הלל 18, קומה 2

מרכז העיר ירושלים

972-2-5025544+

תמיד זמינים בשבילכם

ראשון - שישי 08:00 - 16:00

שעות פעילות

עורך דין הוצאה לפועל בתל אביב

עורך דין הוצאה לפועל בתל אביב

במידה ונקלעתם לקשיים כלכליים וצברתם חובות כספיים היוצרים מתחים נפשיים וחשש כי בעוד רגע מישהו ידפוק על דלת ביתכם ויבקש הסברים, הרי שזהו בדיוק הזמן לפנות לעורך דין הוצאה לפועל מוסמך ומנוסה שידאג לשנות את תמונת המצב ויהפוך אותה לחיובית עבורכם. המונח או צמד המילים "הוצאה לפועל" יוצר קונוטציה שלילית ותחושת חוסר אונים וחשש מפני העתיד לבוא. המחשבה כי גובים מטעם גורמי האכיפה יגיעו לביתכם, שהינו המקום הפרטי והבטוח שלכם, ויעקלו את רכושכם האישי, עלולה לגרום לכם לפעול באופן פזיז ושגוי. קבלת ייעוץ וליווי משפטי מקצועי מידי עורך דין הוצאה לפועל בתל אביב תסייע בידכם לסיים את הליך ההוצאה לפועל במינימום של נזקים ופגיעה וזאת כאשר שני הצדדים מגיעים לתוצאה הרצויה מבחינתם.

כיצד לצלוח את תקופת המשבר ולצאת לדרך חדשה?

עורך דין המתמחה בתחום הוצאה לפועל מכיר מיטב את כל האותיות הקטנות בחוק, בקיא בסעיפים השונים ובעל יכולת למצוא פתרונות יעילים ויצירתיים שיאפשרו להגיע לסוף טוב ולצאת מהתסבוכת המורכבת המעיבה על חייכם. התנהלות תחת חובות כספיים ואיום של הוצאה לפועל, מקשים לקיים אורח ושגרת חיים נורמליים ותקינים. על מנת לשנות את המצב, חשוב שלא להתמודד עם המצב הבעייתי בכוחות עצמכם, אלא לקבל סיוע משפטי מקצועי. ליווי של עורך דין מנוסה יעניק לכם תחושת ביטחון שהינה בעלת חשיבות ומשמעות רבה על מנת לצלוח את התקופה המשברית ולצאת לדרך חדשה ומוצלחת יותר. התמודדות נכונה עם הליכי הוצאה לפועל נועדה לאפשר לכם לפתוח דף ופרק חדש בחיים ולשוב לנהל שגרת חיים נורמלית.

מה כוללים שירותי עורך דין הוצאה לפועל בתל אביב?

עו"ד הוצאה לפועל מתמחה בייצוג חייבים בהליכי פשיטת רגל, חדלות פירעון והוצאה לפועל. הליווי המשפטי כולל ייצוג בבית המשפט וניהול משא ומתן מול גופים פרטיים וחברות. כאשר נפתח תיק הוצאה לפועל כנגד אדם החייב כספים, הרי שההמלצה הברורה והחד משמעית היא לא להתעלם מהבעיה. במידה וקיבלתם אזהרה לפני פתיחת תיק הוצאה לפועל, עליכם לפנות לעורך דין מומחה וזאת במטרה לברר לגבי הצעדים שיש לנקוט בהם על מנת לצלוח את ההליך בצורה הטובה ביותר. חשוב לדעת, כי הריביות בהוצאה לפועל גבוהות במיוחד ועלולות לגרום לחוב לתפוח בסכומים ההולכים וגדלים משנה לשנה. ככל שתפעלו מהר יותר, כך תוכלו לחסוך לעצמכם עשרות ואף מאות אלפי שקלים וכן להימנע מהליכי עיקול.

דרכי ההתמודדות של חייבים בהוצאה לפועל

תיק בהוצאה לפועל נפתח במקרים בהם ניתן כנגד אדם פסק דין לתשלום, כאשר נמסרו שקים שחזרו או שניתנו שטרי חוב שהוגשו לביצוע בלשכת ההוצאה לפועל. ישנם מצבים בהם תיקי הוצאה לפועל נפתחים גם לצורך מכירת כלי רכב או דירות וכן לשם העברת תשלומי מזונות. לאחר שנמסרה לחייב הודעה על פתיחת תיק הוצאה לפועל נגדו, הרי שעומדת לו הזכות להגיש בקשה או הודעה מתאימה בלשכת ההוצאה לפועל וזאת על מנת להתגונן מול התיק שנפתח. אפשרות נוספת היא קבלת שהות לניהול משא ומתן עם "הזוכה" שפתח את התיק כנגדכם.

הליך הגבייה – הטלת מגבלות וסנקציות כנגד החייב

הזוכה בתיק הוצאה לפועל יכול לבקש לנקוט בכמה הליכים נגד החייב וזאת על מנת לגבות את חובו. הצעדים הננקטים בהליכי הוצאה לפועל כוללים: עיקול משכורת, הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ, עיקול חשבון הבנק, הגבלה על אחזקת והוצאת רישיון נהיגה ודרכון, עיקול מיטלטלין במקום מגוריו של החייב, מניעת החזקת שקים וכרטיסי אשראי ועוד.

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 02-5025544

איחוד תיקים ופריסת החוב

בעבר, אדם שנפתחו כנגדו שני תיקי הוצאה לפועל או יותר, היה יכול לבקש לפתוח בהליך איחוד תיקים. בעיקרון, הליך זה בוטל בשל כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון. כיום, חייב יכול אמנם להגיש בקשה לאיחוד תיקים, אך הוא יידרש לשלם סכום של 3% מכל החובות מדי חודש ומדובר בתשלום שרובם של החייבים לא יכולים לעמוד בו. הפתרון השכיח יותר כיום עבור חייבים, הינו פנייה להליך חדלות פירעון על מנת להביא לסילוק החובות אחת ולתמיד וזאת בהתאם ליכולותיהם הכלכליות. אפשרות נוספת העומדת בפני החייב הינה הגשת בקשה, בכל תיק בנפרד, לחקירת יכולת ולפריסת החוב למספר שנים בודדות וזאת במידה והוא עומד בתשלומים החודשיים. ה"זוכה" שפתח את התיק בהוצאה לפועל אינו יכול לנקוט בהליכים או להטיל סנקציות באופן ישיר כנגד החייב, אך הרווח שלו יתבטא בכך שהחוב ילך ויתפח בשל הריבית הגבוהה.

באילו נסיבות נפתח תיק הוצאה לפועל?

בכל מקרה בו אדם צבר חובות בגובה של מאות אלפי שקלים, הרי שעליו לשקול פנייה לפתיחת הליך של חדלות פירעון וזאת משום שהשקעת כספים לצורך התגוננות בתיקים תרד לטמיון. החלטה בדבר פתיחה בהליך חדלות פירעון או נקיטה בכל צעד אחר, חייבת להתבצע בשיקול דעת ולאחר התייעצות עם עורך דין הוצאה לפועל בתל אביב. יש לציין, כי חייב שנפתח נגדו תיק הוצאה לפועל בתחום המזונות, רשאי ויכול להגיש בקשה לביצוע חקירת יכולת וזאת על אף שנקבעו לו כבר מזונות בבית המשפט או בבית הדין הרבני.

לאחר מסירת ממצאי חקירת היכולת והתחלת העברת התשלומים, הליכי ההוצאה לפועל כנגד החייבים במזונות יעוכבו או יבוטלו. לאדם שנפתח נגדו תיק בגין שיק שחזר או בוטל, עומדת הזכות להגשת התנגדות או לביצוע השטר במטרה לעצור את הליך ההוצאה לפועל. חשוב לזכור, כי חייבים רבים מגישים התנגדות ללשכת ההוצאה לפועל וזאת בשל שיקים שלהם שזויפו ונחתמו על ידי גורם אחר. במקרים מסוג זה, ההליך יועבר מההוצאה לפועל לבית משפט שהינו בעל סמכות לדון בהתנגדות.

חקירת יכולת והגעה להסדר בדרך לפתיחת פרק חדש בחיים

באופן כללי, חייב העומד כנגדו חוב של כמה עשרות אלפי שקלים, טוב שיגיש בקשה לחקירת יכולת או שיגיע להסדר עם הזוכה בתיק. עבור חייבים להם יש חובות של מאות אלפי שקלים, מומלץ לפנות להליך חדלות פירעון, אולם בכל מקרה יש להתייעץ עם עורך דין מוסמך ומנוסה בתחום על מנת לקבל את ההחלטה הטובה והנכונה ביותר בהתאם לנסיבות האישיות והספציפיות של החייב. במידה ואתם חווים קשיים כלכליים וצברתם חובות גבוהים ללא יכולת להחזירם, הרי שהליך פשיטת רגל או חדלות פירעון מהווה את אחד הפתרונות לצאת ממצב הביש. הליך זה נועד לסייע לכם להשתקם כלכלית ולפתוח דף חדש בחיים. לשם כך, רצוי לקבל ליווי מקצועי, מידיו של עורך דין הוצאה לפועל בתל אביב, שיסייע בידכם למקסם את ההקלות שניתן להשיג עד לקבלת הפטר.

חוק והליך חדלות פירעון

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי נחקק כחלופה לפקודת פשיטת רגל. החוק חוקק על מנת להקל על חייבים בהחזרת חובותיהם ולסייע להם להשתקם כלכלית. החוק החדש מכיל שינויים המבטאים התייחסות וזווית ראייה משפטית שונה שנועדה לאפשר לחייב להגיע להפטר וזאת בשילוב של כלים שיקומיים. התמודדות עם הליך הוצאה לפועל באמצעות הגשת בקשה לחדלות פירעון רלוונטית עבור מי שאינו יכול להחזיר את חובותיו במועד או שהיקף החובות שלו גבוה משווי נכסיו. פתיחה בהליך חדלות פירעון חייבת להתבצע בליווי עורך דין מומחה, כאשר ההליך כולל בדיקה של המצב וההתנהלות הכלכליים שהביאו את אותו אדם לסיטואציה הבעייתית. לאורך תקופה זו, מוטלות הגבלות שונות על החייב שנועדו למנוע היווצרות והצטברות חובות נוספים.

צו שיקום כלכלי וחתירה לקבלת הפטר

השלב הבא בהליך חדלות פירעון הינו הוצאת צו לשיקום כלכלי. משמעות הצו הינה כי הנכסים של החייב ישמשו לשם פירעון החוב, בנוסף מוגדר סכום חודשי שישולם על מנת להחזיר את החוב. על מנת לסיים הליך הוצאה לפועל באופן סופי יש לחתור לקבלת הפטר מכלל החובות. במידה ולחייב יש הכנסה המספיקה לצרכיו הבסיסיים והחיוניים בלבד ואין בבעלותו נכסים, הרי שהוא יכול להגיש בקשה לקבלת הפטר מהחוב לאחר תקופה המנויה בחוק. תפקידו העיקרי של עורך דין הוצאה לפועל הינו לתכנן נכון את ההליך ולבדוק את התאמת הלקוח לצעדים שיינקטו. בתחילת הדרך, יש לבחון האם יש טעם להליך וזאת משום שהוא כרוך בכינוס נכסים של החייב ומימושם לצורך פירעון החובות. ישנם פתרונות נוספים להליכי הוצאה לפועל כגון ניהול מו"מ עם הנושים במטרה להפחית את גובה החוב ולהחזיר אותו בפריסת תשלומים רחבה.

החשיבות והיתרונות בקבלת ייצוג משפטי בתיקי הוצאה לפועל

הייצוג המשפטי בתיקי הוצאה לפועל נועד לבדוק בצורה מקצועית, מעמיקה ויסודית את תהליך כניסת הלקוח לחובות, למצוא צידוקים להצטברותם ולהוכיח חוסר יכולת ואפשרות של הלקוח לפרוע אותם. הטיפול בתיקי הוצאה לפועל מחייב מילוי של תצהירים מורכבים שרק עו"ד מנוסה בתחום הינו בעל הידע כיצד יש למלאם ומה יש להצהיר בהם. מילוי נכון של הטפסים ומסירת התצהירים בצורה מקצועית, תסייע ללקוח להשיג הקלות, צו תשלומים נוח ונמוך ככל הניתן ובסוף הדרך גם הפטר מלא. עורך דין מומחה בתיקי הוצאה לפועל הינו בעל ניסיון במחיקת חובות גם במקרים מורכבים ובשיקום כלכלי של הלקוח. ההליך דורש כוחות ומשאבים נפשיים רבים, עידוד ותמיכה ומכאן החשיבות הרבה בקבלת הסיוע והליווי המשפטיים, המקצועיים והאישיים.

ייצוג חייבים ונושים והתנהלות נכונה מול לשכת ההוצאה לפועל

ייצוג חייבים ונושים בהליכי הוצאה לפועל הינו שירות משפטי חשוב וחיוני במיוחד וזאת בשל המורכבות בניהול ההליך ובהתמודדות מול הרשויות. על מנת להשיג עבורכם את התנאים הטובים ביותר להחזר החוב, יש צורך בידע וניסיון מקצועיים עשירים, בקיאות ומומחיות בתחום. הוצאה לפועל הינו גוף הממונה ואחראי על הליך הביצוע של פסקי דין ושטרות חייבים שלא שולמו. התנהלות מול גוף שכזה מצריכה היכרות מעמיקה עם הנהלים ורזי החוק, שכן הליך של גביית חובות איננו בנוי כמקשה אחת ויש צורך להתאים באופן אישי, ספציפי ומדויק את אופן הייצוג וניהול ההליך עבור כל לקוח בהתאם לנסיבות.

קיום פסק הדין באמצעות הוצאה לפועל

ישנם מקרים רבים בהם בית המשפט פוסק לטובת התובע, אולם הנתבע שמחויב בתשלום כספי, אינו משלם את חובו. במקרים אלה, הדרך להבטיח ולוודא קיום פסק הדין הינה באמצעות ההוצאה לפועל. במידה ולקוח זוכה לא מקבל את כספו לאחר 30 יום ממועד מתן פסק הדין, הרי שייפתח תיק הוצאה לפועל כנגדו ותישלח אליו אזהרה. ההודעה הנשלחת לחייב אומרת כי במידה ואין ביכולתו לעמוד במלוא תשלום החוב, הרי שעליו להתייצב בלשכת ההוצאה לפועל לצורך ביצוע חקירת יכולת ופריסת החוב לתשלומים בהם הוא יוכל לעמוד. במידה והחייב לא יתייצב בהוצאה לפועל, הרי שהוא ייחשב כמשתמט מתשלום חוב ויופעלו נגדו סנקציות והגבלות שונות.

 

האפשרויות לסיום הליך הוצאה לפועל וסגירת התיק

הליך הוצאה לפועל יכול להסתיים בפשרה או כאשר החייב ישלם את חובותיו במלואם. ייצוג של חייב כולל שימוש בשיטות וכלים משפטיים דוגמת אפשרות ל"טענת פרעתי" שהמשמעות שלה היא כי הכסף שולם אולם מסיבות כאלה ואחרות לא עודכן. במקרים בהם החוב קיים וכנגד החייב עומדים כמה תיקים, הרי שניתן להגיש בקשה לאיחוד תיקים. משמעות ההליך הינה שהחייב מעביר תשלום חודשי קבוע המחולק בין כל הנושים. הגעה להסדר חוב מאפשרת לחייב להחזיר את החוב בהדרגה, אולם יש להביא בחשבון כי החוב צובר ריבית והצמדה. ההוצאה לפועל קובעת את מועדי תשלום החוב ומי שאינו עומד בהם ייחשב כחייב מוגבל באמצעים. במקרה שכזה, החייב יזומן לחקירת יכולת בלשכה בה מנוהל התיק וזאת על מנת לקבוע לו הסדר תשלומים בפריסה רחבה יותר. הליווי המשפטי בידי עורך דין הוצאה לפועל בתל אביב מסייע להגיע להסדר תשלומים בהתאם ליכולות של הלקוח ומספק לו אפשרות לשוב לשגרת חיים נורמלית, לנהוג ולעבוד ללא הגבלות למעט איסור יציאה מהארץ.

שילוב בין יכולת מקצועית וגישה אישית ואנושית

ייצוג חייבים בהליך הוצאה לפועל דורש רגישות והבנה לגבי המצב האישי והנפשי המורכב של הלקוח. עורך הדין יעשה שימוש בכל הכלים והאמצעים העומדים לרשותו על פי חוק וזאת במטרה שהחייב יוכל להמשיך בחייו ללא מגבלות או תחת מגבלות מינימליות בלבד. האינטרס לגביית החוב וסגירת התיק בהוצאה לפועל הינו משותף לחייב ולעורך הדין המייצג אותו ומכאן ששיתוף פעולה שכזה עשוי להועיל ולהיות אפקטיבי. הליווי נמשך לאורך כל הדרך עד לסגירת התיק וקבלת הפטר וזאת תוך שמירה על קשר אישי ומתן עדכונים ללקוח לגבי כל שינוי החל בתיק ובסטטוס שלו. תיק הוצאה לפועל עשוי להיפתח גם נגד אנשים מהשורה שאין להם כוונה פלילית או עבריינית. הליכי הוצאה לפועל ייפתחו במצבים של: אי עמידה בתשלומי משכנתא או מזונות או במקרה בו אדם מסר צ'ק שחזר או לא כובד. במקרים אלה, ישנה חשיבות רבה לעצור את ההליך במהירות האפשרית ולא להתעלם או לדחות את החוב. ללא הגעה להסדר מוסכם, החוב יצבור ריבית והצמדה ויתפח לממדים שיהיה קשה לעמוד בהם.

הניסיון והמומחיות שלנו הם המפתח לניצחון שלכם!

משרד עו"ד שמעון האן מספק שירותים משפטיים מקצועיים במגוון רחב של תחומים בהם: הוצאה לפועל, מקרקעין, דיני ירושות וצוואות, חדלות פירעון ועוד. למשרדנו הניסיון וההתמחות במתן ייעוץ, ליווי וייצוג איכותי ויעיל לחייבים בהליכי הוצאה לפועל על מנת להגיע להסדר בתנאים הטובים ביותר ולאפשר ללקוח לשוב לשגרת חיים תקינה לא מגבלות, עיקולים ושעבודים. אנו פועלים במרכז העשייה המשפטית במדינת ישראל ושומרים על קשרים ארוכי טווח עם לקוחותינו. צוות המשרד ישמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם מענה משפטי בסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר וזאת תוך הקפדה על יחס אישי, אמינות וחתירה ללא לאות עד להשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר.

 

ט.ל.ח

אין לראות באמור כייעוץ משפטי ו/או תחליף לו, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה.

 

כל הזכויות בתוכן זה שמורות לשמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון

אין לראות את האמור כייעוץ משפטי, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה.

 

מאמרים נוספים

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 02-5025544

Call Now Button02-5025544