עורך דין להסדר חובות

רבים מהאנשים שנקלעו ומצויים בחובות חשים שעולמם התהפך ומתפרק עליהם. התחושה הזו לא מופרכת כלל, שכן מדינת ישראל אינה נחשבת כמדינה ידידותית ומכילה לבעלי חובות והתחושה הבולטת והמרכזית של החייבים הינה טביעה בים חוקים ובירוקרטיה. משום כך, הצעד הנכון והמומלץ ביותר עבור בעלי חוב הינו להיעזר ולפנות לקבלת שירותים מקצועיים מעורך דין להסדר חובות מומחה ומנוסה וזאת במטרה לפעול באופן היעיל והמקצועי ביותר למען הגעה להסדר שמיטיב עמכם, השגת הקלת החובות שלכם ובניית עתיד פיננסי מאוזן ויציב יותר.

מהו הסדר חוב?

אדם המצוי בחובות ומוצא שאינו מסוגל להחזיר ולפרוע אותם במועד, יכול להגיש בקשה להסדר חוב מהנושים הרלוונטיים. בין אם שמדובר בבנקים, המוסד לביטוח לאומי, ההוצאה לפועל או גוף ונושה אחר, ברוב המקרים אפשר להגיש בקשה במטרה להגיע להסדר חוב.

המטרה המרכזית של הגעה להסדר חוב הינה הסדרת החוב. במקרים שבהם אדם לא מסוגל לפרוע את החובות שלו, הוא יכול ורשאי לבקש שתתבצע התאמה מסוימת בחוב שלו וזאת בהתאם למצב הכלכלי שלו, למשל בדרך של פריסת חוב רחבה לטווח ארוך לתשלומים רבים, הפחתת הריביות מהחוב, יצירה של מרווח שהינו גדול ורחב יותר בין התשלומים ולעתים אפילו הקטנה של החוב.

כפי שניתן להניח ולהבין, הסדר חוב אינו הליך הניתן לביצוע בקלות ללא תנאים. על מנת שבעל חוב יקבל הסדר חוב, עליו להגיש בקשה מסודרת לגורמים הרלוונטיים וברוב המקרים, תידרש התייצבות מול הוועדה המתאימה. בנוסף, תתבקשו, ככל הנראה, להביא ולהציג ערבים, פירוט הכנסות והוצאות וכל נתון ופרט רלוונטיים אחרים.

במקרים רבים, אדם שנקלע לחובות חש שמרוב בירוקרטיה וניירת הוא לא מוצא את הידיים והרגליים ובצדק, שכן מערכת הגבייה והחובות במדינת ישראל הינה מערכת מסועפת, מבלבלת, ורבת פרטים שמקשה על האזרח שאינו בעל ידע והכשרה של משפטן להתמודד עימה בצורה טובה. על מנת להגיש בקשה להסדר חוב ולנהל את ההליך בצורה הטובה ביותר, עורך דין להסדר חובות הינו הגורם המקצועי שיוכל לייעץ ולסייע בידכם להגיע ולקבל הסדר חוב בהתאם למצבכם הפיננסי והנתונים האישיים שלכם, תוך שמירה על הזכויות והאינטרסים החשובים והחיוניים לכם.

הגשת הבקשה באמצעות עורך דין להסדר חובות

הגשת הבקשה להסדר חובות אינה מהווה משימה פשוטה כפי שהיא עשויה להישמע. מדובר בבקשה שתכליתה להסביר לנושה או לנושים מדוע מגיעה לכם הקלה כלשהי בהחזרת החובות שלכם. זכרו, שברוב המקרים, ידו של הנושה תהיה על העליונה ובמידה ולא תפרעו ותחזירו את החוב והלוואה כפי שהתחייבתם , סביר להניח שתיאלצו להתמודד עם סנקציות שונות של החוק, דוגמת הקפאת חשבון בנק, עיקול ולעתים אף צו יציאה מהארץ. משום כך, טרם אתם מגישים בקשה להסדרת חובות, רצוי שתפנו לעורך דין מומחה ומיומן בתחום שמכיר היטב את המערכת וזאת על מנת לנסח ולהגיש בקשה משכנעת וקוהרנטית שעולה בקנה אחד ומתיישבת עם החוק.

נוסף על כך, ליווי וייעוץ אישי וצמוד מצדו של עורך דין מומחה בתחום ההוצאה לפועל והסדרת חובות יעניק לבקשה שלכם תוקף חזק ורב יותר, כך שהסיכוי שהנושה הרלוונטי ישתכנע בנוגע לעילה שהצגתם בפניו יהיה גדול יותר. בנוסף להגשת הבקשה להגעה להסדר חוב, ישנם עוד כמה נושאים ודברים שיהיה עליכם לטפל בהם, דוגמת הגשת בקשה להקפאת הליכים וזאת במטרה להגן על הנכסים שלכם וכמובן על עצמכם בזמן שתמתינו לתשובה. קבלת הסיוע המשפטי מעורך דין הסדר חובות מנוסה ומיומן תבטיח שאתם עושים כל שניתן על מנת לשמור ולהגן על עצמכם מהבחינה המשפטית ולמצות את זכויותיכם.

ערעור על החלטה שניתנה בנוגע להסדר חוב

חשוב לדעת שלא בכל המקרים הבקשה להגעה להסדר חוב תתקבל ממגוון ומשלל סיבות שונות בהן: חשד שהחייב פועל בחוסר תום לב, חוסר אמון או רצון מצד הנושה, עילה שאינה משכנעת דיה ועוד. ייתכן שהבקשה שהגשתם להסדרת החוב תתקבל, אך רק באופן חלקי, מה שאומר שהיתרונות, הרווח והתועלת שהסדר החוב החלקי יביא עימו לא תהיה גדולה דיה. משום כך, חשוב להבין ולדעת שהמאבק לא מסתיים בהכרח כאן, שכן על סירוב מצדו של גוף ציבורי דוגמת הרשות להוצאה לפועל או המוסד לביטוח לאומי ניתן להגיש ערעור לבית המשפט. במקרה שכזה, חשוב למדי להיעזר בשירותיו של עורך דין מנוסה ומיומן שמתמחה בתחום וזאת במטרה להבטיח שתציגו תיק משכנע בבית המשפט ותקבלו הסדר חוב שלו אתם שואפים זקוקים.

ניהול המאבק המשפטי עשוי להיות מתיש, מייגע ואף בזבזני ולכן, חשוב לנהל ולבצע את ההליך בליווי צמוד של עורך דין מומחה בתחום הסדרת חובות, כך לא תבזבזו זמן, משאבים כספיים ונפשיים לשווא ותגדילו באופן משמעותי את הסיכויים שלכם לנצח במאבק.

טיפול באמצעות אפיקים נוספים

הבקשה להסדר חוב לא מתקבלת בכל המקרים, אפילו אם החייב הגיש ערעור על ההחלטה לבית המשפט. משום כך, חשוב ביותר שתיוועצו עם עורך דין מומחה וזאת על מנת שתוכלו להכריע לגבי הצעד והשלב הבאים, שכן אין כל ברירה ומפלט מלבד להתמודד עם החוב ולא בכל המקרים ישנם האמצעים הכלכליים שמספיקים להבטיח החזרה של החוב באופן מלא או חלקי. במקרה שכזה, תצטרכו לשקול להכריז על מצב של חדלות פירעון שהיא הגרסה הידידותית והחדשה יותר של המושג וההליך פשיטת רגל. המטרה בהכרזה על חדלות פירעון הינה שיקום של החייבים והחזרתם למסלול החיים התקין וזאת כאשר הם נקיים מכל חוב, גם כאשר המחיר הינו החזרת חוב באופן חלקי או אפילו החזרת חוב אפסית לנושים.

חשוב לדעת מראש שהכרזה על חדלות פירעון גוררת מחיר משמעותי וכבד, שכן מדובר בהליך שאורך 4 שנים וכולל ויתורים שונים על חירויות רבות ובנוסף התחייבות לסנקציות ומגבלות שונות. חדלות פירעון מהווה הליך המחייב התמסרות מלאה ומוחלטת למטרה, משום שבלעדיה בעל החוב לא יזכה לקבל את צו ההפטר שלו הוא מייחל. בנוסף לחדלות פירעון, קיימים עוד מספר הליכים שעשויים להתאים למצבכם, כגון: פירוק חברה או אספת נושים. בכל מקרה, חשוב שלא תחליטו על דעת עצמכם בלבד וללא קבלת ייעוץ וסיוע מקצועי לגבי דרך ואפיק הפעולה המתאים והטוב ביותר עבורכם. לשם כך, היעזרו בעורך דין מקצועי שמתמחה בתחום וזאת על מנת לוודא ולהבטיח שאתם בוחרים במסלול הטוב ביותר עבורכם, עבור המשפחה שלכם ועבור הנכסים שברשותכם.

מה כולל הליך של הסדר חוב?

בתהליך של הסדר חוב החייב והנושה מגיעים להסכמה שנערכת ונחתמת בחוזה כתוב שלפיה יוחלט ויוסכם כמה מגודלו של החוב החייב יצליח לשלם. מי שצבר חובות גבוהים ונקלע לבור פיננסי עמוק , ככל הנראה לא יצליח לפרוע את מלוא החובות, גם אם ישלם ויחזיר אותם עד ליומו האחרון. בעבר במידה ולא הייתם אנשים מפרסמים או טייקונים, לא הייתם מצליחים ליהנות מתספורות שמקוצצות בצורה דומה. אולם, במהלך השנים האחרונות, המגמה השתנתה וכיום כל אחד יכול לפעול באפיק ודרך נוספים שאינם מחייבים או מבטאים הכרזה על חדלות פירעון – פשיטת רגל ולמעשה ישנן דרכי פעולה שלא מחייבות חדלות פירעון ולא יאלצו אתכם לתאם פגישה עם כונס נכסים.

בדומה להליך של מחיקת חובות, הסכם בנוגע להסדר חוב חייב להיווצר ולהיערך בתיווכו של עורך דין מוסמך ומומחה בתחום שהינו איש מקצוע שבקיא בסוגיה. הליווי המשפטי המקצועי והאישי ידריך ויכוון אתכם לבנות ולנסח הסכם חוזי באופן נכון שישמור ויטיב עם הזכויות והאינטרסים שלכם וזאת מבלי שתיאלצו לשלם סכום דרקוני או לספוג אובדן רכוש שלא תעמדו בו. עורך דין הסדרי חוב הינו בעל הידע, המיומנות והיכולת לפרוש ולהציג לנושים את היכולות שלכם בנוגע להשבת החוב: כמה ועד מתי וכמובן לקבל את ההסכמה או את ההתנגדות שלהם. במידה והנושה יתנגד להסכם, ניתן לפנות ולהגיע לדיון משפטי, חשוב לדעת כי נטייתם של בתי המשפט בישראל הינה לנסות לכפות הסכמה של הנושים להסכם כפי שנוצר.

ניהול מו"מ משפטי מול הבנק

ברוב המקרים, הגוף שמולו יש להתנהל על מנת לפתור קשיים ואי סדרים פיננסיים הינו הבנק, אך לשם כך, תצטרכו לקבל סיוע משפטי ולהגיע עם עורך הדין שמייצג אתכם. ניהול משא ומתן בנוגע להסכם יתבצע מול הנציג הרלוונטי, כאשר המטרה הינה למצוא פתרון מתאים לכיסוי והחזר של החוב המשמעותי. ככל שיהיו בידכם כחייבים קלפי מיקוח חזקים ומגוונים יותר, כך יופחת השיעור של חובכם בפועל. הכוונה הינה שאם, למרות הכל, אתם עדיין תהיו מסוגלים לפרוע חלק מהחוב שהינו משמעותי, יש סיכוי טוב שהבנק יבוא לקראתכם ויעניק לכם הנחה. על מנת ליצור הסכם והסדר כזה אין צורך במשאבים רבים, עובדה זו הופכת את ההליך לפשוט יותר וזאת לעומת פשיטת רגל למשל וכן לזול ומשתלם יותר. החייב ישאף לקבל מהנושים תוכנית ומסגרת תשלום שהינה נוחה עד כמה שניתן עם הנחות והטבות דוגמת: ריבית מופחתת, הנחת מזומן, פריסה נוחה של תשלומים בהוראת קבע ועוד. במידה ותנהלו מו"מ בצורה נכונה מול הבנק, תוכלו לייצר לכם מנוף חיובי כך שהבנק יהיה מעוניין לבוא לקראתכם ולהפחית את שיעור החוב. כאשר תכסו את החוב באופן מלא בהתאם להסכם כפי שנקבע, השאריות הכספיות שהייתם חייבים בעבר, יימחקו.

כך מתנהלים הליכי הגבייה

בעולם שבו אורח חיים צרכני הינו דומיננטי וכמעט מקודש וכזה שמתנהל בתשלומים ואשראי, אין זה פלא שרבים מוצאים עצמם נופלים חזק ובמהירות לעבר תהום כלכלית. אנשים שהגיעו למצב שבו הם זקוקים להסדר חוב, עשויים להיות פרטיים וגם חברות ותאגידים גדולים. חייבים מתאפיינים בדפוס של התנהלות כלכלית וכספית לא אחראית, פזרנית ושגויה או שמדובר במקרה חמור ופתאומי שאירע בהפתעה ומחייב כעת גיוס של משאבים רבים עד הגיעה למצב בו נצברים חובות כבדים בלית ובחוסר ברירה. ראוי לציין שהמקרה השני הינו שכיח יותר מכפי שאתם חושבים. הסדר חוב אמור למנוע המשך הידרדרות פיננסית קשה וחמורה עוד יותר שעלולה להותיר ולאלץ אתכם להתמודד מול גורמים וגופים מדיניים ומשפטיים שונים. הליכי הגבייה מתחילים ומתבצעים בצורה הדרגתית והם נפתחים מול החייב בהתרעה שרירותית.

במצב זה, תמיד רצוי לפנות וליצור קשר עם הנושה או הנושים ולפעול על מנת להגיע להסדרת החובות בצורה מהירה ויעילה, במטרה להימנע מהוצאות נלוות לא הכרחיות וריביות פיגורים. בשלב הבא, במידה והחייב לא יצור קשר עם הנושה שיתקשה מצדו לגבות את החוב, הנושה ייאלץ לפנות להוצאה לפועל ולפתוח תיק. בשלב הזה החייב יעבור להיות בקשר ישיר מול לשכת ההוצאה לפועל. בתחילה תשוגר לחייב אזהרה בנוגע לחובת הסדרת החוב באופן מיידי וזאת בטרם יוטלו עיקולים ורישומים מגבילים עליו. החייב יוזמן ויידרש להגיע לחקירה שתתנהל ברשות – לשכת ההוצאה לפועל, בה תיבחן היכולת שלו להחזיר את החוב באמצעות פריסה רחבה של התשלומים.

אל תישארו לבד עם הבור הכלכלי – קבלת ייעוץ וליווי משפטי מידי עורך דין מנוסה

הסדר חובות מהווה תהליך שניתן לבצע בכל זמן ובכל אחד מהשלבים, אך הוא מחייב קבלת ליווי וסיוע מידי עורך דין שמתמחה בתחום הסדרת חובות שייצג אתכם וייפגש מטעמכם עם עורך או עורכי הדין של הנושה או הצד השני במטרה להגיע להסכמות והבנות הדדיות. בנוסף לכספים, בהסכם ההחזר, יכולים להתבטא גם מניות, ניירות ערך ואגרות חוב אצל תאגידים וחברות שונים. במידה וגיליתם שחשבון הבנק שלכם עוקל, שלחו לכם מהוצאה לפועל תביעה משפטית או הודעה בנוגע לחובות, חשוב שלא תישארו להתמודד עם לבד. אמנם, רבים נוטים לחשוב ולהניח שמדובר במצב של בור בלי תחתית או חור שחור ללא פתרון, אולם ההיפך הוא הנכון. ובאמצעות שיחה מקצועית של עורך הדין שמייצג אתכם שתהיה בעלת אופי והיבטים משפטיים עם הצד השני, ניתן יהיה להפחית החוב שלכם ולטפל במקרה ובנושא ללא השקעת משאבים רבים ומיוחדים וכך תוכלו לפתוח בתוך זמן קצר דף חדש ותשובו להתנהלות נורמטיבית ותקינה.

