במסגרת ניהול תיק בהוצאה לפועל בגין חוב, עשויות לחול על החייב הגבלות רבות. מעיקולי מיטלטלין, חשבונות בנק ונכסים ועד להגבלות ואפילו מאסר בפועל, טווח הפעולות הינו רחב למדי. אחד הצעדים המפתיעים והמתסכלים שעשויה רשות האכיפה והגבייה להטיל עליך, הוא עיכוב יציאה מהארץ. במקרים מסוימים, כאשר קיים חשד סביר כי החייב ינסה לעזוב את הארץ כדי להימנע מפריעת חובו, יוגש צו אשר ימנע ממנו לצאת מגבולות המדינה. במידה והובא לידיעתך כי הוצא נגדך צו עיכוב יציאה מהארץ, חשוב להתמודד עמו בצעדים מקצועיים. עורך דין המתמחה בתחום ההוצל"פ יוכל ללוות אותך לאורך התהליך ולסייע לך להסיר את ההגבלה.

מתי עשויה לחול הגבלה זו?

רשות האכיפה והגבייה רשאית להוציא צו זה בכל שלב בתהליך ניהול התיק שלך ככל שיעלה החשד כי החייב עשוי לעזוב את הארץ כדי לחמוק מפריעת החוב. לרוב יוצא הצו לאחר שהתחילו ההליכים והחייב אינו פועל בשום אופן בכדי לפרוע את חובו או להתחייב לצו תשלומים כזה או אחר. עם זאת, רבים המקרים בהם חייב מגלה שנפתח כלל תיק ברשות לאכיפה ולגבייה על חובותיו רק כאשר מובא לידיעתו על הוצאת צו עיכוב היציאה מהארץ. במובנים אלו, צו זה עשוי להוות זרז אשר יניע את החייב להתחיל לטפל בתיק ולהגיע להסדר.

לכמה זמן יחול הצו?

תוקפו של הצו הינו לשנה אחת בלבד, אלא אם כן מדובר בצו שהוצא בגין חוב על תשלומי מזונות. במקרה זה, לא תהיה כל הגבלה על תוקפו של הצו והוא עשוי להימשך עד לפריעת החוב.

 כיצד ניתן לערער על הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ?

ישנן מספר דרכים עיקריות להגיש ערעור על צו עיכוב יציאה מהארץ. הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא כי לא בכל מקרה הזכות לערעור קיימת באופן אוטומטי וישנם מקרים בהם הערעור יותנה בקבלת רשות לערער.

בכל תיק הקשור לדיני משפחה, כמו מזונות או הסדרי חובות במסגרת הסכם גירושין, למשל, הזכות לערעור תהיה אוטומטית. במקרים רבים, גם בתיקים בתחום אחר תינתן הזכות לערעור באופן אוטומטי גם כאשר החייב מוגבל באמצעים וגם כאשר השתמט מפריעת חובותיו. על מנת לברר מעבר לכל ספק כי הזכות לערעור אוטומטית במקרה שלך, חשוב להיוועץ באיש מקצוע בתחום ולקבל את כל המידע המשפטי על מנת להבטיח כי בקשתך לערעור תתקבל.

רשות לערעור

במידה ונדרשת בקשת רשות לערעור על מנת לערער על צו עיכוב היציאה מהארץ, יש להגישה לבית המשפט המחוזי במקום מגורי החייב. כדי להבטיח כי הבקשה מנוסחת היטב ועומדת בכל הדרישות והתקנות הרלוונטיות, רצוי לנסחה בליווי עורך דין המתמחה בתחום ובעל ניסיון בהגשת ערעורים מסוג זה.

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 02-5025544

מה עוד כדאי לדעת?

הגשת הערעור לא מהווה עיכוב הליכים. על מנת לעכב את הוצאת הצו, יש לצרף לבקשת הערעור טופס בקשה לעיכוב הליכים לרשם ההוצל"פ או ישירות אל בית המשפט יחד עם בקשת הרשות לערעור. ללא אישור לעיכוב ההליכים, לא ניתן יהיה לצאת מהארץ, גם אם הוגש ערעור.

תיקי הוצאה לפועל דורשים התייחסות רצינית

ניהול החוב בצורה אחראית וראויה תאפשר לך להימנע מאי נעימויות רבות. אין ספק כי סיוע משפטי יסייע לך להתמודד עם הגבלות נגדך, כולל עיכוב יציאה, אך יתרה מכך – סיוע משפטי בזמן יאפשר לך להסדיר את חובך עוד קודם לכן מבלי להגיע למצבים אלו מלכתחילה. לכן, על מנת לנהל את חובך באופן מיטיב, יש ליצור קשר באופן מידי עם עורך דין שמעון האן.

 

כל הזכויות בתוכן זה שמורות לשמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון

אין לראות את האמור כייעוץ משפטי, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *