מחירון לשון הרע

”לשון הרע” הינו פרסום כל דבר שעלול לפגוע, להשפיל ולבזות אדם כלשהו בעיני הבריות ולהפוך אותו יעד ומטרה לבוז, לעג או שנאה מצדן, לפגוע במשרתו או בעסקו, במשלח ידו או במקצועו של אדם, לבזות אותו בשל הגזע שלו, דתו, מוצאו, מינו, מקום מגוריו, הנטייה המינית שלו או מוגבלותו. על מנת להגדיר פרסום כלשהו כ”לשון הרע”, לא משנה האם מדובר בדברי אמת או שמא בשקר, שכן גם פרסום של דברים נכונים עשוי להיות ולהיחשב פרסום לשון הרע וככל שהיה בפרסום של הדברים עניין ציבורי, למפרסם תעמוד זכות הגנת “אמת דיברתי". מחירון לשון הרע מציג ומפרט מקרים שונים של פרסום לשון הרע והוצאת דיבה ואת הפיצוי שיידרש לשלם מפיץ הדברים על פי החוק בכל מקרה שבו הוא נתבע על ידי האדם שלגביו פורסמו הדברים. המחירון מתעדכן מעת לעת ובהתאם לו, ניתן לדעת מראש איזה גובה פיצוי ניתן וראוי לדרוש בשל הפרסום שבעיני התובע מהווה לשון הרע.

ההגדרה של פרסום "לשון הרע"

פרסום דברים שעשויים להיחשב כלשון הרע יכול  להתבצע בכמה דרכים: בכתב ובעל פה, בתנועה, ציור, צליל, באמצעות דיבורים, פרסום של תמונות מביכות, פרסומים עיתונאיים, פרסומים באינטרנט ועוד. אין בסיס לדעה שרווחת בקרב הציבור לפיה פרסום של לשון הרע במדיה וברשתות החברתיות לא מהווה ומקים עילה להגשת תביעה. למעשה, המצב הינו הפוך ולאור השכיחות והתפוצה הרבה של פרסומים פוגעניים ברשתות החברתיות, בית המשפט רואה בחומרה רבה ויתרה פרסומים שכאלה. עם זאת, לא כל מקרה בו היה  פרסום של לשון הרע, הנפגע יזכה בתביעה, שכן החוק מאזן בין חופש הביטוי ומגן על זכותו של הציבור לדעת ולכן ומעמיד לטובת מפרסם לשון הרע סוגים שונים של הגנות שמאזנות בין הזכויות הבסיסיות והרלוונטיות הללו. המפרסם שנתבע נושא בנטל ובאחריות להוכיח שלפחות אחת מההגנות אכן עומדת לזכותו.

באילו מקרים נידרש לשירותיו של עורך דין לשון הרע?

ייעוץ וייצוג משפטי שמעניק משרד עורכי דין בתחום של לשון הרע והוצאת דיבה הינו חיוני במגוון מצבים ומקרים והוא מתמקד בכמה תתי תחומים:

 • ייצוג של נבחרי ציבור בתביעות לשון הרע.
 • ייצוג של עובדי ציבור בתביעות של לשון הרע.
 • ייצוג חברות ותאגידים בתביעות של לשון הרע.
 • ייצוג עובדים ומעסיקים בתביעות של לשון הרע שנובעות מיחסים של עובד ומעביד.
 • ייצוג בתביעות של הוצאת דיבה ולשון הרע ברשתות החברתיות ובאינטרנט, פייסבוק, וואטסאפ, פורומים ובלוגים שונים, בדואר האלקטרוני ועוד.
 • ייצוג של עורכי דין בתביעות של לשון הרע.
 • ייצוג של בעלי מקצועות חופשיים שונים בהם: אדריכלים, רופאים, מתווכים, רואי חשבון ועוד בתביעות לשון הרע.
 • ייצוג אנשי עסקים ותקשורת בתביעות של לשון הרע.
 • ייצוג של אמצעי התקשורת השונים: אתרי אינטרנט וכלי תקשורת ממוסדים בתביעות של לשון הרע.
 • ייצוג של לקוחות פרטיים בתביעת לשון הרע.

ייצוג תובעים ונתבעים

עורך דין לשון הרע מנוסה ומקצועי מעניק שורה של שירותים משפטיים מקצועיים, איכותיים ומועילים ומייצג לקוחות פרטיים ועסקיים במגזר הפרטי והציבורי-  תובעים ונתבעים, בתחום של הוצאת דיבה ולשון הרע, כולל בכירים בעולם התקשורת והעסקים. משרד עורכי דין שמתמחה בטיפול בתביעות לששון הרע, מייצג לקוחות שמעוניינים, באופן מיידי ודחוף לאסור ולהסיר פרסומים מכפישים שונים וזאת באמצעות הגשה של צווים רלוונטיים לבתי המשפט.

חוק איסור לשון הרע

חוק איסור לשון הרע קובע שכל מי שנפגע כתוצאה מפרסום לשון יהיה זכאי לפיצוי וזאת גם ללא הוכחת נזק. רשת האינטרנט מקיפה את כולנו מכל מסך וכיוון, כאשר פרסומים שונים ברשת עשויים להפוך, בקלות יחסית, לטקסטים שהינם פוגעניים. פרסומים וטקסטים שהינם בעלי פוטנציאל גבוה לבסס תביעת לשון הרע או הוצאת דיבה ברשת, עשויים להוביל לקבלת פיצויים כספיים בסכומים משמעותיים. במהלך השנים האחרונות, ניתן לראות עלייה דרמטית ועקבית במספר התביעות שהמקור שלהן הוא בפרסומים שונים ברחבי הרשת והמדיה החברתית וכן בפרסומים שהגיעו לרשת האינטרנט לאחר שפורסמו והופצו באמצעים אחרים. במקביל, ישנה עלייה גם בגובה הפיצויים שניתנים לזוכים בתביעות לשון הרע. המטרה של המחוקק ורשויות האכיפה, הינה ליצור הרתעה ולמנוע הפצת פרסומים פוגעניים ברחבי הרשת, לשמור על פרטיותו של אדם ועם זאת לשמור על איזון ולהגן גם על חופש הביטוי וזכות הציבור לדעת.

מחירון לשון הרע – סכומי הפיצויים

על פי החוק, מי שתובע בלשון הרע, יהיה זכאי לקבלת פיצויים גם מבלי להוכיח נזק. במקרה שכזה הסכום המקסימלי של הפיצוי לא יהיה גבוה מ – 70,000 ₪ או – 140,000 ₪ כאשר הפרסום נעשה מתוך כוונה לפגוע. במידה והתובע יצליח להוכיח כי נגרמו לו נזקים בהם: בושת פנים ועוגמת נפש שנחשבים לנזקים לצורך העניין, הוא יהיה זכאי לקבל פיצוי בשיעור שהינו גבוה אף יותר.

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 077-803-6102

 • אחד הסכומים הגבוהים, בתביעות לשון הרע, שנפסקו כפיצוי במהלך השנים האחרונות במדינת ישראל עמד על למעלה מ – 600,000  שקלים. הפיצויים הללו ניתנו בגין פרסומים פוגעניים ומכפישים שהופצו כנגד קצין צה"ל חרדי.
 • פיצוי בגובה 260 אלף שקלים ובתוספת של 50,000 שקלים שכר טרחה נפסקו בגין האשמות חמורות וקשות שפורסמו ברשת פייסבוק.
 • 200,000 שקלים בתוספת של 23,400 שקלים שכ"ט נקבעו בגין הכפשות והאשמות שווא חמורות וקשות שהופצו בפייסבוק וזאת לאחר דחיית ערעור שהוגש בנוגע להכרעת בית המשפט.
 • 170,000 ₪ פיצויים בתוספת של 30,000 שקלים עבור שכר טרחה נקבעו בשל הפצת פרסומים מכפישי שונים בפייסבוק.
 • 150,000 שקלים בתוספת של 18,000 שקלים שכר טרחה נקבעו בגין שליחה של הודעות דואר אלקטרוני פוגעניות ומכפישות, ע"י מתחרה עסקי, ללקוחות. בהתאם להוראות חוק איסור לשון הרע, לאדם שפורסמו בנוגע אליו ואודותיו דברי לשון הרע, עומדת הזכות להגיש תביעה לבית המשפט נגד המפרסם.

