עורך דין שמעון האן

5 צעדים ראשונים בתביעת לשון הרע

הוצאת לשון הרע היא פגיעה במוניטין של אדם או ארגון באמצעות פרסום של הצהרות פוגעניות ומבזות. פרסום זה הוא בעל השלכות מרחיקות לכת על אנשים ועסקים כאחד. לכן כאשר מתמודדים עם הצהרות מכפישות אלו, יש לנקוט פעולה מהירה ומושכלת כדי לצמצם את הנזק שכבר נעשה והנזק הפוטנציאלי העתידי. במאמר זה נסקור 5 צעדים ראשונים בתביעת לשון הרע ונדון בחשיבות שבבחירת עו"ד לשון הרע מנוסה שייצג אתכם בתיק. 

5 צעדים ראשונים בתביעת לשון הרע שחשוב להכיר אם נפגעתם מפרסום משמיץ

אם נפגעתם מפרסום פוגעני ומבזה כנגדכם, חמשת הצעדים הבאים יסייעו לכם להגן על שמכם הטוב וזכויותיכם:

  1. ביסוס היסודות המהותיים של התביעה:

 כאשר מתכוננים לבסס את היסודות המהותיים של תביעת לשון הרע, נדרש בתחילה להוכיח כי אכן התפרסמו הצהרות כוזבות, הפרסום הופץ לצד שלישי, והתרחשה פגיעה פוטנציאלית או ממשית במוניטין של התובע. זיהוי אלמנטים אלה בשלב מוקדם הוא חיוני לבניית תיק חזק. הוכחת קיומן של הצהרות כוזבות מהוות את הליבה של תביעת לשון הרע. החובה היא להוכיח שפירסומים הם שקריים באופן מוחלט,  ולא מהווים רק דעות או פרשנויות סובייקטיביות. בנוסף, יש להוכיח שההצהרות או הפרסומים הועברו לצד שלישי, בעל-פה או בכתב באופן שגרר פגיעה.

מידת האשמה מצד הנתבע, עלולה להשתנות בהתאם לעובדת זהות התובע, בין אם הוא אישיות ציבורית או פרטית. אנשים מפורסמים חייבים להוכיח זדון ממשי, תוך הוכחה שההצהרות השיקריות נאמרו מתוך ידיעה על השקר שלהן או תוך התעלמות מכוונת מהאמת. ייתכן שאנשים פרטיים יצטרכו רק להוכיח רשלנות או חוסר זהירות סבירה מצד הנתבע. הבנת מרכיבי התביעה היא חשובה וחיונית להצלחתה של התביעה.  על התובעים להעריך היטב את נסיבות ההשמצה לכאורה ולאסוף ראיות כדי לתמוך בטענות. 

  1. זיהוי סמכות השיפוט המתאימה:

בחירת תחום השיפוט הנכון הוא השלב השני והקריטי מתוך 5 צעדים ראשונים בתביעת לשון הרע. יש לחשוב היטב לגבי סמכות השיפוט והמיקום בו ניתן יהיה לתבוע את המפיץ. קביעת בית המשפט הנכון משפיע באופן משמעותי על התוצאה. חוקי לשון הרע משתנים מאוד בין המקומות השונים, ועל התובעים לבחור מקום עם חוקים נוחים לעניינם.

השיקולים לבחירת תחום השיפוט המתאים יכללו מחשבה על מקום מגורי הצדדים המעורבים, היכן התרחש הפרסום הכוזב ועוד. בחלק מהמדינות עשויים להיות חוקים ספציפיים כמו האפשרות לתבוע תביעה אסטרטגית נגד שיתוף ציבור.  ההמלצה היא כמובן להתייעץ עם עורך דין הבקיא בדיני לשון הרע כדי להבין את המורכבויות הללו ולקבל החלטה מושכלת על תחום השיפוט.

  1. שימור ואיסוף ראיות:

שימור ראיות הוא שלב מכריע שכן ראיות מהוות את עמוד השדרה של כל תביעה משפטית. בעידן הדיגיטלי, שבו ניתן לשנות או למחוק מידע בקלות, אבטחת ראיות בשלב מוקדם היא חיונית. לשם כך יהיה צורך באיסוף ושמירת כל המסמכים הרלוונטיים, התקשרויות שונות ורשומות לרבות צילומי מסך של פוסטים מכפישים במדיה חברתית, מיילים, הודעות טקסט או כל צורה אחרת של תקשורת המכילה את ההצהרות בגינם מוגשת התביעה. בנוסף, יש לתעד את היקף הפגיעה במוניטין, הכוללת הפסדים כספיים או פגיעה בקשרים אישיים ומקצועיים וכו.  שימור ואיסוף ראיות כולל גם מציאת עדים פוטנציאליים שיכולים להעיד על השקר או על הנזק שנגרם.

  1. פניה לייעוץ משפטי:

לאחר זיהוי כלל הגורמים, הצעד הבא הוא לבחור את עורך הדין שייצג את התובע. תביעות לשון הרע נחשבות לתביעות מורכבות הדורשות ידע ומומחיות מיוחדים. רק עורך דין לשון הרע מנוסה יוכל להדריך את התובע במורכבות ההליך המשפטי, ולספק ייעוץ אסטרטגי שישמור על האינטרסים של הלקוח.  

ייעוץ משפטי יכול לסייע בהערכת עוצמת התיק, ובזיהוי אסטרטגיית ההגנה הנכונה והטובה ביותר.  עורכי דין בעלי מומחיות בלשון הרע בקיאים בניואנסים של הדינים והחוקים והם יסייעו להבין ולבצע את ההיבטים הפרוצדורליים הקשורים כמו מועדי הגשה, חוקי בית המשפט ועוד. 

  1. ביסוס התיק המשפטי:

לפני הגשת תביעה, כאמור, התובעים ישלחו לרוב מכתב שיורה לנתבע להפסיק לאלתר את הפרסומים השקריים, כניסיון אחרון לפתור את העניין בדרכי נועם. מכתב זה מתאר את ההצהרות הכוזבות שפורסמו, דורש ביטול או תיקון שלהן, ומזהיר מפני צעדים משפטיים אם התנהגות זו תימשך.

מכתב זה משרת מספר מטרות. ראשית, הוא מספק לנתבע או למפיץ השקרים  לכאורה הזדמנות לתקן את המצב מבלי להזדקק להתדיינות משפטית, ובכך לנסות למנוע תביעה שהשלכותיה הכלכליות ברורות. שנית, הוא מוכיח לבית המשפט כי התובע ניסה לפתור את העניין בתום לב טרם נקט בהליכים משפטיים.

במידה וחמשת הצעדים הללו, לא הניבו את התוצאות הרצויות לכם, השלב הבא יהיה כמובן, הגשת כתב התביעה עצמו לערכאה הרלוונטית.

החשיבות והמשמעות בבחירת עו"ד לשון הרע מנוסה

לא ניתן להפריז בחשיבות ובקריטיות של ניסיונו של עורך דין בתביעת לשון הרע. תביעות לשון הרע הינן כאמור תביעות מורכבות אשר לא רק דורשות הבנה מעמיקה של חוקי לשון הרע אלא גם מחייבות הבנה בעידן הדיגיטלי והתאמת החוקים לעידן זה. לכן, כחלק מאותם 5 צעדים ראשונים בתביעת לשון הרע, יש להתמקד בבחירת עורך הדין המנוסה ביותר, כדי להיות בטוחים שתוכלו לקבל את מירב הפיצויים שאתם זכאים להם. 

בעידן הדיגיטלי, שבו המידע מתפשט במהירות באמצעות פלטפורמות מקוונות, הבנת הניואנסים של המדיה הדיגיטלית היא חיונית. עורכי דין מנוסים בתחום לשון הרע מכירים היטב ומעודכנים בכל הנוגע למורכבות התקשורת המקוונת, הדינמיקה של המדיה החברתית, והאתגרים הייחודיים שמציב האינטרנט באופן כללי. הם יכולים לאסוף ראיות גם אל מול אתגרי הטכנולוגיה, לזהות פלטפורמות מקוונות רלוונטיות ולטפל במורכבויות הקשורות בהשמצה. מעבר לכך, תביעות לשון הרע כוללות לרוב תכנון אסטרטגי של המשא ומתן, במיוחד כאשר מנסים לפתור את העניין לפני שהוא מגיע למשפט. עורך דין מנוסה יוכל להביא לשולחן הצעות פשרה ואחרות שיכולים יהיו להוביל להסדרים או ביטולים. יתרה מכך, הם יוכלו לקבל החלטות מושכלות לגבי הזמן הנכון ביותר בו ניתן לנהל משא ומתן ומתי לנקוט בהליכים משפטיים אגרסיביים. 

 

כתבות בנושא לשון הרע:

 

לסיכום

כפי שראיתם, ניהול תביעות לשון הרע מצריך גישה אסטרטגית ומושכלת. במאמר זה ציינו את הצעדים הראשונים בתביעת לשון הרע, ובהם קביעת היסודות הבסיסיים של תביעת לשון הרע, בחירת תחום השיפוט המתאים, שימור ואיסוף ראיות, בחירת עורך הדין שייצג אתכם ושליחת מכתב התראה. על ידי ביצוע קפדני של צעדים אלה, התובעים יבססו ויניחו את התשתית הראייתית הנדרשת לשם יצירת תיק משפטי חזק ואפקטיבי, תוך חתירה להגנה על המוניטין שלהם מול אותן הצהרות כוזבות ושיקריות.

המומחיות והניסיון של עורך דין לשון הרע הינם חשובים ואין להקל בהם ראש בבואנו לחפש את אותו עורך דין אשר ינהל תביעה מורכבת זו. ניסיונו של עורך הדין יכול להבטיח את יכולתו להבין את נטל ההוכחה, להבין את המדיה בה נעשתה העבירה ולתכנן אסטרטגיה משפטית כזו אשר תוכל להיות הטובה ביותר עבור לקוחותיו. התכנון האסטרטגי, יכולות המשא ומתן, הידע הפרוצדורלי ורשת הקשרים והמשאבים העומדים לרשותו יתרמו לבניית תיק משכנע אשר ישמור על המוניטין של התובעים לטווח הארוך וימנע מפגיעה בו באופן המיידי ביותר. כך שהפנייה לייעוצו של עורך דין לשון הרע אינה רק מומלצת אלא היא חיונית וקריטית ביותר. 

לייעוץ בנוגע להגשת תביעת לשון הרע או התגוננות מפניה – פנו כעת אל משרד עורך דין שמעון האן.

5 צעדים ראשונים בתביעת לשון הרע

Picture of שמעון האן

שמעון האן

היכרות עם משרד עו"ד האן בראשות עו"ד שמעון האן. הצוות שלנו עוסק בטיפול בתיקי לשון הרע בצורה המקצועית ביותר. יש לנו את הכישורים והניסיון לייצג לקוחות בכל הרמות של הליכי לשון הרע. מלשון הרע ,הוצאת דיבה ובריונות ברשת, ראינו הכל. הרקורד שלנו מדבר בעד עצמו, עם שורה של ניצחונות עבור הלקוחות שלנו.

אבל אנחנו לא רק מומחי לשון הרע; אנחנו גם מקצוענים במשפט אזרחי-מסחרי. הצוות שלנו יודע את הדברים שלו בכל הנוגע לעסקאות מורכבות, נדל"ן, חוזים ועוד. בנינו מוניטין של מצוינות, ומושכים לקוחות גדולים בארץ ובחו"ל.

במשרד עורכי הדין האן, אנו מאמינים שלכולם מגיע ייעוץ וייצוג משפטי מהשורה הראשונה. המגע האישי והמקצועיות הבלתי מעורערת שלנו מייחדים אותנו. כשאתה בוחר בנו, אתה מקבל תומכים עזים שילחמו על זכויותיך, במיוחד במקרים של לשון הרע. סמוך על משרד עורכי הדין ונוטריון שמעון האן עבור כל הצרכים המשפטיים שלך.

עורך דין שמעון האן
לקבלת ייעוץ ללא עלות!

מלאו את הפרטים ועורך דין שי סולטן יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

חוות דעת
שמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון
מצוין
5.0
מבוסס על 33 ביקורות
Moran-Lee Kogan
Moran-Lee Kogan
משרד תותח על! יחס אישי וסופר מקצועי
Response from the owner: תודה רבה, שמחים לעמוד לשירותך
Kobi Halifa
Kobi Halifa
שמי נטלי חליפה קיבלתי שירות מעו"ד נמרוד האן טיפל בי בצורה הכי טובה מדוייקת עם המון איכפתיות ממליצה בחוםם
Response from the owner: תודה רבה נטלי, הכבוד הוא למשרדנו
אור רחמני
אור רחמני
ממליצה בחום!!!הייתי קרוב ל10 שנים בחובות להוצאה לפועל עד שהכרתי את שמעון.שמעון עזר לי לסגור חוב עצום במחיר מצחיק.מעבר למקצועיות המדהימה מדובר בבנאדם מדהים,ישר והגון!תודה רבה כל הכל אין כמוכם בעולם!!
Response from the owner: תודה רבה, הכבוד הוא לנו
בשמת רוטליין
בשמת רוטליין
פניתי לעו״ד נמרוד האן במצוקה ותסכול קשים, נמרוד קודם כל הקשיב לי במלוא תשומת הלב, הכיל והרגיע אותי מהשניה הראשונה.נתן לי תחושה שאיכפת לו מהמקרה שלי על אף אינספור המקרים ששומע כל יום.דאג להסביר לי על כל ההליך בפרטי פרטים וכמובן פתר לי את הבעיה ! מומלץ בחום רב;)
Response from the owner: הכבוד הוא שלנו, תודה רבה
Eliav Bar-El
Eliav Bar-El
משרד מקצועי ומוערך! מאד מלווים ועוזרים. ממליץ בחום!
Response from the owner: תודה רבה
רחל רבינוביץ
רחל רבינוביץ
משרד מדהים, אנשים מוכשרים אחד אחד. ממליצה בחום!
Response from the owner: תודה רבה
js_loader

מצאתם את מה שחיפשתם? שתפו בקליק

עורך דין שמעון האן

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-803-6102 

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 33 ביקורות
×
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לשוחח עם עו"ד שמעון האן, אשמח לקבל פרטים.