הלל 18, קומה 2

מרכז העיר ירושלים

972-2-5025544+

תמיד זמינים בשבילכם

ראשון - שישי 08:00 - 16:00

שעות פעילות

עורך דין גביית חובות

בעולם המודרני בו אנו מתנהלים בעזרת כסף שהינו המשאב העיקרי לקיום אורח חיים ברמה טובה וגבוהה, לא ניתן להקל ראש בתהליכי גביית חובות. אנשים פרטיים, בעלי עסקים, חברות וארגונים מנהלים קשרים ומערכות יחסים כלכליים לאורך שנים ולעיתים,  מערכות היחסים הללו עלולות לעלות על שרטון, מה שמציף מחלוקות בין הצדדים שמעכבים העברת תשלומי כספים.

במצב שכזה, יכולים להיווצר חובות גדולים וככל שהחוב הינו משמעותי יותר ותקופת הפיגור והעיכוב בתשלום ארוכה יותר, כך יהיה ניתן לפעול בכמה ערוצים במקביל וזאת על מנת להביא את המחלוקת והסכסוך הכספיים לסיומן.  בתהליך של גביית חובות ניתן ורצוי להיעזר בשירותיו של עורך דין שמתמחה בגביית חובות ומהווה סמכות משפטית מקצועית בניהול תהליך גביה. קבלת ייעוץ וליווי משפטי בהליך של גביית חובות, מהווה צעד חשוב בדרך ליישוב במחלוקת וקבלת הכספים המגיעים לכם.

פעולות וצעדים שניתן לנקוט בהם בהליך גביית חובות

בעולם המשפט והחוק ישנה הדרגתיות שתלויה בחומרתן של העבירות, לפיה ובהתאם לה ניתן לפעול באמצעות כלים משפטיים.  הדרגתיות זו תקפה גם בתחום גביית החובות והיא באה לידי ביטוי בפעולות המבוצעות במטרה לגבות את החובות. בשלב הראשון, עורך דין גביית חובות ינסח מכתב התראה ויודיע לאדם החייב על קיומו של החוב ועל דרישה לקבלת  תשלום.

המכתב המנוסח בשפה משפטית כולל פרטים שונים: סכום החוב, מועד תחילת החוב והתאריך בו ינקטו  צעדי גבייה מתקדמים ונוקשים יותר. במקרה שאין מענה ושיתוף פעולה, יהיה ניתן לתבוע את בעל החוב ולנקוט בהליכים משפטיים עד למיצוי החוב.

המוצא האחרון הינו שהצד התובע, בסיועו עורך דין מומחה ומנוסה בתחום, יפנה להוצאה לפועל וידרוש לממש את החוב ע"י עיקול של נכסים וחשבונות בנק וכן על ידי עיקול ממון פיזי. ההדרגתיות מאפשרת לבעל החוב, בכל זמן ושלב בתהליך, למצוא מקורות מימון ולהחזיר את החוב וזאת מבלי שיהיה צורך לפנות לאמצעים קיצוניים בשלב הראשוני.

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 02-5025544

ליווי משפטי מידי עורך דין גביית חובות

גביית חובות הינה הליך מורכב  ולא נעים כלל לכל הצדדים. מדובר במשימה ומלאכה שחייבים לבצעה במטרה לשמור על הזכויות של התובע ולהגיע לסיום הסכסוך הפיננסי בין הצדדים. על מנת לעבור את התהליך בצורה ללא תקלות ובצורה  מסודרת ואפקטיבית, מומלץ לפנות ולשכור את שירותיו של עורך דין מומחה בגביית חובות.

עורך הדין ימליץ על דרכי ושיטות פעולה נכונות הנוגעות למקרה הספציפי והפרטי שלכם וילווה אתכם באופן אישי ואחראי ומתוך ניסיון ומיומנות עד למיצוי זכויותיכם וקבלת המגיע לכם בהתאם לחוק. פנייה לכל גורם שמעורב בתהליך הינה פנייה בנוסח משפטי שתציג אתכם כרציניים ומקצועיים ביותר ומכאן החשיבות בקבלת ליווי משפטי.

במקרים רבים, העובדה שעורך דין מוסמך שולח מכתב התראה שהינו בעל השלכות משפטיות משמעותיות עתידיות תגרום לחייב להילחץ והוא יהיה מוכן לסיים את הסכסוך. השפעת השירות של עורך דין מנוסה בגביית חובות על ההליך הינה משמעותית ואף קריטית ותהווה את ההבדל שבין קבלת הכספים המגיעים לכם ומיצוי זכויותיכם לבין ניהול מאבק וסכסוך ממושך והשקעת כספים, זמן ומשאבים רבים ויקרים ללא תוצאות עד למצב של ייאוש ותחושה של חוסר אונים ועוגמת נפש.

עקרונות בסיסיים בגביית חובות

 • חשוב לבצע בדיקת אשראי טרם הענקת תנאי תשלום ללקוח.
 • יש לערוך הסכם וחוזה חתומים, הסכם הזמנה ובקשה לאשראי כתובים עם תנאים
 • יש להנפיק חשבוניות מדויקות בהקדם 
 • יש ליצור קשר כבר ביום הראשון שחורג מהמועד של התשלום וזאת במידה והתשלום לא בוצע
 • יש לשמור על קשר טלפוני, בדואר או בדוא”ל בנוגע לחשבוניות שהמועד שלהן חלף
 • חשוב לזהות מתי יש לנקוט בצעדים מיוחדים ולפעול מול הארגון

במידה ובעל העסק או החברה מתמידים במאמצי הגבייה ועברו 90 יום ממועד העברת החשבונית, יש לנקוט בצעדים מיוחדים. בשלב זה ניתן להניח ששמעתם את כל התירוצים וחוויתם הבטחות שהופרו ולכן במידה והלקוח שלכם לא מסוגל לפתור בעיית התשלום שלו, יש להתחיל במאמץ  מיוחד ולנקוט בצעדים חריפים יותר על מנת להעלות את הסיכוי שהחוב ייגבה ושלא תבזבזו זמן, מאמצים ומשאבים מיותרים ויקרים במרדף אחר חובות.

דרכי הפעולה של עורך דין לגביית חובות

עורך דין גביית חובות מומחה ומנוסה פועל בהתייחסות לאירוע נקודתי, כאשר הלקוח נושא רק בעלויות הגבייה ושכר הטרחה של עורך הדין ישולם לאחר הגביה בפועל מהחייב – הנתבע. עורך דין לגביית חובות שמכבד את עצמו עושה שימוש בכמה שיטות וטקטיקות גבייה שניתן ליישם במטרה לקבל את החוב והתשלום. הליווי המשפטי מאפשר ללקוח להישאר ממוקד בעניינים השוטפים של ניהול העסק בעוד עורך דינו משקיע את המאמצים, הזמן והמשאבים במטרה לגבות חובות. ככל שתהליך הגבייה יתחיל מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי שההליך יצליח.

במקרים בהם מי שחייב לכם כספים נתן לכם אינספור תירוצים, הפר הבטחותיו, מתעלם מכם או אומר שאינו מסוגל לשלם את החוב עד שיתרחש אירוע דוגמת גיוס כספים ומשאבים למשל, זה הזמן לפנות לאיש מקצוע. בשלב שבו מועד הפירעון של החשבונית עובר את 90 הימים, לעורך הדין יש סיכויים גבוהים יותר להשיג את הכספים מאשר לכם. 

שיטות הפעולה האפקטיביות ביותר לגביית חובות

אין אזרח שרוצה למצוא עצמו רודף אחר בעלי חוב וכספים שמגיעים לו. גביית חובות מחייבת להשקיע משאבים רבים הן מבחינת זמן והן מבחינה כלכלית ומהווה נטל, מעמסה ועול כבדים שמונעים מכם מלהמשיך בחיי השגרה. ככול שהחוב הינו גדול יותר, כך יש לפעול בהקדם ובמרץ על מנת להגיע לסיום הסכסוך. אולם, לא בכל מקרה ניתן לדעת כיצד נכון לפעול ומהן הדרכים הלגיטימיות שבאמצעותן ניתן לקבל את הכספים שמגיעים לכם בתמורה לעבודה הקשה שהשקעתם.

פנייה לא פורמלית לבעל החוב לא תביא, ברוב המקרים, למענה ראוי והולם וחבים רבים פשוט מתעלמים מהפניות. משום כך,  עורך דין מומחה בגביית חובות מהווה כתובת מקצועית ואמינה לכל אדם שרוצה להתחיל בהליך של גבייה. 

עורך דין גביית חובות הינו בעל הידע המקצועי והסמכות המשפטית לפעול באמצעות כלים משפטיים בדרכים שונות ומגוונות על מנת לקבל את הכספים. בין הדרכים האפקטיביות ביותר לפעולה:

 • מכתב התראה – מכתב שנשלח לבעל החוב שמתאר את השתלשלות האירועים ועניינים עד למצב בהווה. במכתב ההתראה,  עורך הדין מציג את הדרישות הכספיות ואת העלויות הנלוות ומאפשר לבעל החוב לתת מענה למצב בתוך פרק זמן סביר. מכתבים התראה מניעים את החייב לפעול ומונעים את הצורך בשימוש בכלים ואמצעים משפטיים מורכבים יותר.
 • הליך של משפט אזרחי – במידה ובעל חוב מסרב לשלם, ניתן לפנות לבית משפט בהליך תביעה אזרחית. בהליך משפטי זה יוצגו הטענות של דורש התשלום וכן של בעל החוב, כאשר החלטתו של השופט תקבע את העתיד של החוב.
 • הליך הוצאה לפועל – כמוצא אחרון, ניתן לפנות להליך הוצאה לפועל על מנת לעקל נכסים של החייב ולסיים את הסכסוך.

