תביעות אזרחיות

המשפט האזרחי (שבא לכדי ביטוי בתביעות אזרחיות) הוא כינוי כולל לתחומי המשנה המשפטיים, אשר מסדירים מערכות יחסים המתנהלות בין פרטים (חברות או אנשים) לבין עצמם. תחום זה חולש על אספקטים שונים ומסדיר, למשל, זכויות ברכוש (דיני הקניין), התחייבויות רצוניות וכאלה שאינן רצוניות בין הפרטים (בתחומי דיני החוזים ודיני הנזיקין) ואף נוגע במערוכת היחסים הקיימות בתוך התאים המשפחתיים (דיני המשפחה). למשפט אזרחי (ולדרך הביטוי שלו – תביעות אזרחיות) קיים תפקיד משמעותי בעיצוב ה"יחסים" אשר מתקיימים בכל חברה אנושית, להבטחתה של מערכת חברתית פעילה ויציבה והוא אף תורם לשגשוג ולצמיחת מערכת זו, הן מהבחינה החברתית והן מהבחינה הכלכלית.

מהם ההבדלים הקיימים בין תביעות אזרחיות לתביעות מסוגים אחרים?

כידוע, לצידו של המשפט האזרחי, מתקיימים גם המשפט הציבורי, אשר תפקידו הוא הסדרת התנהלותם של גופים ציבוריים ומערכת היחסים המתנהלת בינם לבין הפרטים (שוב – חברות או אנשים) והמשפט הפלילי אשר נסב סביב הנורמות אותן מטילה המדינה על הפרטים שבתוכה באמצעות חוקים ותקנות. ההבדל המרכזי בין משפט אזרחי למשפט הפלילי או למשפט הציבורי, מתמקד בעובדה כי ההליכים החלים בו (לדוגמה – תביעות אזרחיות) מתבצעים בין שני פרטים כשהמדינה עצמה אינה מהווה צד בהליך, לא כמאשימה ואף לא כעותרת. מכאן, נובעים גם ההבדלים הנוספים כזהות התובע (בתביעה אזרחית – כל פרט רשאי להגיש תביעה כנגד כל פרט אחר בגין עוולה שנעשתה לו והיא מנוגדת לחוקי המדינה. זאת, לעומת המשפטים הפליליים, אשר בהם בתפקיד התובע משמשים גוף ממשלתי זה או אחר או אף המדינה-עצמה.

שני הבדלים נוספים בין סוגי התביעות השונות

הבדל נוסף הנגזר מחלוקת המשפט לאזרחי ופלילי הוא, בהגשתן של תביעות אזרחיות, בניגוד להליכי הדין הפלילי, שאין המדובר בביצוע עבירות אלא בקיומן של עוולות.
גם אופייה של העבירה (או העוולה) שנמצאת במרכז התביעה מהווה הבדל עיקרי נוסף בין תביעות אזרחיות לתביעות פליליות – כאשר המדובר על עבירה הפוגעת בסדר הציבורי, באופן הגיוני לגמרי, המדינה (או גוף ממשלתי מטעמה) רשאים לתבוע את האדם המואשם בפגיעה באמצעות משפט פלילי, תביעות אזרחיות, כאמור, עוסקות בפגיעה שבין פרט אחד לפרט אחר.

באלו תחומים עוסקות תביעות אזרחיות?

לאחר שהובנו העקרונות שעליהם מושתתות תביעות אזרחיות, הבה נתמקד בדוגמאות לתחומים שבהם עוסקות תביעות מסוג זה. התחום הראשון (ואולי גם הנפוץ ביותר) הוא תחום דיני המשפחה. כאן, נדונות תביעות אזרחיות מתביעות שונות, החל מתביעות לתשלום דמי מזונות וכלה בצוואות וירושות. תחום נוסף, שאף הוא מוכר לא פחות, הוא תחום דיני העבודה, אשר מסדירים את מערכות היחסים בין העובדים, המעבידים ואף ארגוני עובדים למיניהם. תחומים נוספים הם דיני חוזים (שכשמם הם – ממוקדים בהסכמים ובהתחייבויות מסוגים שונים), דיני נזיקין (שעוסקים בנזקים שנגרמו לפרט ע"י פרט אחר), דיני קניין (הממוקדים בבעלות ובזכויות החלות על רכוש – נכסים או מיטלטלין) והמשפט הבינ"ל הפרטי.

