עורך דין דיני עבודה

במדינת ישראל, הזכויות והחובות של כל עובד שכיר מאוגדות בחוק. למרות זאת, רבים מהעובדים אינם מכירים ומבינים את זכויותיהם באופן מלא.

מצב של חוסר מודעות והבנה, עלול להוביל לפגיעה כספית ואישית במקרים בהם ישנה הפרה של זכויות העובד.

משום כך, חשוב לקבל ליווי וייעוץ משפטי מקצועי, מידי עורך דין דיני עבודה מנוסה ומומחה בתחום דיני עבודה, שיסביר לכם מהן זכויותיכם ויבטיח מימוש מלא שלהן.

בכל מקרה בו מעביד הפר את חובותיו מול עובד, הרי שבהחלט ניתן לדרוש קבלת פיצוי הולם בהתאם לקריטריונים המופיעים בחוק.

דיני עבודה נחשבים למורכבים במיוחד ומשום כך, בהיעדר גורם מקצועי הבקיא ברזי החוק, העובד עלול להפסיד את המגיע לו.

במדינת ישראל, ניתן דגש רב לשמירה על זכויות עובדים וישנן הגנות שונות שחשוב להכירן.

בכל מקרה בו אתם חשים שנפגעתם או נוצלתם על ידי המעסיק שלכם או שאחת או יותר מזכויותיכם הופרה, הרי שחשוב לפנות לעורך דין מומחה בתחום שינהל הליך משפטי מקצועי מול הגורמים הרלוונטיים על מנת להבטיח כי תזכו לפיצוי ראוי והולם כפי שמגיע לכם.

מתי כדאי לפנות לקבלת שירותים מקצועיים מידי עורך דין לדיני עבודה?

בעולם אידאלי, בהחלט ייתכן כי עורכי דין המתמחים בדיני עבודה, היו נותרים מובטלים ובעולם מושלם, כנראה שלא היה צורך במקצוע המתמקד בלחימה על זכויות עובדים.

אולם, כפי שאנו יודעים, איננו חיים בעולם מושלם והמציאות מוכיחה עד כמה חיוני וחשוב הוא תפקידו של עורך דין לדיני עבודה, ואין זו הפתעה כי לעורכי הדין העוסקים בתחום זה ישנה עבודה רבה.

רובנו מבלים שעות רבות במקום העבודה, כאשר מעבר ליכולת ההשתכרות, אנו זוכים לתחושת סיפוק מקצועית ואישית ולכבוד ודימוי עצמי חיוביים.

לצד זאת, בהחלט מתעוררות השאלות, מה קורה במקרים בהם אנו נפגעים מבחינה אישית או כספית במקום העבודה? כיצד ניתן להעריך את גודל הנזק? ומה ניתן לעשות על מנת לתקן את המצב?

באופן כללי ועקרוני, הדרך הטובה ביותר למנוע הפרה ופגיעה בזכויות שלכם כעובדים, היא להיות מודעים לכל הזכויות הבסיסיות המגיעות לכם.

בפועל והלכה למעשה בשטח, רובנו מודעים לחלק קטן מהזכויות שהן לרוב המוכרות יותר דוגמת: חוק שכר מינימום, חוק שעות עבודה ושעות נוספות או איסור לפטר נשים בהריון.

חשוב לדעת, כי לצד זכויות אלה, ישנן זכויות רבות המוכרות פחות לאזרח הממוצע ומשום כך יש לקבל סיוע משפטי מקצועי, על מנת להגן עליכם בצורה מיטבית, מבחינת תנאי ההעסקה והזכויות המגיעות לכם במקום העבודה.

החשיבות והיתרונות בקבלת ליווי משפטי להגנה על זכויות עובדים

בכל מקרה בו עובד חש כי נעשה לו עוול או שחל שינוי חריג ואירוע לא שגרתי במקום עבודתו, הרי שישנה חשיבות רבה להיוועץ עם עורך דין דיני עבודה.

הייצוג המשפטי נחוץ במגוון מצבים שהשכיחים שבהם הינם: הלנת שכר, פיטורין, תאונה או פציעה במקום העבודה, אי תשלום הוצאות שונות ועוד.

פנייה לעורך דין מנוסה וקבלת ליווי משפטי, בשלב מוקדם ככל הניתן, תסייע בידכם למנוע אובדן של כספים המגיעים לכם. 

