הלל 18, קומה 2

מרכז העיר ירושלים

972-2-5025544+

תמיד זמינים בשבילכם

ראשון - שישי 08:00 - 16:00

שעות פעילות

השכרת דירה

שכירות מקרקעין

רובנו מוצאים את עצמנו בשלב כזה או אחר של חיינו נכנסים לתהליך השכרת דירה וחוזה השכירות הוא אחד מהחוזים הנפוצים ביותר בהם נעשה שימוש בין אנשים פרטיים. הנתונים מצביעים על כך כי מעל 15% מהזוגות הצעירים החיים בדיור מושכר, עוברים דירה אחת לשנה-שנתיים. מכאן ניתן להבין כי בעידן הנוכחי, בקרב הדור הצעיר היקשרות בחוזה שכירות היא מעשה שגור ותכוף. מכיוון שכך הדבר, אנו כה מורגלים בתהליך זה במעבר האינסופי מנכס לנכס, עד שלעתים איננו נותנים כלל את הדעת לעובדה כי במהלך כל השכרת דירה אנו מתחייבים לתנאים רבים בחוזה משפטי מחייב לכל דבר ועניין. בעוד שבמהלך רכישת נכס, רובנו נתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום המקרקעין, כאשר זה מגיע לשכירות, רובנו נימנע מכך. חשוב לדעת כי גם במהלך השכרת דירה, עשויות לעלות מורכבויות וכדי להגן על עצמך מסיבוכים מיותרים, חשוב להכיר את הזכויות העומדות לרשותך בחוק ולקבל ייעוץ מקצועי.

שכירות משנה

אנו חיים בעידן בו מושג המיקום הולך ומשנה את משמעותו. פיתוחים טכנולוגיים מאפשרים לנו לעבוד מכל מקום וגם שוק העבודה ניחן בדינמיות רבה. מגמת הנדודים הזו אינה פוסחת על שוק הדירות וכיום שכירות דירה בסאבלט היא נפוצה מאוד. בכל מקרה בו המשכיר של הדירה שלך הוא גם שוכר, חשוב להבין בדיוק אילו זכויות מוענקות לו בחוזה השכירות המקורי. ישנם משכירים רבים אשר אוסרים על השכרת דירה שבבעלותם לשוכרי משנה והפרת איסור זה מהווה עבירה חמורה. בירור מוקדם יחסוך לך עוגמת נפש רבה.

אחריות המשכיר

אחת מהתופעות הנפוצות והמצערות ביותר בהן אנו נתקלים במהלך השכרת דירה היא משכירים אשר מסירים אחריות על ליקויים המתרחשים בתשתיות ובריהוט הדירות המושכרות על ידם. על מנת להבטיח כי בכל מקרה בו מתרחשים ליקויים שמקורם הוא בלאי סביר כמו סתימות ופיצוצים בצנרת, ליקויים במערכת החשמל או קירות מתפוררים, יש לעגן את חובת התיקון בחוזה ואף להגדיל לעשות ולהגדיר את זמן התגובה המצופה מהמשכיר לטפל בליקויים.

זהות המשכיר

הדבר עשוי להישמע מובן מאליו, אך רובנו כלל לא נעלה זאת על דעתנו. במעמד ההיקשרות בחוזה, חובה לוודא כי המשכיר העומד מולנו הוא אכן אותו האדם שהוא מצהיר שהוא ויש לבקש ממנו להציג תעודת זהות. בנוסף, במהלך השכרת דירה, יש לוודאי כי המשכיר הוא אכן בעל הזכויות בנכס בטאבו או מול מנהל מקרקעי ישראל. בדיקה זו עשויה להיות מורכבת למדי ודורשת הבנה של מסמכי המקרקעין אשר יוצגו בפניך לבקשתך. על מנת להבטיח כי הם מובנים לך וכדי שתהליך ההשכרה יעבור על הצד הטוב ביותר, חשוב שיעמוד לצידך איש מקצוע מיומן הבקיא בדיני מקרקעין. ייצוג משפטי במהלך הניסוח והחתימה על החוזה יוכל להבטיח לך שמקומך בטוח וכי לא יחולו הפתעות בהמשך.

(השכרת דירה על ידי המשכיר, שכירות דירה על ידי השוכר)

אין לראות את האמור כתחליף לייעוץ משפטי. בעת השכרת דירה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן, בעל ניסיון רב בתחום המקרקעין.

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 02-5025544

יש לכם שאלה בנושא?

צוות המשרד פה בשבילכם

Call Now Button02-5025544