בעת האחרונה, לאור משבר הקורונה, עצמאים רבים מתמודדים עם קשיים כלכליים. כך גם שכירים שמגלים כי ההכנסות הצטמקו והעתיד לוט בערפל. כבר כיום, מספר המתמודדים עם הוצאה לפועל בירושלים רושם גידול משמעותי. האם כדאי להתמודד לבד? עו"ד האן שופך אור על הדברים.

 

הוצאה לפועל, כדאי לפעול בשיקול דעת

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 02-5025544

אם קיבלתם מכתב מאת הוצאה לפועל, במיוחד אם מדובר בפעם הראשונה שלכם, יתכן שהרגשתם כי האדמה רועדת תחת הרגליים. זהו מצב לא נעים, מצב קשה, אולם אין צורך להתבייש. בור כלכלי מהווה מציאות לא פשוטה אבל הדרך לשם לא ארוכה כפי שחושבים. שכירים ועצמאים מכל רחבי הארץ כורעים תחת נטל החוב או החובות. ברגע זה, אין מקום לפעולה נמהרת או למעשה נמהר. כדאי לנשום עמוק, לדעת כי אפשר להתאושש, גם אם הדרך לשם עדיין ארוכה. תוכלו לפנות לעורך דין עתיר ניסיון, אשר יודע לחלץ את לקוחותיו ולהראות להם את האור בקצה המנהרה.

 

מה הצעדים שניתן לבצע מול הוצל"פ

הוצאה לפועל | עו

מול ההוצאה לפועל ניתן לנקוט בכל מיני צעדים. ראשית, ישנם מצבים שהליך גבייה או עיקול החל, למרות שבעצם החובות הוסדרו. במידה וישנן טענות בנושא זה, גורם המייצג אתכם יוכל לשטוח את הדברים כך שההליך ייפסק.

במידה ואכן קיים חוב בהוצאה לפועל, אם זה בשל שיק שלא כובד או בשל כל חוב שלא שולם (ארנונה, חוב עסקי או כל חוב אחר) עדיין יש מה לעשות. פתרון מאוד מעשי הינו לחתור להסדר של תשלומים. כלומר, לחייב שמוכיח מהי יכולתו הכלכלית הממשית, פוסקים את הסכום החודשי שישלם.

דבר נוסף שעורך הדין יכול לסייע בו – למשל אם רוצים לקבל אישור יציאה מהארץ למרות שהוטל צו עיכוב יציאה מהארץ. גם בנושא זה וגם בנושאים נוספים, כגון קבלת צו הפטר או ייצוג בדיונים חשובים, יוכל לייצג אתכם עורך דין המטפל בכל הקשור עם הוצאה לפועל. בתנאים המתאימים, אפשרי בהחלט לבצע איחוד תיקים, כלומר במקום להתמודד עם נושים רבים ושונים, מאחדים את כולם והתשלום שנפסק מכסה את כלל החובות.

 

כל הזכויות בתוכן זה שמורות לשמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון

אין לראות את האמור כייעוץ משפטי, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמעון האן לפני כל פעולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *