הלל 18, קומה 2

מרכז העיר ירושלים

972-2-5025544+

תמיד זמינים בשבילכם

ראשון - שישי 08:00 - 16:00

שעות פעילות

בית משותף

בבתים משותפים כל שותף הינו בעל הזכות הבלעדית והייחודית על דירתו כאשר נלווית לה זכות משותפת בכל הנוגע לרכוש המשותף, כלומר, הנטייה הינה לראות בזכותו של בעל הדירה בבית המשותף צירוף בין בעלות ייחודית על הדירה ובעלות משותפת שמשתרעת על נכסים משותפים. השאלה הנשאלת היא אילו משני היסודות הללו מהווה את המרכיב והרכיב המרכזי והעיקרי בבית המשותף: הדירה שמשקפת את יסוד הייחודיות והבלעדיות או הרכוש המשותף שמשקף את יסוד השיתוף? ובכן, ישנן שתי גישות בנושא והעניין הזה, מצד אחד קיימת אסכולה קומונאלית שעולה בקנה אחד עם יסוד השיתוף שגורסת כי הרכיב המרכזי הינו רכוש משותף וכי הזכות העיקרית של רוכש הדירה בבית המשותף היא בעלות המשותפת שיש לו על הקרקע, כאשר זכות השימוש הייחודי בקרקע נחשבת למשנית בחשיבותה. גישה זו נובעת מתפיסה לפיה הבעלות על הקרקע מתפשטת וחלה גם על כל מה שבנוי עליה וכתוצאה מכך, כל הדירות הבנויות על קרקע זו ושעליה בנוי הבית המשותף, מוות ונחשבות ליחידה אחת שנמצאת בבעלות משותפת. מצד שני, ישנה האסכולה הדואליסית התואמת את היסוד של הבלעדיות שגורסת שהרכוש המשותף הינו המשני בחשיבותו וזאת נשום שהוא משרת את הרכיב העיקרי שהוא דירות גופא. 

ליווי וייעוץ משפטי בניהול בית משותף

בכל הנוגע לרכישת דירה בבית משותף  וניהולו השוטף בצורה תקינה, חשוב לקבל סיוע וליווי משפטי מקצועי הניתן על ידי עורך דין מומחה בתחום המקרקעין והנדל"ן. הייעוץ המשפטי יסייע בידכם בהליך רכישת דירה בבתים משותפים, יבטיח שמירה והגנה על הזכויות והאינטרסים שלכם, יקל, ישפר וייעל את ניהול הבית המשותף. 

ניהול בית משותף בשנות 2000

ועד בית נחשב למונח ומושג טעון המעורר מחלוקות ולעתים אף מוביל לעימותים מילוליים בין דיירי הבניין וזאת עוד מאז שהבית המשותף הראשון הוקם.  חוסר סבלנות, חילוקי דעות, האשמות הדדיות ועוד, כל אלה מהווים חלק משגרת הניהול של בתים משותפים רבים בישראל. ברובם של הבתים המשותפים, ניתן למצוא ולראות תופעה של דיירים שאינם משתתפים ונוטלים חלק בנטל ועול האחזקה השוטפת ואלו שיושבים על הגדר. המשפט אני ממש עסוק ואין לי זמן, מגיע, ברוב המקרים, בליווי טענות, ביקורת ורמיזות שונות לגבי תפקודו של  ועד הבית המכהן. במקרים רבים, ניהול ועד הבית בבתים משותפים הינו מורכב למדי ולעתים נוצרים סכסוכים ומחלוקות בין הדיירים בבניין לבין ועד הבית, בנושאים שונים כגון: גובה דמי ועד הבית, ביצוע שיפוצים, נושאי אחזקה שוטפת, ניקיון ועוד. על מנת לנהל את הבית המשותף שלכם בצורה מיטבית ומוצלחת וליהנות מאיכות ורמת חיים גבוהה, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום המקרקעין שילווה אתכם ויעניק לכם עצות מועילות וטיפים שונים שיבטיחו ניהול מוצלח והימנעות ממחלוקות וסכסוכים מיותרים. 

גביית דמי וועד בית משותף

נוסף לבעיית הגבייה שמהווה סאגה מורכבת בפני עצמה בבתים משותפים רבים קיימת מציאות ההולכת וצוברת תאוצה של שוכרי דירות רבים שאינם מעוניינים ליטול, לקחת חלק פעיל ולהשתתף בוועד הבית. המוטיבציה של שוכרי דירות בבית משותף לתרום, כמעט ואינה קיימת שכן מדובר בהסכם זמני, כלומר היום הם כאן ומחר הם יהיו במקום אחר. התוצאה בפועל הינה, שבעלי הדירות עצמם, שלעתים אינם גרים כלל בבית המשותף, נאלצים  להתמודד עם קשיים שונים בנושא הגבייה. אף אחד אינו שש להיות חלק מוועד  בית משותף ומי שבכל זאת מוכן לקחת ולקבל על עצמו תפקיד זה, עושה ופועל, הופך, לא אחת, להיות בעיניים של הדיירים האחרים, מטרד ולעתים אף גרוע מכך מזה וזאת כאשר עוד לא הזכרנו את הבדיחות סביב נושא וועד הבית.

פתרונות ניהול מתקדמים 

נוכח הצורך ההולך וגובר במציאת ומתן פתרונות לנושאים סבוכים יותר מניקיון בית משותף, דוגמת תחזוקה, תיקון וטיפול במערכות סולריות, מערכות אוורור, מעליות ומשאבות ומתן מענה איכותי, מהיר ויעיל לבעיות שונות שהלכו וגדלו, יש דרישה הולכת וגוברת לקבלת שירותים שונים מחברות מקצועיות המתמחות  בניהול בתים משותפים וועדי בתים, שמספקות פתרונות איכותיים, יעילים ומתקדמים לכל נושאי התחזוקה השוטפת. לנישה של ניהול בתים משותפים שהפכה, מבחינת הדיירים, בעייתית ומורכבת למדי בעידן המודרני, נכנסו חברות מקצועיות לאחזקה וניהול בתים משותפים שמעניקות פתרונות כוללים ומקיפים לבעלי הדירות ובאמצעות שיטות, כלים, טכניקות והתמחויות שונות יצרו שינוי תפיסתי בעיני הציבור ביחס לדרכים הנכונות לניהול הבית המשותף. התקשרות עם חברת ניהול ואחזקה מקצועית מספקת יתרונות רבים לדיירים ולבעלי הדירות בנושאים שונים הן בתחזוקה השוטפת, הן בגביית דמי הוועד והן בתכנון ומימוש פרויקטים שונים, שיפוץ ועוד. בבואכם לבחור חברת ניהול לבית המשותף, מומלץ להיוועץ ולקבל סיוע מעורך דין מומחה בתחום שיבטיח כי הזכויות והאינטרסים שלכם יישמרו וכי ההסכם שתחתמו עליו יהיה ברור והוגן. הליווי משפטי יעניק לכם שקט נפשי ותוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי השירותים שתקבלו יהיו איכותיים ויעמדו בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 02-5025544

התאמה לצרכים ולדרישות של ניהול בית משותף בעידן המודרני

חברות מקצועיות בתחום ניהול וועדי בתים מספקות פתרונות מתקדמים לתחזוקה שוטפת והן הגיעו לרמת מקצועית גבוהה. ככל שהזמן עובר ונצברים ידע וניסיון, נוצרת התאמה לדרישות המתקדמות של ניהול בית משותף וחברות הניהול והאחזקה מקצועיות הופכות לדומיננטיות יותר ובמקביל התופעה הצינית של  אנשים שחשבו לעשות כסף קל וגרמו לזילות תחום וענף זה ולחשדנות, הולכת ונעלמת. חברות ניהול ואחזקה של בתים משותפים מספקות את כל שנדרש לניהול בית משותף:

  • שירותי הניהול כוללים הנהלת חשבונות של הבניין, גבייה של תשלומים שונים, טיפול משפטי יעיל ומקצועי בסרבני תשלום, הפקדת צ'קים לחשבון וועד הבית, תשלום לספקים, הוצאת קבלות לדיירים, מתן מענה טלפוני ללקוחות, ביצוע תיאומים שונים מול הרשויות ועוד.
  • שירותי אחזקה הכוללים שירותים שוטפים הניתנים לבניין המשותף באופן קבוע על בסיס שבועי או חודשי דוגמת ניקיון וגינון וכן שירותים שניתנים על בסיס תקופתי למערכות השונות דוגמת: אחזקת משאבות, מעליות, מערכות וציוד כיבוי האש וכו'. בנוסף, חברות הניהול מספקות מענה למצבי חירום ותחזוקת חירום כגון: קצר חשמלי, פיצוץ בצנרת, סתימה במערכת הביוב ועוד. הלקוחות יכולים ליהנות ולעשות שימוש איכותי ויעיל בידע זה. הייעוץ המקצועי הינו מועיל וחיוני במגוון מקרים ומצבים ויכול לבוא לידי ביטוי בשעה שמתעוררות בעיות משפטיות שונות ומחלוקות בין הדיירים או עם בניין שכן, לפני שיפוץ וכן בקביעה של תכנית תחזוקה ארוכת טווח לבניין שחוזה ומביאה בחשבון מראש אילו תיקונים יהיה נדרש לבצע גם בעוד שנה או שנתיים וזאת במטרה לשמור על מצב תחזוקתי טוב ותקין.

שקט נפשי

אחד היתרונות החשובים והבולטים בכל הנוגע לחברות ניהול ואחזקה של בתים משותפים שאינו קיים בבית המשותף הרגיל הינו, בהגדרה פשוטה ובמילה אחת: שקט. עם זאת יש להביא בחשבון שהעלות של חברות ניהול עלולה להכביד על מיסי הוועד שהדיירים משלמים ומדובר בשיקול משמעותי טרם ההחלטה לשכור את שירותיה של חברת ניהול.

רישום בית משותף

רישום בית משותף הוא הליך פרוצדוראלי שנועד להסדיר את המצב של זכויות במקרקעין. ההליך הרישומי הינו חלק חשוב ובלתי נפרד מעסקאות מקרקעין ומהווה נדבך חשוב בכל הנוגע לשמירה על קניינו של הפרט. הליכי רישום והסדר נועדו להבטיח ולקיים את עקרון הוודאות לגבי זכותו של נשוא העסקה ומאפשרים ניהול תקין ורציף של עסקאות מקרקעין. רישום תקין של בית המשותף מהווה בסיס לעסקה, שכן בהיעדר רישום תקין בפנקס הבתים המשותפים או במקרה של טעויות ברישום, אתם עלולים למצוא עצמכם בחוסר וודאות ובפני שוקת שבורה. על מנת להבטיח שהליך רישום בית משותף יתנהל בצורה הטובה ביותר, ביעילות וכפי שנדרש מבחינת הרשויות, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה ומנוסה בתחום, הבקיא ברזי החוק, בתקנות ובהוראות השונות. הליווי המשפטי יזרז את הליך הרישום ויבטיח כי הוא יתבצע כפי שמדרש וללא תקלות וטעויות. 

לסיכום

ניהול בית משותף הינו נושא בעל חשיבות רבה שהפך למורכב יותר בעידן המודרני והמאפיינים שלו השתנו. על מנת לנהל בית משותף בצורה איכותית, תקינה ויעילה, ניתן ואף מומלץ להיעזר בשירותיה של חברת ניהול ואחזקה המספקת פתרונות ניהול מתקדמים שתבטיח לדיירי הבניין ולבעלי הדירות איכות חיים ושקט נפשי. בנוסף, בכל צעד ומהלך הקשורים לניהול בית משותף, חשוב לקבל הנחיות ועצות מגורם משפטי בעל ניסיון ומומחיות בתחום. הסיוע המשפטי הינו חיוני בעת התקשרות עם חברת ניהול ואחזקה וכן במקרים ומצבים בהם נוצרות מחלוקות בין הדיירים באשר לאופן הניהול של הבית המשותף. 

ט.ל.ח

אין לראות באמור כייעוץ משפטי ו/או תחליף לו, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה.

כל הזכויות בתוכן זה שמורות לשמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון

אין לראות את האמור כייעוץ משפטי, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה

מאמרים נוספים

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 02-5025544

Call Now Button02-5025544