תכנון ובניה

דיני המקרקעין במדינת ישראל מונהגים באמצעות חוקים שונים והם עוסקים, בין היתר, בפעילות של וועדות התכנון והבניה המקומיות, המחוזיות והארציות. מדובר בתחום רחב ובעל חשיבות רבה, כך שמומלץ להכיר ולהבין אותו לעומק. ההתנהלות מול וועדות התכנון והבניה השונות מחייבת ידע, בקיאות ומומחיות בתחום ומשום כך מומלץ לקבל ייעוץ וליווי משפטי מידי עו"ד מקרקעין בירושלים מקצועי ומנוסה. הליווי והייעוץ המשפטי מסייע בקיצור הליכים בירוקרטיים ויכול לסייע בצורה משמעותית בהשגת האישורים הנדרשים לפרויקטים שונים בענף הבניה.

חוק תכנון ובניה במדינת ישראל

וועדות התכנון והבניה במדינת ישראל הוקמו בהתאם ומכוח חוק תכנון ובניה שחוקק בשנת 1965. הוועדות הוקמו בהתאם להיררכיה תכנונית הכוללת את הוועדה לתשתיות לאומיות, המועצה הארצית לתכנון ובנייה, וועדות מקומיות בתחום תכנון ובניה וכן וועדות מרחביות ומחוזיות לתכנון ובנייה. הוועדות השונות מאוישות ע"י נציגים ממשרדי הממשלה השונים, נציגים מרשויות מקומיות, בעלי מקצוע שונים בתחום הבניה, נציגי ציבור ועוד.

 הוועדות פועלות בהתאם להיקף הסמכויות שניתן להן והן אמונות על קידום תוכניות מתאר מחוזיות, ארציות ומקומיות, מתן היתרים בענף הבנייה, קידום שינויים בייעוד מקרקעין, אישור ומתן זכויות בנייה ועוד. חשוב לדעת כי לכל וועדה קיימות כמה וועדות משנה שתפקידן ותחום העיסוק שלהן כוללים, בין היתר, בחינת עררים והתנגדויות על החלטות שונות שנקבעו ע"י הוועדה האמונה.

החשיבות בקבלת ייעוץ וליווי משפטי בתחום מקרקעין, תכנון ובניה

במדינת ישראל, כל התחלה של פרויקט ומלאכת בנייה, מחייבת קבלת אישור מאחת הוועדות האחראיות והרלוונטיות בתחום תכנון ובנייה. ההתנהלות מול הוועדות השונות מחייבת קבלת ייצוג משפטי על ידי עורך דין תכנון ובנייה הבקיא ברזי דיני מקרקעין באופן כללי ובחוקי התכנון והבנייה בפרט.

 במידה ואתם מתכננים או עומדים בפני פרויקט בנייה, הרי שישנם פרמטרים רבים שיש להתייחס אליהם ולכן מומלץ לפנות למשרד עורכי דין הכולל מחלקה משפטית המתמחה במתן שירותים משפטיים מקצועיים החיוניים לשם השגת האישורים הנדרשים והתחלת מלאכת הבנייה במהירות האפשרית.

 הליווי המשפטי הינו חשוב במיוחד וכולל ייצוג מול וועדות התכנון והבנייה השונות במדינת ישראל.

 שירותי מחלקת תכנון ובניה במשרד עורכי דין מתאימים ליזמים וקבלנים בענף הבנייה והנדל"ן, ללקוחות פרטיים ולגופי השקעה המעוניינים לקבל היתרי בנייה וכן לחשודים או מואשמים בביצוע עבירות בנייה שונות.

קידום תוכניות בנייה וייצוג בערכאות המשפטיות

עו"ד תכנון ובניה מספק ליווי משפטי כולל ומקיף ליזמים, משקיעים, גופים ולקוחות נוספים בכל הנוגע להליכי תכנון ובנייה ופעילות מול וועדות תכנון ובניה ברשויות המקומיות והמחוזיות. השירותים המשפטיים נועדו לקידום שינויים של יעוד מקרקעין והשבחה. הליווי המשפטי מתחיל בשלב גיבוש מתווה לעסקה, הן מהבחינה המשפטית והן מהבחינה התכנונית. השירותים המקצועיים כוללים קידום של תוכניות בנייה וייצוג בערכאות המשפטיות השונות. 

מחלקת תכנון ובניה במשרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון מקצועי רב בטיפול כל הנושאים הנוגעים להיטלי השבחה כולל ייצוג בוועדות הערר בנוגע להיטלי השבחה, רישום של פרצלציות, הליכי איחוד וחלוקה, ייצוג מול שמאים ועוד.

ליווי מקצועי של פרויקטים בענף הנדל"ן

עורך דין תכנון ובניה מטפל באופן מקצועי בשינוי תב"ע של פרויקטים בענף הנדל"ן בהם: מתחמי מגורים, מתחמי מסחר ותעסוקה ועוד. בנוסף, הליווי המשפטי עוסק בפרויקטים בתחום פינוי בינוי, שינויי תכנון באמצעות ייזום תב"ע, קידום עבודות תמ"א 38 וחיזוק מבנים ומגוון פרויקטים נוספים של התחדשות עירונית. 

בכל המקרים והנושאים הללו, עורך דין מנוסה בתחום תכנון ובניה, יעניק לכם שירותים משפטיים איכותיים וינהל הליכים בצורה יעילה מול וועדות התכנון והבניה וזאת לצורך הרחבה של זכויות בנייה הניתנות לדיירים וליזמים במגוון פרויקטים בתחום הבניה.

ייצוג משפטי של עורך דין תכנון ובניה בנושא היטלי השבחה

היטל השבחה הוא תשלום חובה הנדרש ע"י הוועדה המקומית מבעלים של מקרקעין וזאת במקרים בהם הוועדה אישרה תוכניות שהובילו לעלייה בשווי המקרקעין. חוק תכנון ובנייה מסדיר את כל ההיבטים והתנאים על מנת לקבוע את גובה היטל המס והתנאים הנדרשים למתן פטור מתשלום של היטל השבחה.

 השירותים המשפטיים בנושא היטל השבחה ניתנים לאחר בחינה של כלל ההיבטים הרלוונטיים לדרישה נכונה ומדויקת של היטל השבחה.

 בכל הנושאים הללו מומלץ וחיוני להסתייע בשירותיו של עורך דין תכנון ובניה שהינו בעל יכולת מקצועית וניסיון להסדיר את כל הנושאים הללו בצורה יעילה ונכונה. הליווי והייצוג המשפטי מסייע בטיפול בכל הסוגיות המשפטיות הנלוות לתחום התכנון והבנייה. 

השירותים המשפטיים חולשים על כלל ההיבטים הנלווים לפעילות של וועדות התכנון והבניה השונות והם ניתנים בהתאמה אישית לכל לקוח בהתאם לסוג ואופי הפרויקט.

התנהלות מול הוועדות והגופים הרלוונטיים בהליכים מנהליים ומשפטיים

הליווי והייצוג המשפטי ניתן הן בהליכים מנהליים והן בהליכים משפטיים בהתאם לצרכים האישיים של הלקוח וההליך הספציפי ולאורך כל שלבי ההתנהלות מול הוועדות הרלוונטיות. תחומי ושירותי הייעוץ המשפטי כוללים הגשת התנגדויות לתוכניות תב"ע, הגשת בקשות להיתרי בנייה, הגשת בקשה לרישוי וליווי בהליך הגשת בקשה של טופס 4 טרם אכלוס. בשנים האחרונות, חלה עלייה במספר התחלות הבנייה של דירות מגורים, בנייני משרדים ושטחי מסחר בכל רחבי הארץ.

 מגמת ההאצה בולטת ומורגשת במיוחד בבנייה של דירות מגורים וזאת בשל הביקוש הגבוה לפתרונות דיור ומגמת העלייה במחירי הדיור. למרות ניסיונות חוזרים ונשנים של הממשלה לצמצם את המעורבות של משקיעי הנדל"ן בשוק הקרקעות במדינה ישראל, עדיין נראה כי משפרי דיור ומשקיעים רבים ממשיכים לרכוש קרקעות והתוצאה לכך הינה המשך עליית מחירים. על מנת למצוא השקעה משתלמת ונכונה, מומלץ לקבל ליווי וייעוץ מידי עורך דין מומחה ומנוסה בתחום שייבחן את ההשקעה בצורה מקצועית ויבדוק מראש מהן הזכויות על הקרקע, האם קיים אופק תכנוני לקרקע המדוברת בעתיד או לנכס הנדל"ני שאתם מעוניינים למכור או לרכוש.

הגשת בקשה להיתר בנייה

במצבים בהם אתם בעלים של קרקע לבניה ומעוניינים לבנות בה את ביתכם. הרי שיש להוציא מראש היתרי בנייה בהתאם לחוק ובהתאם לתוכנית בניין העיר החלה על הקרקע שבבעלותכם. על מנת להוציא היתרי בנייה יש לפנות ולהגיש בקשה לקבלת היתר בנייה לוועדת תכנון ובנייה המהווה חלק מהרשות המקומית בשטחה הקרקע נמצאת. הפנייה צריכה להתבצע בצורה מקצועית ונכונה וזאת על מנת לחסוך בזמן יקר, משאבים והוצאות כספיות מיותרות. 

על מנת לנהל את ההליך בצורה היעילה ביותר חשוב לפנות לעורך דין תכנון ובנייה שיגיש עבורכם בקשה לקבלת ההיתרים הרלוונטיים הנדרשים במינימום של עלויות, זמן, מאמץ והתעסקויות בהליכים בירוקרטיים.

השירותים המשפטיים שמספק עורך דין תכנון ובנייה

משרד עורכי דין המתמחה בתחום תכנון ובנייה מעניק ליווי מקצועי בהליכים של הוצאת היתרי בנייה וקבלת אישורים מול הרשויות והגופים השונים שיאפשרו לכם לבנות את בית חלומותיכם. השירותים המשפטיים שמעניק עורך דין מקרקעין כוללים:

  • בדיקת מסמכים – כל נכס חייב להיות רשום באופן חוקי ולקבל את כל האישורים הנדרשים מבחינה של תכנון ובנייה. בדיקת חוקיות קרקעות ונכסים נדרשת הן במידה ואתם קונים נכס והן במידה ואתם מוכרים אותו. בכל מקרה, הנכס חייב לעמוד בכל הדרישות החוקיות ולא לחרוג מהתקנות, שכן במקרה שכזה, יהיה קושי לסחור בו.
  • ייצוג בוועדות – עורך דין מומחה ומנוסה בתחום הינו בעל היכרות ובקיאות בהתנהלות מול וועדות התכנון והבנייה, כך שהוא יכול לייצג אתכם בכל עניין ונושא בצורה מקצועית ואיכותית. הייצוג בוועדות הינו חיוני ורלוונטי הן כאשר מדובר בנכסים שכבר בבעלותכם והן כאשר מדובר בנכסים שאתם מעוניינים להשקיע בהם והפיק מהם רווחים. הייצוג המקצועי מבטיח שתקבלו את מלוא זכויותיכם בוועדות ותמצו אותן. רק כך, תוכלו להיות שקטים ובטוחים כי ההשקעה שלכם הינה משתלמת ואטרקטיבית ותוכלו להפיק ממנה מקסימום תועלת ורווח.
  • ניהול הליכים בירוקרטיים ומשפטיים מול הוועדות – ישנם מקרים בהם אתם עלולים להיקלע לסיטואציה בה אתם תובעים או נתבעים ע"י הרשויות ועל כן יש לנהל הליכים מול הוועדות והרשויות בצורה מקצועית ובתבונה. עורך דין מנוסה, הבקיא בחוק, מכיר היטב את הדקויות והסעיפים השונים ומתעדכן בפסיקות כל העת, כך שתוכלו ליהנות מייצוג מיטבי ומקצועי שיאפשר לכם להגיע לתוצאה הרצויה בצורה הטובה והמהירה ביותר.
  • הגשת תוכניות ומסמכים – ניהול הליך של הגשת בקשות לקבלת היתרי ואישורי בנייה בתחום תכנון ובנייה מחייב התנהלות מול גורמי מקצוע שונים בהם: אדריכלים, בעלי מקצוע, מהנדסים ועוד. רק עורך דין מנוסה בתחום, הינו בעל מומחיות בעריכת כל המסמכים הנדרשים ולכן חשוב לפנות לקבלת סיוע, ליווי וייצוג משפטי מידי עורך דין מקצועי.

תחום משמעותי ומאתגר במערכת החוקים הישראלית

וועדות התכנון והבנייה הן בעלות משקל רב ואף עשויות להיות חורצות גורל בנוגע לשווי הקרקעות. ניהול המגעים חייב להתבצע מתוך ניסיון והבנה בתחום, כאשר עורך הדין מכיר את הגופים השונים שיש לפעול מולם, את הנפשות הפועלות ואת הדרכים הנכונות להניע תהליכים בצורה טובה ויעילה. 

בשונה מחוקים אחרים, חוק תכנון ובנייה זכה לשם קצר וקליט, אולם מדובר בחוק הכולל סעיפים רבים ונחשב לסבוך, משמעותי ומאתגר במיוחד במערכת החוקים הישראלית.

ליווי משפטי במישור הפלילי והאזרחי

תחום תכנון ובנייה יוצר תחושת "איום" בקרב אנשים רבים בשל המורכבות של עסקאות מקרקעין והסכומים הגבוהים הנדרשים להשקעה ברכישה נכסי מקרקעין וקרקעות. חוק תכנון ובנייה חוקק לפני למעלה מחמישה עשורים והוא מסדיר את ההליכים המשפטיים והבירוקרטיים שיש לבצע בהליך של עסקה נדל"נית. החוק מגדיר מהם מוסדות התכנון הרלוונטיים, מהן סמכויותיהם, את הוועדות המוקמות מכוח החוק, מהם ההליכים שמחייבים התערבות של הוועדות ומהו אופן ההתקשרות עמן.

 החוק מאגד סעיפים, תת סעיפים, סייגים, תיקונים וכן תקנות רבות. נוסף על כך, החוק כולל שני מישורים נפרדים ושונים במהותם: המישור הפלילי והמישור האזרחי. המידע המופיע בחוק הינו מורכב ועל מנת להבין אותו יש לקבלת ליווי וייצוג משפטי אך ורק מעורך דין מנוסה ומקצועי בתחום.

ניהול הליכי תכנון ובנייה בצורה יעילה ומיטבית

לאור המורכבות של ההיבטים המשפטיים בענף הנדל"ן, הרי שהתפתחה בעולם המשפטי התמחות ייחודית בנוגע להליכי התכנון והבנייה. משום כך, ישנה חשיבות לבחירה נכונה בעורך דין מנוסה ומדובר בהכרח ובכורח המציאות. ההתמצאות ברזי ובנבכי החוק הסבוכים דורשת שליטה ומומחיות מעמיקים בהליכים השונים במישור האזרחי והפלילי. בהיבט הפלילי, יש לרשות המקומית סמכות להגשת צו להפסקת עבודה וצו להריסה על עבודות שבוצעו.

 כמו כן ניתן להגיש בבית המשפט לעניינים מנהליים כתבי אישום בנוגע לשימוש חורג מתב"ע או מהיתר. ישנם מקרים בהם כתוצאה מתמימות ובורות, אנשים מהיישוב, עלולים להיות מורשעים בעבירות פליליות וסופגים עונשים כבדים בדרכים המוגדרות בחוק. פנייה לעורך דין תכנון ובנייה תסייע לחלץ בעל דירה או בעל מקצוע מכתב אישום ומספיגת עונש במקרים בהם הפעולה הלא תקינה בוצעה מחוסר מודעות או תמימות. ייעוץ משפטי מקצועי נועד גם למנוע מראש ומבעוד מועד כניסה של אנשים למצבים בעייתיים מראש.