חשוב להדגיש כי חלק חשוב מעבודתו של עורך דין לדיני עבודה, הינו עיסוק במקרים שאינם קשורים לעניינים כספיים באופן ישיר כגון: מצב בו עובד חש מושפל או שנפגע נפשית או פיזית מהמעסיק שלו.

במקרים ומצבים אלה, ניתן וחשוב לדרוש פיצוי כספי משמעותי מהמעסיק וזאת על אף שהפגיעה אינה כספית במהות שלה.

הייעוץ המקצועי מתאים וחיוני גם כאשר עובד מעוניין להתפטר מעבודתו וזאת על מנת שלא יפעל בפזיזות ויאבד מהזכויות המגיעות לו.

אחד הרכיבים החשובים בסיוע המשפטי הינו לספק לעובד פרספקטיבה רחבה ככל הניתן ולאפשר לו לראות את המצב האובייקטיבי שלו בצורה ברורה ובהירה.

האם ניתן לנהל תביעה באופן עצמאי?

באופן כללי, הגשה של תביעה לבית דין לעבודה, מהווה פתרון ומוצא אחרון להתמודדות עם הפרה של זכויות עובדים ויש דרכים וכלים מגוונים היכולים למנוע ולחסוך את ההליך.

במקרים רבים, די בהגשת מכתב רשמי מעורך הדין למעסיק על מנת לחולל שינוי משמעותי ביחסו כלפי העובד.

הניסיון להימנע מהגשת תביעה, נועד למנוע התנהלות משפטית העשויה להימשך מספר שנים ולהגיע לתוצאה הרצויה ללא השקעת זמן, משאבים וכספים מיותרים.

לאחר שקלול מגוון ההיבטים הרלוונטיים ונקיטת כל הצעדים האפשריים, הרי שניתן להגיש תביעה בגין הפרת זכויות ובמקרה שכזה חשוב להימנע מלנהל את ההליך באופן עצמאי.

דיני העבודה מושתתים ומבוססים על חוקים רבים ושונים דוגמת: חוק הסכמים קיבוציים, חוק סכסוכי עבודה, חוק פיצויי פיטורים, חוק שעות עבודה, חוק הגנת השכר ועוד.

הפסיקות בתחום מתעדכנות כל העת וללא הרף ומשום כך, מי שלא עוסק בתחום באופן יומיומי, לא מסוגל לעקוב אחר ההתפתחויות ולהכיר את התחום, הכה דינמי, בצורה טובה ומלאה.

מכאן, שהגשת תביעה באופן עצמאי אינה מהווה צעד מומלץ וחשוב לקבל ליווי, ייעוץ וייצוג מקצועי מידי עורך דין מנוסה ומומחה בתחום על מנת להבטיח כי ההליך יתנהל בצורה מיטבית וכי התביעה תטופל באופן הראוי בבית המשפט.

פרמטרים חשובים לבחירה נכונה של עורך דין דיני עבודה

בכל מקרה בו אתם נדרשים לברר נושאים שונים הקשורים לדיני עבודה או להגיש תביעה בשל הפרת זכויות עובדים, הרי שחשוב לבחור, אך ורק, בעורך דין המתמחה בתחום וזאת על אף העובדה כי ישנם עורכי דין רבים העוסקים בתחום דיני עבודה כעיסוק צדדי וזאת נוכח התחרות הקשה בעולם המשפטים.

בבואכם לבחור עורך דין שייצג אתכם נאמנה, מומלץ לקבל חוות דעת והמלצות מקולגות, מכרים או בני משפחה, לערוך בדיקה מקדימה ולחפש אחר מידע אמין ומקצועי ברחבי רשת האינטרנט.

הפרמטר החשוב ביותר לבחינת היכולות המקצועיות של עורך הדין, הוא הניסיון. 

חשוב לבדוק מראש האם עורך הדין הינו בעל ניסיון בניהול תביעות בבתי הדין לעבודה ובייצוג עובדים או מעסיקים בהתאם לסטטוס שלכם.

לאחר שבחנתם את היכולת והניסיון המקצועיים הרלוונטיים, הרי שחשוב לבדוק את הכימיה האישית בינכם לבין עורך הדין המיועד.

אינטראקציה וכימיה טובה, הינה בעלת חשיבות רבה לניהול ההליך בצורה טובה ומגדילה את הסיכוי כי עורך הדין ישקיע את מרב המאמצים על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורכם.

ייצוג מעסיקים ותאגידים

משרד עורכי דין המתמחה בדיני עבודה מספק שורה של שירותים משפטיים מקצועיים גם למעסיקים בהם: ייצוג מעסיקים בדיני עבודה, ייצוג חברות, עובדי מפתח והנהלות בעריכת הסכמים שונים הנוגעים ליחסי עבודה ועוד.

הליווי המשפטי הינו חיוני במגוון תחומים והיבטים בהם: פיטורי עובדים, זכויות עובדי קבלן, הפרשות לפנסיה, שינוי מבני התגמול בחברות, זכויות נשים בהריון, התאמה של חברות לרגולציה בתחום משפט העבודה, סכסוכים הנוגעים לבעלות קניין, הזכות לפרטיות בעבודה ועוד. 

תחום יחסי העבודה, במדינת ישראל, עבר זעזוע וטלטלה במהלך העשור האחרון וזאת לאור חקיקה בהיקף רחב הנועד לשפר את מעמדם של העובדים ולהגן על זכויותיהם.

החקיקה החדשה מחייבת את המעסיקים להקפיד על קיום כל חוקי העבודה וזאת מתוך הבנה שכל הפרה או אי שמירה על זכויות עובדים, תוביל להטלת עיצומים כספיים כבדים, להגשת תביעה בבית הדין לעבודה ואך להגשת כתב אישום. 

ההתייחסות הרצינית והמחמירה של רשויות המדינה לנושא של הפרת זכויות עובדים ונקיטת יד קשה באכיפה ובהחרפת הענישה, הביאו לכך שכל מעסיק חייב להכיר את השינוי המהותי שעובר תחום דיני העבודה בשנים האחרונות.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא לקבל ייעוץ וליווי משפטי מקצועי מידי עורך דין מומחה ומנוסה בתחום הבקיא ברזי החוק ובכל העדכונים וההתפתחויות.

הכללים והכלים להעסקת עובדים נכונה

בתקופה בה הפסיקה והרגולציה בתחום העבודה משתנות במהירות, קבלת ייעוץ משפטי שוטף להנהלות של תאגידים ולמעסיקים הינו חיונית ואף קריטית.

מדובר בהיבט חשוב שנועד להבטיח התנהלות נכונה ותקינה של חברות וזאת על מנת להימנע מהתמודדות עם תביעות העלולות לפגוע בפעילותן.

הסיוע המשפטי מותאם לתחום העיסוק של החברה ולאופי הפעילות שלה, תוך הטמעת נהלים, עדכון מנהלי כוח אדם וסמנכ"לים לגבי שינויים בתחום והצגת הסיכונים השונים הנובעים מהגשת תביעה ואכיפה.

הכלל החשוב ביותר, שעל כל מעסיק להכיר, הוא כי הדרך הטובה ביותר להתמודדות עם תביעות עובדים היא למנוע את הגשתן מראש.

בדיקת נאותות – "בדק בית"

קבלת ייצוג מקצועי, מהווה עבור מעסיקים, כלי חשוב ויעיל שנועד למנוע הפרת זכויות שלא במודע והתמודדות עם הליכים משפטיים העלולים להסתיים בנזקים כספיים, מקצועיים ואישיים כבדים ולפגיעה קשה במוניטין של החברה.

במטרה למנוע חקירות ותביעות מיותרות, חשוב לבצע בדיקת נאותות – "בדק בית" שנועדה לוודא קיום חוקי העבודה השונים בחברה.

הבדיקה מתבצעת בשיתוף מלא עם בעלי התפקידים הרלוונטיים ולאחר השלמתה, במידה ונמצאו ליקויים, יוגשו המלצות לגבי דרכי הפעולה שיש לנקוט בהן על מנת לתקנם.

ליווי משפטי של המעסיק וביצוע בדיקת נאותות יקטינו גם את הסיכונים והחשיפה המשפטיים לגבי ליקויים שלא ניתנים לתיקון.

זכויות העובדים בישראל המוגנות ומעוגנות בחוק

מדינת ישראל הינה מדינה מתוקנת הדואגת לזכויות העובדים המעוגנות בחוק.

אולם, מצב בו עובדים אינם מודעים למלוא זכויותיהם, יוצר כר פורה לניצול על ידי מעסיקים.

