חובות נגררים הם לא פחות מקללה. חייבים רבים בישראל, מוצאים את עצמם נכנסים לצרות צרורות ולא מצליחים כלל לראות את האור שבקצה המנהרה. מן הרגע שנכנס התיק להליך הוצאה לפועל, על החייב להזדרז ולהסדיר את חובות לפני שיינקטו נגדו הליכים אשר יקשו על חייו באופן מהותי ויהפכו את החזר החוב ליעד רחוק עוד יותר. בינתיים, הסכום צובר ריביות וקנסות ואנו נכנסים לסחרחרה מבהילה שקשה לדעת מה יהיה סופה. ברגעים האלו, אנו מוכנים לעשות כל דבר רק כדי להסיר את אבן הריחיים הזו מעל צווארינו. עם זאת, חשוב שנדע כי קיימים מספר אפשרויות להסדר חובות לחייבים פרטיים הרבה לפני שמגיעים לשלב פשיטת הרגל (כיום חדלות פירעון). ברגעים אלו שעשויים להיות מהמאתגרים ביותר בחיים, חשוב שיעמוד לצידנו עורך דין מקצועי ומיומן שיסייע לנו להגיע להסדר מיטיב וראוי.

המחסום פעמים רבות הוא פסיכולוגי

חובות בסכומים כאלה, נחווים ככישלון אדיר וחייבים רבים מתכנסים בתוך עצמם ומתמלאים בושה ואשמה על המצב אליו נקלעו. עם זאת, חשוב להצליח להתגבר על שלב האשמה ולקבל עזרה מקצועית שתאפשר לך לשקם את חייך.

מה חייב להיכלל בבקשה?

בהליך זה, על החייב להתחייב להחזיר לפחות 30% מסכום חובותיו אשר הינם ברי תביעה בתוספת ריביות והצמדה עד למועד הבקשה. כך, במידה ובאפשרותך להחזיר 30% מסך כל חובותיך, ניתן לפרוע את החוב ולחזור אל שגרת החיים, באופן שיאפשר לך להשתקם ולהימנע מחובות נוספים בעתיד.

אל הבקשה יש לצרף תצהיר בו מציין החייב כי אין באפשרותו לפרוע את הסכום המלא של חובו וכי הוא מציע להחזיר 30% מהסכום. לאחר מכן, תינתן שהות לתגובתו של הכונס הרשמי לבקשתך ולאחר מכן ימנה בית המשפט נאמן מטעמו שיפקח על ביצוע ההליך וילווה את הצדדים בתהליך המשא ומתן עד להגעה להסדר שיניח את הדעת. במקרים מסוימים, הגדלה של שיעור החוב מ-30% לסכום גבוה יותר, יאפשרו להגיע להסכמה בקלות רבה יותר. במידה ויש מספר מרובה של נושים, על ההסדר להיות מקובל על ידי רובם, כך שלפחות שלושת רבעי מסכום החוב יהיה לזכות הנושים אשר נתנו את הסכמתם להסדר.

בסיום ההליך, ייקבע תאריך לדיון בו תימסר פסיקה מטעם בית המשפט לאישור הסדר חובות לחייבים פרטיים. לאחר פריעת החוב במסגרת ההסדר, יתקבל צו הפטר וכעת יוכל החייב להתחיל בחייו החדשים ולהבריא את עצמו כלכלית על מנת להימנע מהנצחת המצב אשר ייצור חובות נוספים.

חובות לא משאירים בידי המזל

על מנת להימנע מהליכים קשים ומשני חיים, חשוב להשאיר את העבודה למקצוענים. עורך דין המתמחה בתחום ההוצאה לפועל, יוכל ללוות אותך לאורך כל התהליך ולסייע לך להגיע להסדר חובות לחייבים פרטיים מול הנושים, לעתים אף ללא מעורבות רשות האכיפה והגבייה או בתי המשפט ולספק לך ייעוץ משפטי יקר ערך לאורך כל ההליך שיבטיח כי הכול יעבור על הצד הטוב ביותר.

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 02-5025544

 

כל הזכויות בתוכן זה שמורות לשמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון

אין לראות את האמור כייעוץ משפטי, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *