עורך דין הוצאת דיבה

בעידן הדיגיטלי של ימינו, כל אחד עלול למצוא את עצמו נפגע מהוצאת דיבה או מואשם בהשמצה. מהי הוצאת דיבה על פי החוק הישראלי? מה תפקידו של עורך דין הוצאת דיבה? ומה חשיבות הייצוג המשפטי מטעמו עבור תובעים ונתבעים בתביעות דיבה ולשון הרע? בכתבה הבאה נענה על השאלות הללו בהרחבה.

 

מהי הוצאת דיבה על פי החוק הישראלי?

על פי חוק איסור לשון הרע תשכ"ה 1965, אדם שמפרסם לשון הרע על חברו, בכתב, בעל פה או בכל דרך אחרת, עלול להיחשב כאשם בעוולת הוצאת דיבה, המהווה עוולה אזרחית ועבירה פלילית כאחד.

לשון הרע מוגדרת בסעיף 1 לחוק כ"דבר שפרסומו עלול:

  1. להשפיל אדם בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם;
  2. לבזות אדם בשל מעשים, התנהגות או תכונות המיוחסים לו;
  3. לפגוע באדם במשרתו, אם משרה ציבורית ואם משרה אחרת, בעסקו, במשלח ידו או במקצועו;
  4. לבזות אדם בשל גזעו, מוצאו, דתו, מקום מגוריו, גילו, מינו, נטייתו המינית או מוגבלותו".

 

הגדרה זו מקימה עילת תביעה נזיקית נגד המפרסם כמו גם אפשרות לפתיחת הליכים פליליים שהעונש בצידם יכול להגיע לשנת מאסר. על כן, מי שסבור שנפגע מהוצאת דיבה, או שחושש מתביעת דיבה אפשרית נגדו – חשוב שיפנה להתייעצות עם עורך דין לשון הרע, בהקדם האפשרי. זאת כדי לברר את מכלול האפשרויות ולקבל המלצה על הצעדים הנכונים לנקוט, אם בדרך של פעולה משפטית או דווקא בניסיון להגיע להסדר מוקדם בין הצדדים ולהימנע מהתדיינות בבית המשפט.

זקוקים לסיוע של עורך דין הוצאת דיבה? פנו כעת לייעוץ במשרד עו"ד שמעון האן.

 

מה תפקידו של עורך דין הוצאת דיבה?

הוצאת דיבה היא פרסום של תוכן כוזב שפוגע בשמו הטוב של אדם, בתדמיתו או במוניטין שלו. בעידן הדיגיטלי של ימינו, כאשר המדיה החברתית והאינטרנט מאפשרים הפצה מהירה ונרחבת של מידע, סוגיית הוצאת הדיבה הפכה רלוונטית מתמיד. אנשים רבים מוצאים את עצמם חווים עוגמת נפש רבה בעקבות הוצאת דיבה, או לחילופין חוששים מתביעות דיבה בעקבות פרסומים שלהם. תפקידו של עורך דין הוצאת דיבה הוא לסייע למיוצגיו להבין כיצד ניתן להגיש תביעת דיבה או להתגונן מפניה, ומהי תחולתן של הוראות חוק איסור לשון הרע בנסיבות המקרה הספציפי שלהם.

 

על חשיבותו של עורך דין הוצאת דיבה להגנה על האינטרסים שלכם בתביעת לשון הרע

בשל מורכבות הדין והניואנסים בפסיקת בתי המשפט בארץ בתיקי דיבה ולשון הרע, מומלץ לכל מי שנפגע מהוצאת דיבה או חושש מתביעה כזו, להיוועץ בעורך דין מיומן ומנוסה בתחום.

עורך דין להוצאת דיבה יוכל:

  • לבחון את נסיבות המקרה ולקבוע אם אכן מדובר בהוצאת דיבה על פי ההגדרה המשפטית.
  • להעריך את סיכויי התביעה או הסיכונים בהתגוננות מפני תביעה, בהתאם להלכות הפסוקות.
  • להמליץ על הצעדים הנכונים, כגון פנייה מקדימה לצד השני לצורך הסרת הפרסום ופיצוי, או הגשת תביעה בערכאות.
  • לנהל משא ומתן מול הצד השני במטרה להגיע לפשרה, הסדר או התנצלות פומבית.
  • לייצג את הנפגע בהליכים המשפטיים בצורה המיטבית בכדי להשיג את התוצאות הרצויות.

למותר לציין כי בחירת עורך דין מנוסה המתמחה בדיני לשון הרע חשובה מכיוון שתחום זה מחייב היכרות עמוקה עם הפסיקה ועם הפרקטיקות המקובלות. עורך דין כזה יוכל גם להעריך נכונה את הסיכונים וסיכויי ההצלחה בתביעה או בהגנה, ולהמליץ על הדרך הטובה ביותר לפעול.

 

מדוע פנייה לייצוג משפטי מול עורך דין הוצאת דיבה חיונית לנתבעים בתביעות דיבה?

כאשר אדם מאוים בתביעת דיבה או מקבל מכתב התראה מעורך דין של נפגע פוטנציאלי, חשוב מאוד שלא להגיב בפזיזות אלא לפנות לייעוץ משפטי. עורך דין המתמחה בהוצאת דיבה ימליץ על אסטרטגיית התגוננות נכונה, גם לפני שמוגש כתב תביעה. במקרים רבים ניתן להגיע להסדר מוקדם עם הגורם העומד מאחורי המכתב, ולהימנע מהסתבכות משפטית.

במקרה שמוגשת בכל זאת תביעה, על הנתבע להיזהר שלא לנקוט צעדים שיחמירו את מצבו, כגון חזרה על הפרסום הפוגעני בתגובה לתביעה. עליו לפעול בהתאם להנחיות של עורך הדין המייצג אותו, כדי להתגונן בצורה המיטבית ולצמצם את הסיכון לחיוב בפיצויים ובהוצאות משפט מוגדלות.

 

לסיכום

הוצאת דיבה היא עוולה משפטית חמורה שעלולה לגרום לנזקים כבדים. בין אם נפגעתם מפרסום משמיץ או שאתם חוששים מתביעת דיבה נגדכם, חשוב להיוועץ בהקדם עם עורך דין מנוסה ומקצועי שמתמחה בתחום דיני לשון הרע. עורך דין שמעון האן הוא מומחה מוביל בתחום הנזיקין ובתיקי הוצאת דיבה, בעל ניסיון רב בליטיגציה ויכולת מוכחת להשיג תוצאות מצוינות ללקוחותיו. 

אל תהססו ליצור עם משרדנו קשר לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית, כדי לקבל מענה על שאלותיכם וייצוג משפטי איכותי שישמור על האינטרסים ועל השם הטוב שלכם.

לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות – התקשר עכשיו אל משרד עו"ד ונוטריון שמעון האן.

 

שאלות ותשובות:

כדאי לפנות לעורך דין דיבה ולשון הרע בשני מקרים עיקריים – אם נפגעתם מפרסום משמיץ ושקרי אודותיכם, או אם קיבלתם איום בתביעת דיבה בעקבות פרסום שלכם. בשני המצבים יש חשיבות לקבלת ייעוץ משפטי מוקדם כדי לדעת מהן האופציות ואיך לפעול נכון. ככל שפונים לעו"ד מוקדם יותר, כך גדלים הסיכויים למזער נזקים ולהגיע לפתרון יעיל של הבעיה.

לא כל ביקורת או פרסום שלילי מהווה בהכרח הוצאת דיבה האסורה על פי חוק. כדי שייחשב כהוצאת דיבה, על הפרסום להיות כוזב, מזוהה עם אדם או ארגון ספציפי ומופץ ברבים. בנוסף, החוק מכיר בהגנות שונות כמו אמת דיברתי, תום הלב ופרסומים מותרים. לאור מורכבות הנושא, רק עו"ד המתמחה בתחום יוכל לקבוע אם פרסום עומד בהגדרה המשפטית של הוצאת דיבה בהתאם לנסיבות.

במסגרת תביעה אזרחית על הוצאת דיבה ניתן לתבוע שני סעדים עיקריים: צו מניעה שיורה על הסרת הפרסום הפוגע וכן פיצוי כספי בגין הפגיעה בשמו הטוב של תובע. סכום הפיצוי ללא הוכחת נזק יכול להגיע עד ל-80,000 ש"ח ואף ל- 160,000 ש"ח בהוכחת כוונת זדון מצד המפרסם. יתרה מכך, עם הוכחת נזק ממשי ניתן לקבל פיצוי גבוה אף יותר. במקרים חמורים במיוחד ניתן גם להגיש תלונה פלילית נגד המפרסם.

למעשה, מרבית תביעות הדיבה מסתיימות בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט, ורק מיעוטן מגיע לכדי פסק דין בתום ההליך המשפטי. הסדר פשרה מאפשר לצדדים לחסוך זמן, כסף וחשיפה ציבורית, ולהגיע לסיום מהיר יותר של הסכסוך. תפקידו של עורך הדין הוא לנהל משא ומתן אפקטיבי ולגבש את תנאי הפשרה האופטימליים עבור הלקוח, כגון הסרת הפרסום, פרסום התנצלות והשגת פיצוי הולם על הנזק שנגרם.

 

עורך דין הוצאת דיבה
עורך דין הוצאת דיבה
Picture of שמעון האן

שמעון האן

היכרות עם משרד עו"ד האן בראשות עו"ד שמעון האן. הצוות שלנו עוסק בטיפול בתיקי לשון הרע בצורה המקצועית ביותר. יש לנו את הכישורים והניסיון לייצג לקוחות בכל הרמות של הליכי לשון הרע. מלשון הרע ,הוצאת דיבה ובריונות ברשת, ראינו הכל. הרקורד שלנו מדבר בעד עצמו, עם שורה של ניצחונות עבור הלקוחות שלנו.

אבל אנחנו לא רק מומחי לשון הרע; אנחנו גם מקצוענים במשפט אזרחי-מסחרי. הצוות שלנו יודע את הדברים שלו בכל הנוגע לעסקאות מורכבות, נדל"ן, חוזים ועוד. בנינו מוניטין של מצוינות, ומושכים לקוחות גדולים בארץ ובחו"ל.

במשרד עורכי הדין האן, אנו מאמינים שלכולם מגיע ייעוץ וייצוג משפטי מהשורה הראשונה. המגע האישי והמקצועיות הבלתי מעורערת שלנו מייחדים אותנו. כשאתה בוחר בנו, אתה מקבל תומכים עזים שילחמו על זכויותיך, במיוחד במקרים של לשון הרע. סמוך על משרד עורכי הדין ונוטריון שמעון האן עבור כל הצרכים המשפטיים שלך.

עורך דין שמעון האן
לקבלת ייעוץ ללא עלות!

מלאו את הפרטים ועורך דין שי סולטן יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

