השכרת דירה

שכירות מקרקעין

רובנו מוצאים את עצמנו בשלב כזה או אחר של חיינו נכנסים לתהליך השכרת דירה וחוזה השכירות הוא אחד מהחוזים הנפוצים ביותר בהם נעשה שימוש בין אנשים פרטיים. הנתונים מצביעים על כך כי מעל 15% מהזוגות הצעירים החיים בדיור מושכר, עוברים דירה אחת לשנה-שנתיים. מכאן ניתן להבין כי בעידן הנוכחי, בקרב הדור הצעיר היקשרות בחוזה שכירות היא מעשה שגור ותכוף. מכיוון שכך הדבר, אנו כה מורגלים בתהליך זה במעבר האינסופי מנכס לנכס, עד שלעתים איננו נותנים כלל את הדעת לעובדה כי במהלך כל השכרת דירה אנו מתחייבים לתנאים רבים בחוזה משפטי מחייב לכל דבר ועניין. בעוד שבמהלך רכישת נכס, רובנו נתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום המקרקעין, כאשר זה מגיע לשכירות, רובנו נימנע מכך. חשוב לדעת כי גם במהלך השכרת דירה, עשויות לעלות מורכבויות וכדי להגן על עצמך מסיבוכים מיותרים, חשוב להכיר את הזכויות העומדות לרשותך בחוק ולקבל ייעוץ מקצועי.

שכירות משנה

אנו חיים בעידן בו מושג המיקום הולך ומשנה את משמעותו. פיתוחים טכנולוגיים מאפשרים לנו לעבוד מכל מקום וגם שוק העבודה ניחן בדינמיות רבה. מגמת הנדודים הזו אינה פוסחת על שוק הדירות וכיום שכירות דירה בסאבלט היא נפוצה מאוד. בכל מקרה בו המשכיר של הדירה שלך הוא גם שוכר, חשוב להבין בדיוק אילו זכויות מוענקות לו בחוזה השכירות המקורי. ישנם משכירים רבים אשר אוסרים על השכרת דירה שבבעלותם לשוכרי משנה והפרת איסור זה מהווה עבירה חמורה. בירור מוקדם יחסוך לך עוגמת נפש רבה.

אחריות המשכיר

אחת מהתופעות הנפוצות והמצערות ביותר בהן אנו נתקלים במהלך השכרת דירה היא משכירים אשר מסירים אחריות על ליקויים המתרחשים בתשתיות ובריהוט הדירות המושכרות על ידם. על מנת להבטיח כי בכל מקרה בו מתרחשים ליקויים שמקורם הוא בלאי סביר כמו סתימות ופיצוצים בצנרת, ליקויים במערכת החשמל או קירות מתפוררים, יש לעגן את חובת התיקון בחוזה ואף להגדיל לעשות ולהגדיר את זמן התגובה המצופה מהמשכיר לטפל בליקויים.

זהות המשכיר

הדבר עשוי להישמע מובן מאליו, אך רובנו כלל לא נעלה זאת על דעתנו. במעמד ההיקשרות בחוזה, חובה לוודא כי המשכיר העומד מולנו הוא אכן אותו האדם שהוא מצהיר שהוא ויש לבקש ממנו להציג תעודת זהות. בנוסף, במהלך השכרת דירה, יש לוודאי כי המשכיר הוא אכן בעל הזכויות בנכס בטאבו או מול מנהל מקרקעי ישראל. בדיקה זו עשויה להיות מורכבת למדי ודורשת הבנה של מסמכי המקרקעין אשר יוצגו בפניך לבקשתך. על מנת להבטיח כי הם מובנים לך וכדי שתהליך ההשכרה יעבור על הצד הטוב ביותר, חשוב שיעמוד לצידך איש מקצוע מיומן הבקיא בדיני מקרקעין. ייצוג משפטי במהלך הניסוח והחתימה על החוזה יוכל להבטיח לך שמקומך בטוח וכי לא יחולו הפתעות בהמשך.

אין לראות את האמור כתחליף לייעוץ משפטי. בעת השכרת דירה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן, בעל ניסיון רב בתחום המקרקעין.

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 077-803-6102

שמעון האן

שמעון האן

היכרות עם משרד עו"ד האן בראשות עו"ד שמעון האן. הצוות שלנו עוסק בטיפול בתיקי לשון הרע בצורה המקצועית ביותר. יש לנו את הכישורים והניסיון לייצג לקוחות בכל הרמות של הליכי לשון הרע. מלשון הרע ,הוצאת דיבה ובריונות ברשת, ראינו הכל. הרקורד שלנו מדבר בעד עצמו, עם שורה של ניצחונות עבור הלקוחות שלנו.

אבל אנחנו לא רק מומחי לשון הרע; אנחנו גם מקצוענים במשפט אזרחי-מסחרי. הצוות שלנו יודע את הדברים שלו בכל הנוגע לעסקאות מורכבות, נדל"ן, חוזים ועוד. בנינו מוניטין של מצוינות, ומושכים לקוחות גדולים בארץ ובחו"ל.

במשרד עורכי הדין האן, אנו מאמינים שלכולם מגיע ייעוץ וייצוג משפטי מהשורה הראשונה. המגע האישי והמקצועיות הבלתי מעורערת שלנו מייחדים אותנו. כשאתה בוחר בנו, אתה מקבל תומכים עזים שילחמו על זכויותיך, במיוחד במקרים של לשון הרע. סמוך על משרד עורכי הדין ונוטריון שמעון האן עבור כל הצרכים המשפטיים שלך.

עורך דין שמעון האן
לקבלת ייעוץ ללא עלות!

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-803-6102 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

השכרת דירה
הגנת פרסום מותר

הגנת "פרסום מותר"

חוק איסור לשון הרע בישראל אוסר על פרסום דברים שעלולים לפגוע בשמו הטוב של אדם, גם אם הם נכונים. עם זאת, קיימים חריגים לחוק זה,

קרא עוד »
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 35 ביקורות
×
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לשוחח עם עו"ד שמעון האן, אשמח לקבל פרטים.