על רקע העלייה בתוחלת החיים, עולה שיעור בני גיל הזהב באוכלוסייה. אחת התוצאות הנלוות לכך הינה המודעות הגוברת לכך שבגיל מסוים, דמנציה או שיטיון עשויים להפוך למציאות אפשרית. החכם שעיניו בראשו יכול להיערך למציאות שכזאת מבעוד מועד, לפחות מן הבחינה המשפטית. איך נערכים לכך? בעזרת עורך דין יפוי כוח מתמשך. פרטים נוספים מוסיף עו"ד האן (ממשרד שמעון האן).

עורך דין יפוי כוח מתמשך, מאיזה גיל אפשר לחתום

מבחינה תיאורטית, כל אדם בגיר יכול לחתום על ייפוי כוח מתמשך. משמעות ייפוי כח זה הינה שאדם שעליו אפשר לסמוך, קרוב משפחה או איש מקצוע (לרבות עורך דין) יוכל לסייע בניהול ענייניו של מי שכושר השיפוט שלו נפגע. עורך דין ייפוי כוח מתמשך בירושלים מוודא שהלקוח שלפניו מודע לכל המשמעויות וכי הוא כשיר מבחינה משפטית ומבחינה מנטלית, לקבל על עצמו את ההחלטה. מבחינה מעשית, נדירים המקרים שבהם אנשים צעירים מבקשים ליצור יפויי כוח מתמשכים. לרוב, מדובר על אנשים בוגרים, גם אם לא בהכרח קשישים. חשוב לציין כי צעד זה הינו הפיך וניתן לבטלו במידה ומעוניינים בכך. כמו כן, ניתן להחליט אילו נושאים יכסה ייפוי הכוח.

מהן המטרות של ייפוי הכוח המתמשך

המטרות של ייפוי הכוח המתמשך הן לדעת שבמידת הצורך, יהיה גורם שעליו סומכים, אשר יקבל את ההחלטות הנכונות. אפשרי כי מי שממנה לעצמו מיופה כוח יגדיר מצבים, מעין מקרים ותגובות. למשל, יוגדרו לאן ינותבו כספי השקעות מסוימות. או שיוגדרו מצבים שבהם תשונה כתובת המגורים. ניתן להעניק אוטונומיה מלאה למיופה הכוח, לקבלת החלטות כגון מועד מעבר לבית אבות, החלטות בענייני בריאות ורפואה, טיפולים רפואיים וכיוצא בזה.
במידה ורוצים כי יתקיים פיקוח מסוים על מיופה הכח, זה בהחלט אפשרי. במצב כזה, מציין עורך דין ייפוי כוח מתמשך מי האנשים שיקבלו דיווחים שוטפים מאת מיופה הכוח. למען הסר ספק, מי שימונה כמיופה כוח יפעל לרווחתו של המחתים ואם אין הוא מעוניין לשמש כמיופה, לא ניתן לחייב זאת.

כל הזכויות בתוכן זה שמורות לשמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון

אין לראות את האמור כייעוץ משפטי, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה.

חוזה

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 02-5025544

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *