביקה אברמוב
צביקה אברמוב
יחס אישי גבוהה לאורך כל התהליך תודה רבה
אבי טולדנו
אבי טולדנו
מקצוענים! חדים!סבלניים וחדורי מטרה, זמינים בכל שעה.אין מה להוסיף. ממליץ מאוד...
Osher Bogala
Osher Bogala
שירות מעולה מעדכנים מהר ועובדים מעולה
Martin Bartos
Martin Bartos
I can only recommend Nimrod services. His approach, performance and professionalism was astonishing.
עדיה נגר
עדיה נגר
צוות מקצועי ומסור, זמינות גבוהה.סבלנות אין סופית ובפרט לעו״ד נמרוד האן.
Gali Tal
Gali Tal
פניתי למשרד של שמעון בבקשה למכתב התראה דחוף. נמרוד, בנו של שמעון פנה לי אלי חזרה כבר באותו היום והיה מוכן לחכות בשביל עד מאוחר כדי שנוכל לתקתק את המכתב. עברנו על הטפסים ביחד.מאוד מקצועיים, זמינים והסבירו לי הכל. מאוד נהנתי לעבוד עם נמרוד ונהנתי להרגיש שבאמת מתייחסים לבעיה שלי ועושים מה שדרוש כדי לטפל בה. תודה❣️
Rami Parham
Rami Parham
נמרוד האן הוא בחור מקצועי ואדיב והיה לי תענוג לעבוד איתו!!
רחלי פוצצו
רחלי פוצצו
יישר כוח! שמעון האן עורך דין אחד ויחיד!תודה על הביטחון והטיפול המסור!
netanel neti
netanel neti
יחס אישי , מקצועיות , ויכולת ייצוג נדירה. ממליץ בחום
Ella Hoffman
Ella Hoffman
This law firm is not only professional, but they are kind and experts in their fields. I highly recommend!
Amit
Amit
מקום שהפך להיות בית למקרים משפטיים.מקצועיים, תמיד עוזרים, נותנים את הנשמה בכל קייס.ומחירים הרבה יותר הוגנים משאר עורכי הדין שהשוואתי.אל תסגרו עורך דין לפני שאתם מקבלים מהם הצעת מחיר!!!תודה רבה (:
Nir Shiloni
Nir Shiloni
שמעון האן איש אמת עו"ד בחסד ויהודי טוב לבמקצוען אמיתי תענוג לעבוד יחד💪😄👌וגם רויטל מרוקו על הכיפאק
Miriam Fekete
Miriam Fekete
ממליץ בחום! לא תמצאו עו"ד מסור יותר, שכל מה שמעניין אותו הוא 'אתם', ורק אתם!
הביקורות הבאות
js_loader

מצאתם את מה שחיפשתם? שתפו בקליק

עורך דין שמעון האן

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-803-6102 

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 33 ביקורות
×
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לשוחח עם עו"ד שמעון האן, אשמח לקבל פרטים.