קיצור הליכים בירוקרטיים, חיסכון בעלויות וזמן

במישור האזרחי, ללא היכרות מעמיקה ויסודית עם עולם התכנון והבנייה, קיים קושי רב לצלוח את המפגשים עם הגופים השונים. לליווי המשפטי יש תפקידים חשובים והם: ייצוג בוועדות ערר מחוזיות, סיוע בהגשת התנגדויות להיתרים, ייעוץ לפני הגשת בקשה לשימוש חורג, ליווי מקצועי בהליך בקשה לקבלת היתר ועוד. לייצוג הולם ונכון יש השלכות כלכליות רבות שכן ההליך התכנוני מחייב תשלום היטלים ואגרות ואופן הגשת הבקשה הינו בעל השפעה רבה על התשלומים השונים. התייעצות עם עורך דין טרם הגשת הבקשה וגם לאחר קבלת הדרישות שמעבירה הרשות המקומית, עשויה לתרום ולהוביל להפחתה בגובה ההיטלים.

 קבלת ייעוץ משפטי מקצועי תחסוך לכם עלויות, תקצר את פרקי הזמן הדרושים על מנת להשלים את התהליך ולהפוך את ההליך הבירוקרטי לפשוט. ייעוץ משפטי נכון יכול למנוע הגשת כתבי אישום בגין הפרה של אחד הסעיפים בחוק תכנון ובנייה.

עסקה מורכבת הכוללת היבטים משפטיים רבים

תנופת הנדל"ן במדינת ישראל, הנמשכת כבר למעלה מעשור וחצי, הביאה ליצירת שובל משפטי ארוך. כל מכירה או קנייה של נכס נדל"ן הינה עסקה מורכבת הכוללת היבטים משפטיים רבים שיש להתייחס אליהם בצורה מקצועית. ברמת המאקרו מדובר בהיבטים שיכולים להיות מסובכים למדי ומכאן שהיכרות ובקיאות עם תקנות התכנון והבנייה מהווה מפתח חשוב ומרכזי בהצלחה של יזמי נדל"ן, משקיעים וקבלנים להשלים עסקאות מקרקעין בצורה מוצלחת ונכונה.

ליווי מקצועי בתחום משפטי מגוון ורחב

תחום תכנון ובנייה הינו אחד התחומים המשפטיים המרכזיים והחשובים במדינת ישראל. התחום כולל מגוון סוגיות בנושאים שונים בהן: תביעות בשל ירידת ערך מקרקעין כתוצאה מאישור תוכנית מתאר הפוגעת בערך הנכס, היתרי בנייה, התנגדויות לתוכניות שונות, התנהלות ועבודה מול הוועדות השונות לתכנון ובנייה ומול רשות מקרקעי ישראל ועוד. בשונה מתחומים אחרים, בתחום זה ישנה הפרדה כמעט מלאה בין המשפט האזרחי לפלילי כאשר חוקי התכנון והבנייה נוגעים לשניהם.

 עבירות בנייה, במדינת ישראל, דוגמת שימוש בנכס שלא למטרה שלשמה הוא נועד או בנייה ללא היתר חוסות תחת הדין הפלילי ומצד שני ישנה עבודה רבה שאינה קשורה למשפט האזרחי מסחרי. במקרים רבים, בתחום הנדל"ן, דרושה התערבות של עורך דין מקרקעין המבוססת על מיומנות גבוהה בליטיגציה פלילית ואזרחית וניסיון בעבודה מנהלית ולכן יש חשיבות רבה לבחור עו"ד תכנון ובניה בעל הכשרה מתאימה ומגוונת.

 

משרד עורכי דין מוביל בתחום המקרקעין והמשפט האזרחי – מסחרי

משרד עורכי הדין האן בראשו עומד עורך הדין שמעון האן, מעניק ללקוחותיו הפרטיים והעסקיים הרבים שירותי ליווי, ייעוץ וייצוג משפטיים איכותיים ומקיפים במגוון תחומים בדגש על המשפט האזרחי – מסחרי ותחום המקרקעין. צוות המשרד כולל עורכי דין בכירים ומנוסים בעלי מיומנות וניסיון מקצועיים עשירים בתחום תכנון ובנייה בענף הנדל"ן שילוו אתכם ויעניקו לכם ייעוץ משפטי בעסקאות מכירה ורכישה של נכסים למגורים, מסחר וקרקעות. אנו עומדים לשירותכם בכל שאלה ופנייה ונשמח להעניק לכם שירותים משפטיים בסטנדרטי האיכות והמקצועיות הגבוהים ביותר תוך הקפדה על יחס אישי ואדיב עד להשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר.

אין לראות את האמור כייעוץ משפטי, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה.

Picture of שמעון האן

שמעון האן

היכרות עם משרד עו"ד האן בראשות עו"ד שמעון האן. הצוות שלנו עוסק בטיפול בתיקי לשון הרע בצורה המקצועית ביותר. יש לנו את הכישורים והניסיון לייצג לקוחות בכל הרמות של הליכי לשון הרע. מלשון הרע ,הוצאת דיבה ובריונות ברשת, ראינו הכל. הרקורד שלנו מדבר בעד עצמו, עם שורה של ניצחונות עבור הלקוחות שלנו.

אבל אנחנו לא רק מומחי לשון הרע; אנחנו גם מקצוענים במשפט אזרחי-מסחרי. הצוות שלנו יודע את הדברים שלו בכל הנוגע לעסקאות מורכבות, נדל"ן, חוזים ועוד. בנינו מוניטין של מצוינות, ומושכים לקוחות גדולים בארץ ובחו"ל.

במשרד עורכי הדין האן, אנו מאמינים שלכולם מגיע ייעוץ וייצוג משפטי מהשורה הראשונה. המגע האישי והמקצועיות הבלתי מעורערת שלנו מייחדים אותנו. כשאתה בוחר בנו, אתה מקבל תומכים עזים שילחמו על זכויותיך, במיוחד במקרים של לשון הרע. סמוך על משרד עורכי הדין ונוטריון שמעון האן עבור כל הצרכים המשפטיים שלך.

עורך דין שמעון האן
לקבלת ייעוץ ללא עלות!

מלאו את הפרטים ועורך דין שי סולטן יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

חוות דעת
שמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון
מצוין
5.0
מבוסס על 33 ביקורות
Moran-Lee Kogan
Moran-Lee Kogan
משרד תותח על! יחס אישי וסופר מקצועי
Response from the owner: תודה רבה, שמחים לעמוד לשירותך
Kobi Halifa
Kobi Halifa
שמי נטלי חליפה קיבלתי שירות מעו"ד נמרוד האן טיפל בי בצורה הכי טובה מדוייקת עם המון איכפתיות ממליצה בחוםם
Response from the owner: תודה רבה נטלי, הכבוד הוא למשרדנו
אור רחמני
אור רחמני
ממליצה בחום!!!הייתי קרוב ל10 שנים בחובות להוצאה לפועל עד שהכרתי את שמעון.שמעון עזר לי לסגור חוב עצום במחיר מצחיק.מעבר למקצועיות המדהימה מדובר בבנאדם מדהים,ישר והגון!תודה רבה כל הכל אין כמוכם בעולם!!
Response from the owner: תודה רבה, הכבוד הוא לנו
בשמת רוטליין
בשמת רוטליין
פניתי לעו״ד נמרוד האן במצוקה ותסכול קשים, נמרוד קודם כל הקשיב לי במלוא תשומת הלב, הכיל והרגיע אותי מהשניה הראשונה.נתן לי תחושה שאיכפת לו מהמקרה שלי על אף אינספור המקרים ששומע כל יום.דאג להסביר לי על כל ההליך בפרטי פרטים וכמובן פתר לי את הבעיה ! מומלץ בחום רב;)
Response from the owner: הכבוד הוא שלנו, תודה רבה
Eliav Bar-El
Eliav Bar-El
משרד מקצועי ומוערך! מאד מלווים ועוזרים. ממליץ בחום!
Response from the owner: תודה רבה
רחל רבינוביץ
רחל רבינוביץ
משרד מדהים, אנשים מוכשרים אחד אחד. ממליצה בחום!
Response from the owner: תודה רבה
js_loader

מצאתם את מה שחיפשתם? שתפו בקליק

עורך דין שמעון האן

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-803-6102 

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 33 ביקורות
×
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לשוחח עם עו"ד שמעון האן, אשמח לקבל פרטים.