השינויים שהכניס החוק החדש

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי החדש יצר התייחסות וזווית ראייה משפטית שונה בכל הנוגע לחייבים וזאת במטרה להביא אותם למצב של הפטר מלא מחוב כולל שימוש בכלים שיקומיים, כך שהחייבים יוכלו לפתוח פרק חדש וטוב יותר בחיים. את הבקשה לחדלות פירעון ולהסדר חובות יכול ורשאי להגיש כל מי שאינו מסוגל לשלם ולהחזיר החובות שלו בזמן או שהסכום של חובותיו הינו גבוה מהשווי של נכסיו. במסגרת ההליך תיערך בחינה ובדיקה של המצב הכלכלי ושל התנהלותו של החייב אשר הובילה אותו למצב אליו הוא נקלע. במסגרת התקופה הזו, יחולו כמה הגבלות שנועדו למנוע הצטברות של חובות נוספים. השלב הבא בהליך חדלות פירעון הינו הוצאת צו שיקום כלכלי שבו נכסיו של החייב ימומשו ויעשה בהם שימוש לצורך הפירעון של החוב ויוגדר סכום חודשי שיועבר וישולם לצורך ההחזר של החובות. במידה וברשות או בבעלות החייב אין נכסים והכנסתו מספיקה אך ורק לצרכים האישיים החיוניים, יהיה ניתן להגיש בקשה להפטר מהחוב וזאת לאחר פרק הזמן – התקופה שמנויה בחוק.

התפקיד של עורך דין חדלות פירעון בהליך

עורך דין הסדר חוב הינו בעל הידע, הניסיון והיכולות לייצג חייבים בצורה מוצלחת ומיטבית ולהגיע להסדר חוב מתאים והוגן עם הנושים. ישנם מספר תפקידים חשובים וחיוניים לעורך דין הסדר חוב בהם:

  • תכנון בצורה נכונה ומקצועית של ההליך.

  • בדיקת ההתאמה של הלקוח לתהליך.

  • משום שההליך כולל כינוס ומימוש נכסים של החייב לצורך פירעון החובות, נדרש לבחון מראש האם יש טעם לפתוח בהליך.

  • ישנם פתרונות נוספים מלבד חדלות פירעון דוגמת ניהול מו"מ מול הנושים במטרה להפחית את החוב ולהחזיר אותו בריסה לתשלומים ועוד.

  • לאחר ביצוע בדיקת ובחינת ההיתכנות של התיק, יוכל עוה"ד להמליץ האם להמשיך בהליך וזאת תוך מתן ליווי אישי וצמוד ללקוח, כולל שליחת והגשת בקשה לקבלת הפטר.

  • התפקיד של עורך הדין שמייצג חייב, הינו לבדוק באופן יסודי ומקצועי את התנהלותו של הלקוח ואת תהליך הכניסה שולו לחובות ובאמצעות כך, להצדיק את היווצרות והצטברות החובות וכן את חוסר היכולת והאפשרות שלו לפרוע אותם.

  • לאורך ההליך נדרש למלא כמה תצהירים מורכבים, שרק עו"ד מנוסה ומקצועי בתחום חדלות פירעון והסדר חוב יודע כיצד יש למלאם בצורה נכונה ומה נדרש להצהיר בהם וזאת במטרה שהלקוח יוכל ליהנות ולקבל הקלות שונות או צו תשלומים נמוך ונוח ובסיומו של ההליך יקבל החייב את ההפטר הכה מיוחל.

עורך דין חדלות פירעון ושיקום כלכלי

משרד עורך דין ונוטריון האן מתמחה בתחום המשפט האזרחי – מסחרי, הליכי הוצאה לפועל וחדלות פירעון, מקרקעין, צוואות וירושות. צוות המשרד המסור, המיומן והמנוסה כולל עורכי דין בכירים ומובילים שיעניקו לכם ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי איכותי ומקצועי לאורך כל הדרך עד להשגת התוצאה המשפטית הרצויה והטובה ביותר עבורכם. בתחום של הליכי חדלות פירעון, שיקום כלכלי והסדרת חובות, המעטפת המשפטית האיכותית והרחבה שאנו מעניקים לכם הינה בעלת חשיבות רבה ותסייע בידכם להגן על האינטרסים והזכויות החשובים והחיוניים לכם. בכל שאלה ובקשה, אנו עומדים לשירותכם ומזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולהיעזר בצוות המומחים שלנו, כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שתזכו לקבל מענה משפטי איכותי ביחס אישי אחריות ומסירות.

ט.ל.ח

אין לראות באמור כייעוץ משפטי ו/או תחליף לו, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה

כל הזכויות בתוכן זה שמורות לשמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון

שמעון האן

שמעון האן

היכרות עם משרד עו"ד האן בראשות עו"ד שמעון האן. הצוות שלנו עוסק בטיפול בתיקי לשון הרע בצורה המקצועית ביותר. יש לנו את הכישורים והניסיון לייצג לקוחות בכל הרמות של הליכי לשון הרע. מלשון הרע ,הוצאת דיבה ובריונות ברשת, ראינו הכל. הרקורד שלנו מדבר בעד עצמו, עם שורה של ניצחונות עבור הלקוחות שלנו.

אבל אנחנו לא רק מומחי לשון הרע; אנחנו גם מקצוענים במשפט אזרחי-מסחרי. הצוות שלנו יודע את הדברים שלו בכל הנוגע לעסקאות מורכבות, נדל"ן, חוזים ועוד. בנינו מוניטין של מצוינות, ומושכים לקוחות גדולים בארץ ובחו"ל.

במשרד עורכי הדין האן, אנו מאמינים שלכולם מגיע ייעוץ וייצוג משפטי מהשורה הראשונה. המגע האישי והמקצועיות הבלתי מעורערת שלנו מייחדים אותנו. כשאתה בוחר בנו, אתה מקבל תומכים עזים שילחמו על זכויותיך, במיוחד במקרים של לשון הרע. סמוך על משרד עורכי הדין ונוטריון שמעון האן עבור כל הצרכים המשפטיים שלך.

עורך דין שמעון האן
לקבלת ייעוץ ללא עלות!

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-803-6102 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

הפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון
פיצוי עוגמת נפש

פיצוי עוגמת נפש

כאשר אדם חווה פגיעה רגשית או תסכול רב עקב התנהגות לא ראויה של חברו, הוא עשוי לשקול את הגשתה של תביעה אזרחית לקבלת פיצוי עוגמת

קרא עוד »
עורך דין הוצאת דיבה

עורך דין הוצאת דיבה

בעידן הדיגיטלי של ימינו, כל אחד עלול למצוא את עצמו נפגע מהוצאת דיבה או מואשם בהשמצה. מהי הוצאת דיבה על פי החוק הישראלי? מה תפקידו

קרא עוד »
הוצאת דיבה פגיעה בשם הטוב

הוצאת דיבה פגיעה בשם הטוב

הוצאת דיבה היא תופעה חמורה הפוגעת בזכותו הבסיסית של אדם לכבוד ושם טוב. בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות, לא אחת נגרמת בעקבות הוצאת דיבה פגיעה בשם

קרא עוד »
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 35 ביקורות
×
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לשוחח עם עו"ד שמעון האן, אשמח לקבל פרטים.