חוזים

מהו חוזה

חיי היומיום שלנו מלאים בהתקשרויות עם אנשים וגופים שונים. רוב ההתקשרויות האלה, גם אם הן נראות לנו תמימות, נושאות עימן חובות משפטיות מעצם היותן חוזה למעשה.

קניית מוצר או דירה, הסכם עבודה, הזמנת וקבלת שירות, הרשמה ללימודים או לחוג – כל אלה הן התקשרויות חוזיות בין אם מדובר בהסכם שבעל-פה או בכתב – הן מחייבות אותנו כלפי הצד השני ואת הצד השני כלפינו.

על מנת להגן על האינטרסים שלנו, על מנת לדאוג לזכויותינו עלינו לדעת:

מהו חוזה – חוזה הוא הסכם בין, לפחות, שני צדדים. הצדדים לחוזה מתחייבים בהסכם לבצע או שלא לבצע פעולה מסוימת. חוזה הוא הסכם שניתן לאכיפה באמצעים חוקיים.

חוזה הוא הסכם מחייב בין צדדים בין אם נכרת בכתב, בהתנהגות או הוסכם בעל-פה.

בתחום עסקאות מקרקעין, על מנת שחוזה יהיה בר-תוקף, עליו להיות בכתב.

כיצד נכרת חוזה (מתי הסכם הופך לחוזה)

על מנת שהסכם ייחשב כחוזה נקבעו מספר קריטריונים, ביניהם :

  • הצעה –  צד אחד מציע לצד השני להתקשר איתו בחוזה בעסקה מסוימת ומוגדרת.
  • קיבול – הצד השני בוחר לקבל את ההצעה של המציע ומתקשר איתו בחוזה.
  • גמירות דעת – כאשר שני צדדים מתקשרים ביניהם בחוזה, על פי החוק על שני הצדדים לרצות בהתקשרות ולהבין את משמעויותיה והשלכותיה.
  • תום לב – על הצדדים להתקשרות לנהוג האחד בשני בתום לב ובגילוי לב.
  • ועוד

הגנות בחוזה (כיצד יכול אדם לטעון כי ההתקשרות כלל אינה חוזה)

דיני החוזים מאפשרים לאדם מספר טענות הגנה במקרה והתקשר בחוזה בניגוד לרצונו, או שטוען שהחוזה אינו תקף מסיבה אחרת. בין הטענות: טעות סופר, עושק, כפיה ועוד. הטענה הנפוצה והמוכרת ביותר היא טענת חוסר תום הלב, כאשר אדם טוען כלפי הצד האחר לחוזה כי זה נהג בחוסר תום לב בעת המשא ומתן, החתימה על החוזה או בביצוע החוזה.

החוק והפסיקה הרחבה בתחום מאפשרות לאדם שנפגע לדרוש "תרופה" לפגיעה: אכיפה או ביטול של חוזה ובמקרים מסוימים גם פיצוי.

חשוב! כיצד לשמור על זכויותינו

לאור המורכבות של החוק וריבוי הפסיקה בתחום, יש חשיבות רבה להתייעצות וקבלת סיוע מקצועי לפני חתימה על חוזה ובמיוחד במקרה של חוסר שביעות רצון או פגיעה.

רצוי לפנות לעו"ד מיומן ובעל ניסיון לפני שלב החתימה להיוועצות ובמידת הצורך גם לניסוח החוזה וזאת כדי למנוע בעיות עתידיות. במקרה של חוסר וודאות או בעיה, הסיוע המקצועי חשוב עוד יותר.

משרד עו"ד שמעון האן, בעל ניסיון רב בתחום החוזים ישמח להעמיד לרשותכם את צוות עורכי הדין המנוסים לצורך ייעוץ וייצוג.  

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 077-803-6102

שמעון האן

שמעון האן

היכרות עם משרד עו"ד האן בראשות עו"ד שמעון האן. הצוות שלנו עוסק בטיפול בתיקי לשון הרע בצורה המקצועית ביותר. יש לנו את הכישורים והניסיון לייצג לקוחות בכל הרמות של הליכי לשון הרע. מלשון הרע ,הוצאת דיבה ובריונות ברשת, ראינו הכל. הרקורד שלנו מדבר בעד עצמו, עם שורה של ניצחונות עבור הלקוחות שלנו.

אבל אנחנו לא רק מומחי לשון הרע; אנחנו גם מקצוענים במשפט אזרחי-מסחרי. הצוות שלנו יודע את הדברים שלו בכל הנוגע לעסקאות מורכבות, נדל"ן, חוזים ועוד. בנינו מוניטין של מצוינות, ומושכים לקוחות גדולים בארץ ובחו"ל.

במשרד עורכי הדין האן, אנו מאמינים שלכולם מגיע ייעוץ וייצוג משפטי מהשורה הראשונה. המגע האישי והמקצועיות הבלתי מעורערת שלנו מייחדים אותנו. כשאתה בוחר בנו, אתה מקבל תומכים עזים שילחמו על זכויותיך, במיוחד במקרים של לשון הרע. סמוך על משרד עורכי הדין ונוטריון שמעון האן עבור כל הצרכים המשפטיים שלך.

עורך דין שמעון האן
לקבלת ייעוץ ללא עלות!

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-803-6102 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

חוזה
הגנת פרסום מותר

הגנת "פרסום מותר"

חוק איסור לשון הרע בישראל אוסר על פרסום דברים שעלולים לפגוע בשמו הטוב של אדם, גם אם הם נכונים. עם זאת, קיימים חריגים לחוק זה,

קרא עוד »
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 35 ביקורות
×
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לשוחח עם עו"ד שמעון האן, אשמח לקבל פרטים.