הלל 18, קומה 2

מרכז העיר ירושלים

972-2-5025544+

תמיד זמינים בשבילכם

ראשון - שישי 08:00 - 16:00

שעות פעילות

פינוי בינוי

פינוי בינוי כשמו כן הוא, הדיירים בבניין מתפנים מהבניין, מפרקים את הבניין, בונים על שטח בניין בניין גדול יותר, חדש, ועמיד לרעידות אדמה.

זוהי עסקה משולשת כיוון שקיימים בה שלשה צדדים מנצחים, ואלו הצדדים:

1) בעל הדירה – בבעלותו כיום דירה מיושנת, לא עמידה לרעידות אדמה, ממוקמת בקומה מסוימת בבניין ובגודל מסויים. לאחר ביצוע העסקה בעל הדירה יקבל דירה חדשה, עמידה לרעידות אדמה, בקומה גבוהה יותר, יוסיפו מעלית וחניה בבניין, יגדילו את הדירה בלפחות חדר אחד ומרפסת ובמכלול יעלו באופן משמעותי את ערכה הכלכלי של הדירה.

2) היזם – מנהל משא ומתן עם דיירי הבית, משיג את האישורים המוניציפליים עבור הפרויקט, יוצר קשר עם קבלן בעל ניסיון, מוצא לבעלי הדירות דירה חלופית לתקופת העבודות, הדירה צריכה להיות ברמה של הדירות החדשות שיקבלו הדיירים או שעליו לשלם להם את שווי זמן השכירות לפי שווי הדירות החדשות. בדרך כלל, בסוף הבנייה מקבל היזם מספר דירות מהדירות שנוספו לפרויקט על מנת לשלם את עלויות הפרויקט ולהרוויח את לחמו.

3) המדינה – קיים מצב בו למדינה אינטרס לחזק מבנים אך רעיון זה יקר לביצוע. הקודקודים במדינה הפנימו כי רק אם לכלל הצדדים יהיה רווחי אז יהיו חיזוקי מבנים. מכאן הקימו את פרויקט תמ"א 38/2 או בשפת העם פינוי בינוי. המדינה מרוויחה מבנים מחוזקים, יציבים ויפים עם עוד קומות לאכלס את הגידול בנפש והדייר מקבל דירה נוחה יותר.

לאחר אין ספור פרויקטים שנתקעו בדרך אל האושר, הבינו שמדובר בהליך פרוצדורלי וארוך שאין מספיק אנשים שמתמחים בו לעומק.

אחד התפקידים המשמעותיים ביותר הוא עורך דין הדיירים, תפקידו הוא אחד – לשמור על האינטרס של הדיירים מהיום הראשון שמעלים על הפרק את רעיון הפינוי בינוי ועד ליום שמקבלים את המפתחות לדירה החדשה והנוחה.

עורך דין שמעון האן בעל ניסיון רב בליווי פרויקטים של פינוי בינוי, כאשר ב – 100% מהמקרים מצליח לשמור על האינטרסים של הדיירים מול הקבלן ושל הפרויקט על כלל חלקיו אל מול הרשויות.

עורך דין שמעון האן מייעץ הן ליזמים והן לדיירים ומצליח לייצר פרויקטים מוצלחים ורבים.

יש לכם שאלה בנושא?

צוות המשרד פה בשבילכם