חוות דעת
Moran-Lee Kogan
Moran-Lee Kogan
משרד תותח על! יחס אישי וסופר מקצועי
Kobi Halifa
Kobi Halifa
שמי נטלי חליפה קיבלתי שירות מעו"ד נמרוד האן טיפל בי בצורה הכי טובה מדוייקת עם המון איכפתיות ממליצה בחוםם
אור רחמני
אור רחמני
ממליצה בחום!!!הייתי קרוב ל10 שנים בחובות להוצאה לפועל עד שהכרתי את שמעון.שמעון עזר לי לסגור חוב עצום במחיר מצחיק.מעבר למקצועיות המדהימה מדובר בבנאדם מדהים,ישר והגון!תודה רבה כל הכל אין כמוכם בעולם!!
בשמת רוטליין
בשמת רוטליין
פניתי לעו״ד נמרוד האן במצוקה ותסכול קשים, נמרוד קודם כל הקשיב לי במלוא תשומת הלב, הכיל והרגיע אותי מהשניה הראשונה.נתן לי תחושה שאיכפת לו מהמקרה שלי על אף אינספור המקרים ששומע כל יום.דאג להסביר לי על כל ההליך בפרטי פרטים וכמובן פתר לי את הבעיה ! מומלץ בחום רב;)
Eliav Bar-El
Eliav Bar-El
משרד מקצועי ומוערך! מאד מלווים ועוזרים. ממליץ בחום!
רחל רבינוביץ
רחל רבינוביץ
משרד מדהים, אנשים מוכשרים אחד אחד. ממליצה בחום!
אברהם מרציאנו Avraham Marziano
אברהם מרציאנו Avraham Marziano
הדבר החשוב ביותר הוא אנושיותתודה רבה לכם על טיפול מסור ואכפתי, תמיד כאן לייעוץ והכוונה, לא דוחים אותך ומספרים סיפורים אלא עושים עבודה מקצועית ויסודיתממליץ בחום
עדי טדגי
עדי טדגי
תודה ענקית על יחס אישי שירות אדיב ומקצועי ביותר!
צביקה אברמוב
צביקה אברמוב
יחס אישי גבוהה לאורך כל התהליך תודה רבה
אבי טולדנו
אבי טולדנו
מקצוענים! חדים!סבלניים וחדורי מטרה, זמינים בכל שעה.אין מה להוסיף. ממליץ מאוד...
Osher Bogala
Osher Bogala
שירות מעולה מעדכנים מהר ועובדים מעולה
Martin Bartos
Martin Bartos
I can only recommend Nimrod services. His approach, performance and professionalism was astonishing.
עדיה נגר
עדיה נגר
צוות מקצועי ומסור, זמינות גבוהה.סבלנות אין סופית ובפרט לעו״ד נמרוד האן.
Gali Tal
Gali Tal
פניתי למשרד של שמעון בבקשה למכתב התראה דחוף. נמרוד, בנו של שמעון פנה לי אלי חזרה כבר באותו היום והיה מוכן לחכות בשביל עד מאוחר כדי שנוכל לתקתק את המכתב. עברנו על הטפסים ביחד.מאוד מקצועיים, זמינים והסבירו לי הכל. מאוד נהנתי לעבוד עם נמרוד ונהנתי להרגיש שבאמת מתייחסים לבעיה שלי ועושים מה שדרוש כדי לטפל בה. תודה❣️
Rami Parham
Rami Parham
נמרוד האן הוא בחור מקצועי ואדיב והיה לי תענוג לעבוד איתו!!
רחלי פוצצו
רחלי פוצצו
יישר כוח! שמעון האן עורך דין אחד ויחיד!תודה על הביטחון והטיפול המסור!
netanel neti
netanel neti
יחס אישי , מקצועיות , ויכולת ייצוג נדירה. ממליץ בחום
Ella Hoffman
Ella Hoffman
This law firm is not only professional, but they are kind and experts in their fields. I highly recommend!
Amit
Amit
מקום שהפך להיות בית למקרים משפטיים.מקצועיים, תמיד עוזרים, נותנים את הנשמה בכל קייס.ומחירים הרבה יותר הוגנים משאר עורכי הדין שהשוואתי.אל תסגרו עורך דין לפני שאתם מקבלים מהם הצעת מחיר!!!תודה רבה (:
Nir Shiloni
Nir Shiloni
שמעון האן איש אמת עו"ד בחסד ויהודי טוב לבמקצוען אמיתי תענוג לעבוד יחד💪😄👌וגם רויטל מרוקו על הכיפאק
Miriam Fekete
Miriam Fekete
ממליץ בחום! לא תמצאו עו"ד מסור יותר, שכל מה שמעניין אותו הוא 'אתם', ורק אתם!
הביקורות הבאות
js_loader

מצאתם את מה שחיפשתם? שתפו בקליק

עורך דין שמעון האן

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-803-6102 

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 33 ביקורות
×
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לשוחח עם עו"ד שמעון האן, אשמח לקבל פרטים.