יעילות ואחריות 

ההתמודדות מול בעלי חוב בתור חברה ובמיוחד בתור אנשים פרטיים הינה מאתגרת למדי ובשל חוסר הבנה ובלבול אתם עלולים לפעול בצורה פזיזה ושגויה. במידה ולא תנקטו בצעדי ההכנה הנדרשים והמתבקשים יהיה לכם קשה לקבל את הכספים שמגיעים לכם. בשלב זה, פנייה לעורך דין הופכת למשימה חשובה ומשמעותית ביותר ובמילים אחרות, על מנת להגיע לתוצאה האידיאלית בהליך המשפטי שלכם, עליכם לבחור באדם מנוסה, ומיומן בתחום. בנוסף, בקיאות  ברזי החוק במדינת ישראל הינה חשובה ביותר, שכן רק בצורה שכזו עורך הדין יגיע לתוצאה הרצויה ויוביל התיק בעניינכם לסיומו. עבודה איכותית ויעילה בתחום של גביית חובות היא זו המנצלת את כל ערכאות בהן ניתן לפעול משפטית.

קיצור הליכים בירוקרטיים

מתן שירות ללקוח הינו תחום ועולם תוכן רווי ועמוס אתגרים יום יומיים לכל חברה ובעל עסק. מתוך האתגרים הרבים עולה חשש מעיכוב בתשלום ומלקוחות העלולים לנסות לחמוק מהעברה של התשלום עבור העבודה. חייהם של עסקים רבים תלויים בתשלומים הללו ובהיעדרם, יהיה תזרים המזומנים של בית העסק דל, מה שקשה על פעילותו ועל הרווח של הבעלים בפרט.

טיפול בחובות הינו משימה חשובה עבור כל עסק וחשוב להשקיע את כל המשאבים במטרה להבטיח גבייה יעילה ותקינה מלקוחות. במקרה גביית החוב מלקוח הינה מהלך שדורש נקיטה בהליכים משפטיים, הרי שליווי וייצוג מקצועי של עורך דין הינו הכרחי וישפר את זמני הטיפול, ייעל את ההליך וייקצר פרוצדורות ובירוקרטיה. 

מדוע חשוב להתמיד בהליכי גביית חובות?

גביית חובות הינה תהליך שאנשים פרטיים, בעלי חברות ועסקים אינם מעוניינים לעבור. מדובר במצב בעייתי ולא נעים בו יש לפנות ללקוח על מנת שיסדיר התשלום בדרישות חוזרות ונשנות ובמקרים רבים לא תזכו לקבל מענה. החשיבות להתמיד בהליך של גביית חובות נובעת משלוש סיבות מרכזיות:

 • תפעול של העסק –  כבר סיפקתם ללקוח את השירות או המוצר שהוא הזמין והאספקה הזו עלתה לבית העסק שלכם כספים ואתם מחויבים לשלם לעובדים ולספקים עם הכסף שאמור להגיע ולהיכנס מהלקוח. כל עיכוב בתהליך הגבייה יוצר שרשרת ארוכה של בעיות פיננסיות לבית העסק ומקשה להפעיל אותו בצורה תקינה ושוטפת.
 • הצגת עמדה תקיפה מול החייבים –  בית עסק שלא פועל בצורה מהירה כדי לגבות את החובות עלול לגרום לבעל החוב לחשוב שהוא ניצל מהתשלום. הצגת עמדה תקיפה מול הלקוחות החייבים שאינם משלמים בזמן את החוב, מסייעת לגבייה יעילה ותקינה.
 • מקצועיות מול הלקוחות האחרים – לקוחות נוספים יהיו מעוניינים לקבל מכם שירות כאשר הם יודעים שהם מתקשרים עם בית עסק שעובד במקצועיות וכאשר הם מזהים שהליך הגבייה שלכם הינו תקין. בנוסף, הם לא יפגעו בתשלום בשל הפעילות שאתם מבצעים בנושא הגביה.

לסיכום

הליך גביית חובות הינו מורכב ולא נעים וללא ספק מדובר במשימה המחייבת קבלת סיוע וליווי משפטי מקצועי. עורך דין גביית חובות מנוסה ינהל את הליך הגבייה בצורה יעילה, יאפשר לכם להמשיך בשגרת חייכם ויפעל באמצעות כלים משפטיים אפקטיביים עד לקבלת כל הכספים המגיעים לכם.

ט.ל.ח

אין לראות באמור כייעוץ משפטי ו/או תחליף לו, מומלץ להתייעץ עם עורך דין ונוטריון שמעון האן לפני כל פעולה

כל הזכויות בתוכן זה שמורות לשמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון

מאמרים נוספים

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 02-5025544

Call Now Button02-5025544