ליצירת קשר מלאו את הטופס או התקשרו למספר: 077-803-6102

Picture of שמעון האן

שמעון האן

היכרות עם משרד עו"ד האן בראשות עו"ד שמעון האן. הצוות שלנו עוסק בטיפול בתיקי לשון הרע בצורה המקצועית ביותר. יש לנו את הכישורים והניסיון לייצג לקוחות בכל הרמות של הליכי לשון הרע. מלשון הרע ,הוצאת דיבה ובריונות ברשת, ראינו הכל. הרקורד שלנו מדבר בעד עצמו, עם שורה של ניצחונות עבור הלקוחות שלנו.

אבל אנחנו לא רק מומחי לשון הרע; אנחנו גם מקצוענים במשפט אזרחי-מסחרי. הצוות שלנו יודע את הדברים שלו בכל הנוגע לעסקאות מורכבות, נדל"ן, חוזים ועוד. בנינו מוניטין של מצוינות, ומושכים לקוחות גדולים בארץ ובחו"ל.

במשרד עורכי הדין האן, אנו מאמינים שלכולם מגיע ייעוץ וייצוג משפטי מהשורה הראשונה. המגע האישי והמקצועיות הבלתי מעורערת שלנו מייחדים אותנו. כשאתה בוחר בנו, אתה מקבל תומכים עזים שילחמו על זכויותיך, במיוחד במקרים של לשון הרע. סמוך על משרד עורכי הדין ונוטריון שמעון האן עבור כל הצרכים המשפטיים שלך.

עורך דין שמעון האן
לקבלת ייעוץ ללא עלות!

מלאו את הפרטים ועורך דין שי סולטן יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

חוות דעת
שמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון
מצוין
5.0
מבוסס על 33 ביקורות
Moran-Lee Kogan
Moran-Lee Kogan
משרד תותח על! יחס אישי וסופר מקצועי
Response from the owner: תודה רבה, שמחים לעמוד לשירותך
Kobi Halifa
Kobi Halifa
שמי נטלי חליפה קיבלתי שירות מעו"ד נמרוד האן טיפל בי בצורה הכי טובה מדוייקת עם המון איכפתיות ממליצה בחוםם
Response from the owner: תודה רבה נטלי, הכבוד הוא למשרדנו
אור רחמני
אור רחמני
ממליצה בחום!!!הייתי קרוב ל10 שנים בחובות להוצאה לפועל עד שהכרתי את שמעון.שמעון עזר לי לסגור חוב עצום במחיר מצחיק.מעבר למקצועיות המדהימה מדובר בבנאדם מדהים,ישר והגון!תודה רבה כל הכל אין כמוכם בעולם!!
Response from the owner: תודה רבה, הכבוד הוא לנו
בשמת רוטליין
בשמת רוטליין
פניתי לעו״ד נמרוד האן במצוקה ותסכול קשים, נמרוד קודם כל הקשיב לי במלוא תשומת הלב, הכיל והרגיע אותי מהשניה הראשונה.נתן לי תחושה שאיכפת לו מהמקרה שלי על אף אינספור המקרים ששומע כל יום.דאג להסביר לי על כל ההליך בפרטי פרטים וכמובן פתר לי את הבעיה ! מומלץ בחום רב;)
Response from the owner: הכבוד הוא שלנו, תודה רבה
Eliav Bar-El
Eliav Bar-El
משרד מקצועי ומוערך! מאד מלווים ועוזרים. ממליץ בחום!
Response from the owner: תודה רבה
רחל רבינוביץ
רחל רבינוביץ
משרד מדהים, אנשים מוכשרים אחד אחד. ממליצה בחום!
Response from the owner: תודה רבה
js_loader

מצאתם את מה שחיפשתם? שתפו בקליק

עורך דין שמעון האן

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-803-6102 

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 33 ביקורות
×
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לשוחח עם עו"ד שמעון האן, אשמח לקבל פרטים.