עיקולים בהוצאה לפועל

עיקול בהוצל"פ ודרכי התמודדות

במידה וקיבלתם הודעה שחשבון הבנק שלכם או המשכורת מעוקלים ללא ספק מדובר במצב לא נעים וזאת בלשון המעטה.

במקרה שכזה, חשוב לפנות בהקדם לעורך דין הוצאה לפועל מנוסה שיעניק לכם ליווי, ייעוץ וייצוג בהליך המורכב.

הסיוע המשפטי המקצועי הינו חיוני ומועיל ובמידה ותבחרו במשרד עורכי הדין הנכון, תוכלו לקבל מענה ושירותים בסטנדרטים הגבוהים ולהגדיל את סיכוייכם לפתוח דף ופרק חדשים לאחר קבלת הפטר מהחובות.

חשוב להבין ולדעת שמבחינת המדינה, הטלת מגבלות ועיקולים בהוצאה לפועל מהווים כלי ואמצעי אכיפה וגבייה ראשוני של החובות וזאת כל עוד בעל החוב אינו מסכים לשתף פעולה עם הגורמים המוסמכים והרשויות.

במטרה להתמודד בצורה הטובה ביותר עם מגבלות ועיקולים, עורך דין מומחה ומנוסה בתחום פשיטת רגל והוצאה לפועל ידאג  לכוון ולהדריך אתכם ויתכנן עבורכם באופן מיוחד מסלול שיתאים הן עבורכם והן עבור הרשויות, נקיטת בדרכי הפעולה הנכונות והמקצועיות, תאפשר ותבטיח לכם הסרה של ההגבלות והעיקולים במינימום זמן ותוך חיסכון בעלויות.

מהו הליך הוצאה לפועל?

הליך הוצאה לפועל הינו אחד ההליכים היעילים שנועדו לגבייה של חובות ולהשבת הכסף שלכם.

במידה ואתם מחזיקים בידיכם פסק דין, שיק או שטר, אתם יכולים לפנות ולגשת ללשכת ההוצאה לפועל שקרובה למקום מגוריכם ולהגיש במקום בקשה לפתיחת תיק בהוצאה לפועל כנגד החייב.

לאחר האישור של הבקשה שהגשתם תשלח לחייב הודעת אזהרה שבה מצוינים ומפורטים התנאים שבהם בעל החוב יוכל לפרוע את חובו.

לאחר שהחייב קיבל את הודעת האזהרה ובטרם שיחלפו 21 ימים, החייב יוכל להגיש התנגדות, במידה ולפי דעתו התיק נפתח ללא צורך ושלא בצדק או במידה והחוב נפרע ניתן להגיש בקשה בטענת פרעתי.

במידה ולא תוגש בקשה  מהסוג הזה, החייב יהיה מחויב לעמוד בכל התשלומים כפי שנקבעו בתיק ההוצאה לפועל.

במקרים שבהם החייב לא עומד בחובת, הסדר ונטל התשלומים, נושיו יכולים לנקוט בשיטות ואמצעים שונים וכן להגיש בקשה להוצאת צו לעיקול נכסים, צו מאסר, צו עיכוב יציאה מהארץ ועוד.

 הסרת הגבלות ועיקולים בהוצאה לפועל

מי שזכה בתיק בהוצאה לפועל יוכל לבחור ולנקוט בכמה צעדים על מנת לממש את  הזכייה שלו.

כפי שהוא יכול להוציא לחייב צו עיכוב יציאה מהארץ, גם ללא ידיעתו, הזוכה בתיק יכול להגיש בנוסף בקשות לעיקול רכושכם.

עיקול יכול לכלול כמה פעולות בהן: עיקול הרכב שמשמש את החייב ואת בני משפחתו, עיקול משכורת ואפילו עיקולים שונים שמופנים לצד ג', לדוגמא:  עיקול חשבון בנק, ביטוח, ספקים שמספקים שירות ועוד.

במידה והזוכה בתיק לא הגיש בקשה להוצאה לפועל למימוש העיקול, תוכלו כחייבים להיות רגועים, משום שללא הגשה של בקשה מסוג זה הזוכה לא יהיה מסוגל ורשאי לעקל לכם דבר.

במידה ואכן הוגשה בקשה למימוש של העיקול, הזוכה בתיק יוכל לקבל את הרכוש שלכם על כל רבדיו השונים.

הליך הגשת בקשה לביטול עיקול

בכל מצב ומקרה של עיקול, בין אם שמדובר בעיקול של רכוש ששייך לכם, עיקול על הבית, עיקול של הרכב, עיקול על משכורת או קופות גמל, חשוב לדעת שתמיד תוכלו להגיש בקשה בסיוע של עורך דין מומחה בתחום לביטול של העיקול.

חשוב להקפיד שהבקשה שתוגש תהיה משכנעת עד כמה שניתן, מנומקת היטב ובעלת סימוכין הן במציאות והן מגובה בעובדות.

ישנה דרך נוספת לביטול של עיקול והיא הגשת בקשה לפתיחה בהליכי פשיטת רגל  וחדלות פירעון.

ברובם של המקרים שבהם מדובר בהכרזה על פשיטת רגל שאושרה, הכונס הרשמי ובית המשפט יביעו את תמיכתם בבקשה לביטולו של העיקול על רכושו של החייב.

הדרכים והאפשרויות לביטול עיקולים

ללא ספק בכל הקשור להליכי הוצאה לפועל והטלת עיקולים שונים, הרי שלא מדובר בתחום נעים ולמעשה כל מי שמתמודד עם סיטואציה שכזו, יידע לומר בצורה חד משמעית עד כמה המצב הזה קשה ונוראי.

הפחד והחשש ממה שצפוי לבוא בעתיד וכן מהתשובה לשאלה מה החוק אומר ומה מותר לכם מהווה חשש משמעותי שקשה להתמודד עמו.

משום כך, במידה ואתם נמצאים בסיטואציה שדומה לזו שתיארנו ונקלעתם למשבר פיננסי חמור תוך צבירה של חובות כבדים, לפני הכל, חשוב שתדעו, שאינכם לבד בסיפור הזה.

ישנם אנשי מקצוע מובילים ומנוסים רבים שחיים ונושמים שנים רבות את התחום והם אלה שיוכלו לסייע בידכם להתמודד בצורה טובה ונכונה עם המצב.

אם תפנו לעורך דין פשיטת רגל והוצאה לפועל מומחה ומקצועי תיווכחו שהתוצאה הסופית שתגיעו אליה תהיה יותר מוצלחת, הן ברמה של עיקול נכסים והן בכל הרמות האחרות שקשורות להוצאה לפועל.

עורך דין מנוסה ומומחה בתחום, הינו בעל היכולות, הכלים, המיומנות והניסיון להפעיל כלים ואמצעים שונים ולפעול בדרכים משפטיות מגוונות על מנת להשיג עבורכם את ההסדר הנוח והטוב ביותר:

  • תשלום של החוב.
  • פריסה של החוב לתשלומים באמצעות צו תשלומים.
  • הגעה להסדר חוב בהתאם לנסיבות והסטטוס האישיים שלכם.
  • מחיקה של החוב בהליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי – הליך פשיטת רגל לשעבר.

בהחלט מומלץ לבדוק וללמוד לגבי כל אחת מהדרכים והאפשרויות הללו כך שתוכלו לבחור בדרך שנכונה לכם וזאת כמובן בליווי וייעוץ של עורך דין מומחה ובעל ניסיון בתחום של הוצאה לפועל.

איך לבחור עורך דין הוצאה לפועל מוביל?

מה שרצוי ושווה לבדוק ולחשוב עליו מראש, הינו לאיזה עו"ד כדאי לפנות.

חשוב לדעת שלא כל עורכי הדין העוסקים בתחום של הוצאה לפועל ופשיטת רגל מסוגלים להעניק לכם ליווי, ייצוג וייעוץ ברמה שהינה טובה דיה.

עורך הדין שתבחרו חייב להיות מקצועי, מנוסה, ובעל ידע ובקיאות בתחום, לכן בהחלט שווה לבצע כמה בדיקות תחילה: האם שמעתם בעבר את שמו של עורך הדין אליו אתם פונים? האם לעורך הדין שאליו אתם מעוניינים לפנות, יש מוניטין חיובי ומוצלח כמומחה בתחום של הוצאה לפועל, פשיטת רגל וחדלות פירעון? כמה שנים הוא עוסק במקצוע ומה הרקורד שלו בניהול תיקים בהוצאה לפועל? את הבדיקות והבירורים הללו ניתן לעשות כיום במהירות ובקלות רבה.

כל מה שחשוב לדעת בנוגע להליכי הוצאה לפועל

במידה ונפתח נגדכם תיק הוצאה לפועל, הרי שחשוב להבין שאתם לא לבד ושלא הכל אבוד.

הוצאה לפועל הינו הליך שמבוסס על איזון והמטרה המרכזית שלו הינה להביא לפירעון של חובות.

קיימות מספר הגנות שעומדות לרשותו של החייב שמיועדות למנוע פגיעה ונזק מוגזמים בחייב ובבני משפחתו.

במטרה לנהל את ההליך בצורה המהירה והאפקטיבית ביותר ועל מנת לצמצם ולמזער נזקים, רצוי ומומלץ לפנות בשלב מוקדם ככל הניתן לקבלת סיוע, ליווי ויעוץ משפטי מידי עורך דין מומחה ובעל ידע וניסיון עשירים בתחום הזה.

תפקידו של עורך דין הוצאה לפועל – החשיבות והיתרונות בקבלת סיוע משפטי

המטרה המרכזית והעיקרית לשמה קיימת לשכת ההוצאה לפועל הינה סיוע ביישום והוצאה לפועל של התחייבות או פסק דין.

לשכת ההוצאה לפועל נועדה להוות כלי ואמצעי עזר לזוכים, אולם בנוסף ישנן הגנות שמוענקות על פי החוק לחייבים שמיועדות לעזור להם בהתמודדות מול הגוף הזה.

עורך דין הוצאה לפועל מיומן ומנוסה הינו בעל הידע והמיומנות לעשות שימוש ולבצע בכלים הללו שימוש נכון ומושכל במטרה לסייע לכם:

  • טענת פרעתי – הטענה הזו מתאימה למקרים שבהם החייב כבר פרע את חובו, כלומר על פי הטענה הזו החייב אומר וטוען: אני פרעתי את החוב ובכך קיימתי ומילאתי את החובה כפי שהוטלה עליי. עורך הדין שמלווה אתכם יודע לנסח היטב ובצורה מקצועית את טענת פרעתי וכן לאסוף ולהכין את כל המסמכים כראוי. במקביל רצוי להגיש את טענת פרעתי בפנייה לזוכים וזאת באמצעות מכתב שנשלח מעורך דינכם הכולל דרישה לביטול של הליך ההוצאה לפועל. כך תוכלו לחסוך הליך של התדיינות יקרה בבית המשפט וזמן.
  • איחוד תיקים – במידה ונפתחו מספר תיקים לחייב, עורך דין הוצאה לפועל שמונה מטעמו של החייב יהיה רשאי לבקש איחוד של התיקים ובמקרה שכזה החייב יוכל להחזיר את החוב בפריסת תשלומים רחבה שתתפרש על פני פרק זמן מסוים כפי שיוסכם.
  • צו תשלומים – במקרה שהחייב לא יכול להחזיר ולשלם את החובות שלו במלואם, בתוך 20 ימים ממועד המצאת האזהרה, עו”ד הוצל”פ יוכל ויהיה רשאי, להגיש בקשה בה הוא מציג ומפרט כיצד ביכולתו להשיב ולשלם את החוב, איזה סכום חודשי הוא יוכל לשלם ולאורך איזה פרק זמן.
  • חקירת יכולת – כל מי שנקלע לחובות ואינו מסוגל לשלם ולהחזיר את מלוא חובו בתוך 21 יום מהמועד של הוצאת והמצאת האזהרה, רשאי ויכול להגיע ולהתייצב בלשכת ההוצאה לפועל הסמוכה למקום מגוריו וזאת לשם ביצוע חקירת יכולת ולברר מהו מצבו הפיננסי והיכולת שלו לעמוד אחר התחייבויותיו ולמלא אחריהן. חשוב לציין שבמקרים רבים, הרשם של ההוצאה לפועל יעביר את המחלוקת בנושא לבירור בבית משפט שם כמובן, כדאי להיות מיוצגים.

עורך דין הוצאה לפועל מוביל ומנוסה

משרד עורך דין ונוטריון האן נחשב לאחד המובילים והאיכותיים ביותר בתחום המשפט האזרחי – מסחרי, מקרקעין, עיקולים, הליכי הוצאה לפועל וחדלות פירעון, צוואות וירושות.

צוות עורכי הדין במשרדנו הינו מנוסה, מיומן ומסור וכולל עורכי דין מובילים שיעניקו לכם שירותי סיוע, ייעוץ, וייצוג משפטיים בסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר.

אנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך בשיתוף פעולה מלא, אחריות ויחס אישי עד להשלמת המשימה בצורה הטובה ביותר והשגת התוצאה המשפטית הרצויה עבורכם.

ט.ל.ח

אין לראות באמור כייעוץ משפטי ו/או תחליף לו, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה

כל הזכויות בתוכן זה שמורות לשמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון

שמעון האן

שמעון האן

היכרות עם משרד עו"ד האן בראשות עו"ד שמעון האן. הצוות שלנו עוסק בטיפול בתיקי לשון הרע בצורה המקצועית ביותר. יש לנו את הכישורים והניסיון לייצג לקוחות בכל הרמות של הליכי לשון הרע. מלשון הרע ,הוצאת דיבה ובריונות ברשת, ראינו הכל. הרקורד שלנו מדבר בעד עצמו, עם שורה של ניצחונות עבור הלקוחות שלנו.

אבל אנחנו לא רק מומחי לשון הרע; אנחנו גם מקצוענים במשפט אזרחי-מסחרי. הצוות שלנו יודע את הדברים שלו בכל הנוגע לעסקאות מורכבות, נדל"ן, חוזים ועוד. בנינו מוניטין של מצוינות, ומושכים לקוחות גדולים בארץ ובחו"ל.

במשרד עורכי הדין האן, אנו מאמינים שלכולם מגיע ייעוץ וייצוג משפטי מהשורה הראשונה. המגע האישי והמקצועיות הבלתי מעורערת שלנו מייחדים אותנו. כשאתה בוחר בנו, אתה מקבל תומכים עזים שילחמו על זכויותיך, במיוחד במקרים של לשון הרע. סמוך על משרד עורכי הדין ונוטריון שמעון האן עבור כל הצרכים המשפטיים שלך.

עורך דין שמעון האן
לקבלת ייעוץ ללא עלות!

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-803-6102 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

עיקולים בהוצאה לפועל
פיצוי עוגמת נפש

פיצוי עוגמת נפש

כאשר אדם חווה פגיעה רגשית או תסכול רב עקב התנהגות לא ראויה של חברו, הוא עשוי לשקול את הגשתה של תביעה אזרחית לקבלת פיצוי עוגמת

קרא עוד »
עורך דין הוצאת דיבה

עורך דין הוצאת דיבה

בעידן הדיגיטלי של ימינו, כל אחד עלול למצוא את עצמו נפגע מהוצאת דיבה או מואשם בהשמצה. מהי הוצאת דיבה על פי החוק הישראלי? מה תפקידו

קרא עוד »
הוצאת דיבה פגיעה בשם הטוב

הוצאת דיבה פגיעה בשם הטוב

הוצאת דיבה היא תופעה חמורה הפוגעת בזכותו הבסיסית של אדם לכבוד ושם טוב. בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות, לא אחת נגרמת בעקבות הוצאת דיבה פגיעה בשם

קרא עוד »
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 35 ביקורות
×
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לשוחח עם עו"ד שמעון האן, אשמח לקבל פרטים.