תפקידו ושירותיו של עורך דין  לשון הרע

החוק מאזן בין שתי זכויות יסוד בסיסיות שהן: חופש הביטוי והזכות של כל אחד ואחת לשמור על שמו הטוב ועל כבודו ובנוסף הוא מסדיר את התוצאות וההשלכות בגין פרסום דברי לשון הרע. היות שתחום תביעת לשון הרע מהווה נישה שדורשת מומחיות ובקיאות מיוחדות, מי שפורסמו כנגדו או אודותיו דברי לשון הרע, רצוי שיפנה לעורך דין מומחה בתחום הוצאת דיבה ולשון הרע וזאת במטרה לקבל ייעוץ וייצוג מקצועי בנוגע לדרך הנכונה והראויה שיש ללכת בה ולנהוג על פיה ולצעדים שיש לנקוט בהם בשל הפרסום.

עורך דין הוצאת לשון הרע מוביל ומנוסה

משרד עורך דין ונוטריון האן נחשב לאחד המשרדים הגדולים, המובילים והאיכותיים ביותר בתחום המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות לשון הרע והוצאת דיבה, מקרקעין, הליכי הוצאה לפועל וחדלות פירעון ועוד. צוות עורכי הדין שלנו הינו מנוסה, מיומן ומסור ויעניק לכם סיוע משפטי הכולל שירותי ייעוץ, וייצוג בסטנדרטים הגבוהים ביותר. אנו נלווה אתכם, בשיתוף פעולה מלא, לאורך כל הדרך באחריות ויחס אישי עד להשגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר עבורכם. בכל שאלה, פנייה ובקשה, אנו עומדים לשירותכם ונשמח להעניק לכם מענה מקצועי מלא לשמירה על האינטרסים שלכם, מימוש זכויותיכם ולהגנה על שמכם הטוב.

ט.ל.ח

אין לראות באמור כייעוץ משפטי ו/או תחליף לו, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה

כל הזכויות בתוכן זה שמורות לשמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון

שמעון האן

שמעון האן

היכרות עם משרד עו"ד האן בראשות עו"ד שמעון האן. הצוות שלנו עוסק בטיפול בתיקי לשון הרע בצורה המקצועית ביותר. יש לנו את הכישורים והניסיון לייצג לקוחות בכל הרמות של הליכי לשון הרע. מלשון הרע ,הוצאת דיבה ובריונות ברשת, ראינו הכל. הרקורד שלנו מדבר בעד עצמו, עם שורה של ניצחונות עבור הלקוחות שלנו.

אבל אנחנו לא רק מומחי לשון הרע; אנחנו גם מקצוענים במשפט אזרחי-מסחרי. הצוות שלנו יודע את הדברים שלו בכל הנוגע לעסקאות מורכבות, נדל"ן, חוזים ועוד. בנינו מוניטין של מצוינות, ומושכים לקוחות גדולים בארץ ובחו"ל.

במשרד עורכי הדין האן, אנו מאמינים שלכולם מגיע ייעוץ וייצוג משפטי מהשורה הראשונה. המגע האישי והמקצועיות הבלתי מעורערת שלנו מייחדים אותנו. כשאתה בוחר בנו, אתה מקבל תומכים עזים שילחמו על זכויותיך, במיוחד במקרים של לשון הרע. סמוך על משרד עורכי הדין ונוטריון שמעון האן עבור כל הצרכים המשפטיים שלך.

עורך דין שמעון האן
לקבלת ייעוץ ללא עלות!

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-803-6102 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

מחירון לשון הרע
הגנת פרסום מותר

הגנת "פרסום מותר"

חוק איסור לשון הרע בישראל אוסר על פרסום דברים שעלולים לפגוע בשמו הטוב של אדם, גם אם הם נכונים. עם זאת, קיימים חריגים לחוק זה,

קרא עוד »
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 35 ביקורות
×
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לשוחח עם עו"ד שמעון האן, אשמח לקבל פרטים.