לפניכם כמה מהחוקים המרכזיים שנועדו להבטיח שמירה על זכויות העובד הבסיסיות:

  • חוק הגנת השכר – חוק הגנת השכר מהווה חלק בלתי נפרד מחוקים שנחקקו במטרה להגן על זכויות העובדים בישראל ולמנוע ניצול על ידי מעסיקים. ההיבטים המרכזיים והחשובים ביותר בחוק נוגעים למקרים של תשלום משכורות הנמוכות משכר המינימום ולהלנת שכר. בכל מקרה בו שכרכם שולם באיחור, היה נמוך משכר המינימום או שלא שולם כלל, הרי שניתן להגיש תביעת פיצויים נגד המעסיק וזאת במטרה למצות את הזכויות המגיעות לכם.
  • פיצויי פיטורין – נושא פיצויי פיטורין מהווה סלע מחלוקת של ממש בין מעסיקים לעובדים. עובד שפוטר ממקום עבודתו וזאת לאחר שנה של עבודה באופן רציף, יהיה זכאי לפיצוי כספי. ישנם מקרים בהם גם לאחר התפטרות ניתן יהיה לתבוע פיצויי פיטורין, למשל אם חלה הרעה בתנאי ההעסקה והעבודה.
  • זכויות עובדים במקרה של הטרדה מינית – מקרי הטרדה מינית מתרחשים, לצערנו, גם במקומות עבודה ולמעשה מדובר בתופעה שכיחה ומדאיגה. כאשר מדובר על הטרדה מינית במקום העבודה, הרי שיש לה השלכות חמורות נוספות, שכן מלבד היותה פוגענית ומשפילה, היא מאיימת על חופש האדם, כבודו ופרנסתו. בתי המשפט, במדינת ישראל, רואים בחומרה מקרי הטרדה מינית בעבודה, בין אם שהמטריד הוא מעסיק, מנהל או עובד. בכל מקרה בו חשתם ביחס בלתי הולם במקום העבודה, יש להעביר את הנושא לטיפול של המעסיק או לפנות אל עורך דין לדיני עבודה מומחה, שייטפל בנושא באמצעות כלים משפטיים כולל בחינת האפשרות להגשת תביעה וכתב אישום בבית המשפט.

ייעוץ משפטי על ידי מומחים בדיני עבודה

עורכי דין מומחים בנושא דיני עבודה, יעניקו ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי ויעיל הן לעובדים והן למעסיקים בכל הנוגע לתנאי העסקה, לזכויותיהם וחובותיהם.

הכלל החשוב ביותר בכל הנוגע לדיני עבודה, הוא להבין כי הם קוגנטיים, כלומר לא ניתן לוותר עליהם או להתנותם בשום מצב.

המשמעות של כלל זה מתבטאת, למשל, בהבנה כי לא ייתכן מצב בו עובד יוותר על זכויות המגיעות לו על פי החוק וזאת כתנאי לחתימה על הסכם העסקה. 

כל הזכויות הנכללות בחוקי המגן המהווים חלק מדיני העבודה, נועדו להבטיח ולשמור על איזון נכון בין המעסיק לעובד על מנת למנוע פגיעה בעובד כתוצאה מפערי הכוחות והמעמד.

הזכויות המגיעות לעובדים, במדינת ישראל, הינן רבות וחשוב שהן המעסיק והן העובד יכירו אותן היטב.

בין הזכויות החשובות ניתן למצוא: חובת תשלום דמי מחלה לכל עובד שנבצר ממנו מלהגיע למקום העבודה בשל מחלה, צבירת ימי חופשה והזכות לחופשה בתשלום על פי חוק חופשה שנתית, חובת ביצוע שימוע לפני פיטורין שנועדה לאפשר לעובד להציג את טענותיו בפני המעסיק, גמר חשבון במקרה של סיום העסקה ועוד.

משרד עורכי הדין האן – יכולת, ניסיון וחזון

משרד עורכי הדין האן בהובלתו של עו"ד שמעון האן, מציע שירותי ייעוץ, ליווי וייצוג מקיפים בתחום המשפט האזרחי – מסחרי ללקוחות פרטיים ועסקיים.

צוות המשרד כולל עורכי דין בכירים ומנוסים הבקיאים בתחום המקרקעין, ליטיגציה, הוצאה לפועל, חוזים, דיני עבודה ועוד ומייצגים את הלקוח מול הרשויות השונות, משרדי ממשלה והערכאות השיפוטיות. 

אחד מתחומי ההתמחות שלנו הוא דיני עבודה וזכויות עובדים ובין שלל הנושאים שאנו מטפלים בהם תוכלו למצוא: סכסוכים בין מעסיקים ועובדים, כינון וקיום יחסי עבודה, ניהול משא ומתן לקראת חתימה של הסכם עבודה ומתן ליווי משפטי מקצועי שוטף בענייני העסקה ופיטורין.

בכל שאלה, בקשה ופנייה, אנו עומדים לשירותכם ונשמח להעניק לכם מעטפת שירותים משפטית מקיפה ואיכותית שתבטיח הגנה ומיצוי זכויותיכם וכל זאת באחריות, אמינות ותוך חתירה ללא לאות למטרה ולתוצאה המשפטית הטובה ביותר מבחינתכם.

ט.ל.ח

אין לראות באמור כייעוץ משפטי ו/או תחליף לו, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה.

 

כל הזכויות בתוכן זה שמורות לשמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון

אין לראות את האמור כייעוץ משפטי, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה!

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 077-803-6102

Picture of שמעון האן

שמעון האן

היכרות עם משרד עו"ד האן בראשות עו"ד שמעון האן. הצוות שלנו עוסק בטיפול בתיקי לשון הרע בצורה המקצועית ביותר. יש לנו את הכישורים והניסיון לייצג לקוחות בכל הרמות של הליכי לשון הרע. מלשון הרע ,הוצאת דיבה ובריונות ברשת, ראינו הכל. הרקורד שלנו מדבר בעד עצמו, עם שורה של ניצחונות עבור הלקוחות שלנו.

אבל אנחנו לא רק מומחי לשון הרע; אנחנו גם מקצוענים במשפט אזרחי-מסחרי. הצוות שלנו יודע את הדברים שלו בכל הנוגע לעסקאות מורכבות, נדל"ן, חוזים ועוד. בנינו מוניטין של מצוינות, ומושכים לקוחות גדולים בארץ ובחו"ל.

במשרד עורכי הדין האן, אנו מאמינים שלכולם מגיע ייעוץ וייצוג משפטי מהשורה הראשונה. המגע האישי והמקצועיות הבלתי מעורערת שלנו מייחדים אותנו. כשאתה בוחר בנו, אתה מקבל תומכים עזים שילחמו על זכויותיך, במיוחד במקרים של לשון הרע. סמוך על משרד עורכי הדין ונוטריון שמעון האן עבור כל הצרכים המשפטיים שלך.

עורך דין שמעון האן
לקבלת ייעוץ ללא עלות!

מלאו את הפרטים ועורך דין שי סולטן יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

חוות דעת
שמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון
מצוין
5.0
מבוסס על 33 ביקורות
Moran-Lee Kogan
Moran-Lee Kogan
משרד תותח על! יחס אישי וסופר מקצועי
Response from the owner: תודה רבה, שמחים לעמוד לשירותך
Kobi Halifa
Kobi Halifa
שמי נטלי חליפה קיבלתי שירות מעו"ד נמרוד האן טיפל בי בצורה הכי טובה מדוייקת עם המון איכפתיות ממליצה בחוםם
Response from the owner: תודה רבה נטלי, הכבוד הוא למשרדנו
אור רחמני
אור רחמני
ממליצה בחום!!!הייתי קרוב ל10 שנים בחובות להוצאה לפועל עד שהכרתי את שמעון.שמעון עזר לי לסגור חוב עצום במחיר מצחיק.מעבר למקצועיות המדהימה מדובר בבנאדם מדהים,ישר והגון!תודה רבה כל הכל אין כמוכם בעולם!!
Response from the owner: תודה רבה, הכבוד הוא לנו
בשמת רוטליין
בשמת רוטליין
פניתי לעו״ד נמרוד האן במצוקה ותסכול קשים, נמרוד קודם כל הקשיב לי במלוא תשומת הלב, הכיל והרגיע אותי מהשניה הראשונה.נתן לי תחושה שאיכפת לו מהמקרה שלי על אף אינספור המקרים ששומע כל יום.דאג להסביר לי על כל ההליך בפרטי פרטים וכמובן פתר לי את הבעיה ! מומלץ בחום רב;)
Response from the owner: הכבוד הוא שלנו, תודה רבה
Eliav Bar-El
Eliav Bar-El
משרד מקצועי ומוערך! מאד מלווים ועוזרים. ממליץ בחום!
Response from the owner: תודה רבה
רחל רבינוביץ
רחל רבינוביץ
משרד מדהים, אנשים מוכשרים אחד אחד. ממליצה בחום!
Response from the owner: תודה רבה
js_loader

מצאתם את מה שחיפשתם? שתפו בקליק

עורך דין שמעון האן

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-803-6102 

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 33 ביקורות
×
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לשוחח עם עו"ד שמעון האן, אשמח לקבל פרטים.